Menu główne

🔍
Telewizja HD/4K
WSPARCIE TECHNICZNE
 • Nie ma wizji i fonii przez odbiornik HD. Co mam zrobić?

  Brak wizji i fonii może być spowodowany np. przez wypięty kabel HDMI, odbiornik telewizyjny może być przełączony na inne źródło sygnału niż wpięty do odbiornika TV kabel. Należy również sprawdzić czy odbiornik jest podłączony do prądu. Jeśli na odbiorniku pojawia się jakikolwiek komunikat z dekodera, prosimy o kontakt z infolinią : 42 6333 888.

 • Nie ma tylko dźwięku w odbiorniku HD.Co jest przyczyną?

  Należy sprawdzić czy nie został ustawiony tryb Dolby Digital (DD) dla oglądanego kanału lub czy nie został wybrany tryb wyciszenia bądź czy dźwięk nie został ustawiony na minimum.

  Należy również sprawdzić czy przewody połączeniowe z telewizorem/zestawem Hi-Fi nie są poluzowane.

 • Na programach HD widoczne czarne pasy po bokach. Co jest przyczyną?

  Programy HD nie zawsze nadają pełnoekranowy obraz panoramiczny, wówczas dla zachowania poprawnych proporcji obrazu umieszczane są po bokach czarne pasy. TOYA nie ma wpływu na treść i format materiału nadawanego przez nadawców.

 • Słaba jakość programu HD. Co jest przyczyną?

  Nie wszystkie materiały nadawane na kanałach HD są w standardzie HD. Często na kanałach HD nadawcy emitują materiały SD. W takiej sytuacji, zależnie od techniki jaką wykorzysta nadawca, może nastąpić wyraźne pogorszenie jakości lub zmniejszenie obrazu na ekranie.

 • Czy Odbiornik powinien być włączony cały czas do prądu?

  Odbiornik HD powinien być na stałe podłączony do zasilania. Zalecane jest przełączanie Odbiornika w stan czuwania, gdy jest nieużywany. W tym trybie automatycznie aktualizowana jest lista dostępnych kanałów oraz oprogramowanie Odbiornika.

 • Gdy korzystam z przycisków w pilocie, odbiornik nie działa prawidłowo, nie zmienia kanałów,blokuje się, zacina, nie działa z większej odległości oraz pod pewnymi kątami.

  Należy przede wszystkim sprawdzić czy baterie nie uległy wyczerpaniu.

  Jeśli baterie są dobre to:

  a) Należy sprawdzić działanie pilota z dużej odleglości upewniając się, że jest on skierowany prosto w Odbiornik.
  b) Następnie ponowić próbę stopniowo zmniejszając odległość.
  c) Jeśli nawet z niedużej odległości Odbiornik nie reaguje na działanie pilota może być konieczna wymiana pilota lub Odbiornika
  d) Jeśli przy zwiększaniu odległości lub zmianie kąta pilot przestaje działać, może to być spowodowane zakłóceniem sygnału.

  Pilot musi być skierowany bezpośrednio w Odbiornik, aby działał poprawnie.
  Odbiornik posiada diodę odbierającą sygnały pilota za wyświetlaczem w centralnej jego części.

 • Zmieniam kanały pilotem od odbiornika HD, a obraz w telewizorze się nie zmienia.

  Należy sprawdzić czy telewizor przełączony jest na odbiór sygnału z odpowiedniego źródła – wyjścia HDMI.

  Większość telewizorów posiada wiele wyjść HDMI. Państwa telewizor połączony jest z odbiornikiem HD jednym wyjściem. Aby znaleźć źródło w Państwa odbiorniku telewizyjnym, należy odnaleźć na pilocie odpowiedni przycisk do jego zmiany : SOURCE, INPUT lub symbol podobny do:

 • Odbiornik sam zmienia kanały. Co jest przyczyną?

  Zablokowały się przyciski na pilocie.

 • Ustawiony przeze mnie kod PIN nie działa.

  Kod nie jest wpisywany poprawnie lub inna osoba go zmieniła.

 • Jak podłączyć kino domowe?

  Zarówno odbiornik HD posiadają wyjście optyczne. Najlepiej więc podłączyć kino domowe za pomocą kabla optycznego.

 • Mam czarno-biały obraz na telewizorze lub jego kolorystyka jest zaburzona?

  Taki problem może występować przy podłaczeniu kablem EURO. Należy wówczas sprawdzic czy wtyczki EURO w telewizorze i Odbiorniku są ciasno włożone, czy przy poruszaniu przewodem EURO obraz zmienia się.

  Istnieje też możliwość, że jest źle ustawiony tryb wyjścia SCART (EURO). Należy w menu KONFIGURACJA DEKODERA ->USTAWIENIA WYJŚĆ AV->USTAWIENIA WIDEO->WYJŚCIA ANALOGOWE->SYGNAŁ SCART przełączać pomiędzy opcjami CVBS i RGB aż kolor powróci.
   

 • Odbiornik ustawił się w tryb przypomnienia o nagraniu (REC na wyświetlaczu). Nie mogę wyłączyć tego trybu.

  Aby wyjść z trybu przypomnienia, należy wcisnąć kolejno przyciski SEL i 0. Jeśli kombinacja ta nie działa, prawdopodobnie jest stare oprogramowanie Odbiornika. Należy spróbować kombinacji kolejno "domek" i 0. Po odzyskaniu kontroli nad Odbiornikiem należy zaktualizować oprogramowanie, wyłączając go na 15 minut z pilota czerwonym przyciskiem.

 • Jak wyjść z trybu planowania nagrania (napis REC na wyświetlaczu)?

  Gdy tryb planowania nagrania jest uruchomiony, Odbiornik jest zablokowany i przyciski pilota nie działają. Aby odblokować Odbiornik, należy wcisnąć przycisk SEL i 0 na pilocie.

,