Menu główne

18-10-2021

Jak dobrać pakiet internetowy do potrzeb studenta?

Poprzedni rok akademicki upłynął pod znakiem nauki zdalnej, weryfikując potrzeby studentów w kwestii łącz internetowych. Semestr zimowy 2021/2022 rozpoczął się w formie zajęć stacjonarnych, co nie oznacza jednak, że potrzeba szybkich i stabilnych łącz internetowych jest nieaktualna.

Czytaj dalej

11-10-2021

Telewizja w 4K – jakie warunki musisz spełnić, by oglądać obraz w najwyższej rozdzielczości?

Wedle rynkowych prognoz rozdzielczość 4K w niedalekiej przyszłości zastąpi standard HD. Co kryje się pod tym terminem? Co oferuje telewizja 4K i dlaczego określana jest mianem „rewolucyjnej”? Jakie warunki musisz spełnić, by cieszyć się doskonałej jakości obrazem?

Czytaj dalej

04-10-2021

Internet mobilny – ile transferu danych potrzebujesz do oglądania filmów, słuchania muzyki i grania w gry?

Ze względu na pandemię wiele osób więcej czasu spędza w domu i częściej użytkuje łącze stacjonarne, ale internet mobilny wciąż cieszy się dużą popularnością. Jak oszacować zużycie transferu danych?

Czytaj dalej

27-09-2021

Jak wybrać łącze internetowe do pracy zdalnej?

Trwająca pandemia zmusiła wielu pracodawców do przejścia na pracę zdalną lub tryb hybrydowy. Dla pracowników, których to dotyczy, szybkie i stabilne łącze internetowe stało się dobrem pierwszej potrzeby. Pytanie zatem, jaki internet do pracy zdalnej będzie najlepszy?

Czytaj dalej

20-09-2021

Zalety korzystania z telefonu stacjonarnego

W latach 90. XX wieku telefon stacjonarny był obecny w niemal każdym, polskim domu. Wraz z rozwojem technologii i zmianą oczekiwań rynek podbiły najpierw telefony komórkowe, a potem bardziej nowoczesne smartfony. Z wersji stacjonarnej korzysta nadal ponad 3,5 mln polskich Abonentów. Jakie są zalety telefonu stacjonarnego? Sprawdź, dlaczego warto go mieć w swoim domu i pracy.

Czytaj dalej

13-09-2021

Czym jest i jak działa światłowód?

Światłowody wykorzystywane są między innymi w medycynie, technice laserowej, optoelektronice czy telekomunikacji. Wielu osobom kojarzą się właśnie z szybkim, niezawodnym łączem internetowym.

Czytaj dalej