Menu główne

Ekran telewizora jak w filmach Science fiction wygięty w łuk z obrazem wielobarwnych fal

30-11-2023

Jaki powinien być nowoczesny telewizor? Sprawdź, na co zwrócić uwagę

Od dawna planujesz zmianę obecnego telewizora na nowocześniejszy model? Sprawdź, na co szczególnie warto zwrócić uwagę podczas poszukiwań!

Czytaj dalej

Zabawkowy router z dwoma antenkami symbolem wi fi i przyciskami

09-11-2023

Router a modem kablowy lub terminal GPON – jakie są między nimi różnice?

Choć zarówno router, jak i modem kablowy lub terminal GPON to urządzenia zapewniające dostęp do Internetu w domu, ich funkcjonalność i rola są zupełnie inne. Jakie są różnice pomiędzy tymi sprzętami i który z nich należy wybrać?

Czytaj dalej

słup z antenami i świecacym symbolem 5G

08-11-2023

5G i inne standardy telefonii komórkowej

W ostatnich latach wiele mówi się o technologii 5G, jednak istnieją jeszcze inne standardy telefonii komórkowej. Jakie występują między nimi różnice i na czym polega przewaga 5G nad poprzednimi rozwiązaniami?

Czytaj dalej

uśmiechnięta mama z laptopem ze swoimi dziećmi w namiocie w ciepłym świetle lampek

07-11-2023

Bezpieczeństwo dzieci w Internecie - o zagrożeniach w sieci

Internet to dzisiaj podstawowe źródło edukacji i rozrywki. Trudno wyobrazić sobie codzienne funkcjonowanie bez ulubionych stron, serwisów streamingowych, mediów społecznościowych i aplikacji. Dorośli korzystają z sieci w sposób intuicyjny, zdając sobie w pełni sprawę z tego, jak unikać potencjalnie groźnych witryn i zachowań. Zupełnie inaczej wygląda to w przypadku dzieci, które są zwykle bardzo ufne i ciekawe świata, co czyni je szczególnie podatnymi na oszustwa i manipulacje. Rodzice mają jednak do dyspozycji narzędzia, którymi łatwo można ochronić najmłodszych przed mrocznymi stronami surfowania po sieci.

Czytaj dalej

pieniądze wyciągane z telefonu na wędce

11-08-2023

Phishing – co to jest i jak się przed nim bronić?

Oszustwa w Internecie są niestety coraz powszechniejsze. Wiele osób nadal nie wie, jak bronić się przed cyberprzestępcami, zwłaszcza że ich metody bywają niezwykle wyrafinowane. Jedną z najpopularniejszych metod stosowanych przez internetowych oszustów jest phishing. Czym właściwie jest i jak się można przed nim bronić?

Czytaj dalej

Jak wybrać rozdzielczość i wielkość telewizora?

14-07-2023

Jak wybrać rozdzielczość i wielkość telewizora?

Zdecydowana większość Polaków posiada w swoim domu co najmniej jeden telewizor. Prędzej czy później nadchodzi jednak moment, w którym wymiana odbiornika okazuje się konieczna. Na co wtedy warto zwrócić uwagę? Jaka wielkość i rozdzielczość będą najlepsze?

Czytaj dalej