Menu główne

kolorowy, graficzny, rysunkowy prędkościomierz

17-05-2024

Jak sprawdzić szybkość Internetu w domu?

Internet to narzędzie, bez którego trudno sobie w dzisiejszych czasach wyobrazić funkcjonowanie. Służy nam do pracy i nauki, a także dostarcza rozrywki. Nie dziwi więc fakt, że bardzo ważną kwestią, na jaką zwracamy uwagę w codziennym użytkowaniu jest prędkość. To od niej zależy bowiem komfort korzystania z sieci. Z artykułu dowiemy się, jak sprawdzić szybkość Internetu.

Czytaj dalej

rysunkowy laptop z napisem incognito

15-05-2024

Czy tryb incognito naprawdę chroni prywatność?

Nowoczesne przeglądarki internetowe posiadają wiele trybów, które mają wpływać pozytywnie na walory użytkowe i kwestię anonimowości w sieci. Jednym z nich jest tryb prywatny, znany jako tryb incognito. Czy jednak na pewno zapewnia on anonimowość i chroni prywatność użytkownika? Sprawdzamy.

Czytaj dalej

jasne, kolorowe, słoneczne pomieszczeni biura domowego z kobietą przy biurku

15-05-2024

Biuro w domu – o czym warto pamiętać

Wiele osób zamiast wynajmować przestrzeń biurową, woli urządzić sobie biuro w domu. Jest to spora oszczędność zwłaszcza dla osób mieszkających w pobliżu dużych miast, w których znalezienie odpowiedniego miejsca do pracy wiąże się ze sporymi kosztami. O czym trzeba pamiętać, gdy urządza się domowe biuro? Co zrobić, by sprzyjało ono koncentracji? Podpowiadamy, jakie meble, urządzenia oraz Internet wybrać do gabinetu.

Czytaj dalej

15-05-2024

Jak zrobić mobilny hotspot? Poradnik o udostępnianiu Internetu z telefonu

Współczesne smartfony to urządzenia o ogromnych możliwościach. Umożliwiają prowadzenie relacji na żywo przez media społecznościowe, robią zaawansowane zdjęcia (zbliżone jakością do wysokiej klasy „lustrzanek”), a nawet pozwalają udostępniać Internet urządzeniom zewnętrznym. To tzw. funkcja mobilnego hotspotu. Co warto o niej wiedzieć?

Czytaj dalej

Obrysy telewizorów w różnych rozmiarach

07-05-2024

Rozmiary telewizorów. Ile centymetrów ma 40, 50 lub 65-calowy odbiornik?

Dla większości osób telewizor to ważny sprzęt domowy, dzięki któremu można mieć dostęp zarówno do rozrywki, jak i do informacji. Aby jednak w pełni odpowiadał on potrzebom użytkownika, powinien uwzględniać jego indywidualne preferencje, dotyczące zarówno rozdzielczości obrazu, jak i wielkości ekranu.

Czytaj dalej

rysunkowa postać złodzieja, wędka, dłoń z kłudką

07-05-2024

Co to jest catfishing i jak się przed nim chronić?

Żyjemy w czasach, w których Internet zmodyfikował wzorce ludzkich zachowań. Coraz więcej osób, szczególnie przedstawicieli młodego pokolenia, zamiast kontaktów „face to face”, woli nawiązywać relacje z drugim człowiekiem za pośrednictwem sieci. I choć ma to wiele zalet, chociażby w postaci możliwości rozmowy z ludźmi z drugiego końca świata, niesie też ze sobą pewne ryzyko. Mowa tutaj przede wszystkim o nadużyciach i oszustwach, na jakie możemy być narażeni. Zjawisko takie nosi miano catfishingu. Dowiedzmy się, na czym dokładnie polega i jak się przed nim ustrzec.

Czytaj dalej

,