Menu główne

🔍
Telefonia
PYTANIA OGÓLNE
 • Jak złożyć zamówienie na podłączenie TOYAtel?

  Zamówienie można złożyć dzwoniąc na numer infolinii : 42 6333 888  lub wypełniając formularz znajdujący się na stronie internetowej toya.net.pl/telefonia. Można również podpisać stosowną Umowę w Biurze Obsługi Abonenta.

 • W jakich godzinach mogę dzwonić do Działu Pomocy TOYAtel?

  Dział Pomocy TOYAtel jest do Państwa dyspozycji w godzinach 8:00 – 22:00. Wystarczy zadzwonić pod numer 42 6333 888 lub wypełnić formularz zgłoszeniowy https://toya.net.pl/kontakt-boa .

 • W jakiej technologii działa usługa TOYAtel?

  Usługa TOYAtel opiera się na technologii transmisji głosu z wykorzystaniem łącz internetowych, tzw. VOIP.

 • Czy muszę posiadać komputer i stały dostęp do Internetu?

  Abonenci  TOYA mogą korzystać z usługi Telefonii internetowej TOYAtel bez konieczności posiadania stałego dostępu do Internetu ani komputera.

 • Czy muszę posiadać wykupiony abonament telewizyjny TOYA do korzystania z TOYAtel?

  Nie. Do korzystania z usługi TOYAtel nie jest wymagane posiadanie pakietu telewizyjnego.

 • Ile kosztuje podłączenie, abonament i jakie są ceny połączeń w TOYAtel?

  Aktualne cenniki wraz z obowiązującymi promocjami dostępne są na stronie www.toya.net.pl.

 • Czy przed instalacją TOYAtel mogę wybrać swój numer?

  Numery są przydzielane automatycznie i nie ma możliwości wyboru numeru w TOYAtel. Wyjątkiem są numery złote i srebrne, które można zakupić po uiszczeniu opłaty zgodnej z cennikiem.

 • Czy mogę przenieść i zachować swój numer telefonu od obecnego operatora do sieci TOYAtel?

  Istnieje możliwość przeniesienia numeru od innego operatora.

  Ważne jest aby u dotychczasowego operatora nie była złożona żadna dyspozycja np. rezygnacja, zmiana lokalizacji, zmiana abonenta itp.  Numer telefonu można przenieść tylko wtedy gdy jest on aktywny. W celu uzyskania większej ilości informacji prosimy o kontakt z Infolinia pod numerem telefonu  42 6333 888 lub lokalnym BOA.

 • Ile kosztuje przeniesienie numeru do sieci TOYA?

  Przeniesienie numeru jest zupełnie bezpłatne. Dodatkowo TOYA realizuje wszelkie formalności związane z przeniesieniem numeru od dotychczasowego operatora.

 • Czy ktoś za mnie może przenieść mój numer telefonu od innego operatora do TOYA?

  Tak, pod warunkiem, że taka osoba podczas podpisywania dokumentów, będzie miała Państwa pisemne upoważnienie do przeniesienia numeru.

 • Jakie są tryby przeniesienia numerów i jaki mam wybrać?

  DAY – natychmiastowy, wskazany przez Abonenta. Wybierając ten tryb musicie Państwo liczyć się z tym, że dotychczasowy operator ma prawo pobrać opłatę abonamentową za okres rozliczeniowy, który Państwa obowiązuje i/lub koszty zerwania umowy lojalnościowej, jeśli korzystacie z promocji.

  END – na koniec najbliższego okresu rozliczeniowego. Wybierając ten tryb należy pamiętać, że w przypadku gdy Państwa umowa jest terminowa, operator ma prawo naliczyć koszty zerwania umowy lojalnościowej.

  EOP – na koniec umowy lojalnościowej. W przypadku gdy nie pamiętają Państwo do kiedy jest zobowiązanie na telefon u obecnego operatora, tryb ten pozwoli na zweryfikowanie przez niego terminu zakończenia zobowiązania i wyznaczenie prawidłowej daty przeniesienia, tak aby nie naliczono Państwu żadnych kosztów za zerwanie umowy terminowej.

 • Mam umowę terminową u obecnego operatora na usługę telefonii stacjonarnej. Kiedy mogę podpisywać dokumenty przeniesienia mojego numeru do TOYA?

  Formalności związane z przeniesieniem numeru na koniec umowy terminowej u obecnego operatora można załatwiać maksymalnie 4 miesiące przed zakończeniem zobowiązania.

 • Czy TOYA wypowie za mnie Umowę z dotychczasowym operatorem?

  Tak, TOYA wysyłając do operatora zamówienie przeniesienia Twojego numeru, jednocześnie wypowiada umowę na usługę telefoniczną.

 • Czy TOYA wypowie za mnie Umowę z dotychczasowym operatorem na pozostałe usługi?

  Nie. Podpisując dokumenty przeniesienia numeru stacjonarnego, upoważniają nas Państwo TYLKO do wypowiedzenia umowy na telefon stacjonarny. Dla pozostałych usług wykupionych u obecnego operatora, Abonent sam decyduje czy wypowiada umowę czy je zostawia.

 • W jaki sposób realizowana jest usługa TOYAtel?

  Za pomocą modemu i normalnego telefonu, Państwa głos jest konwertowany do postaci cyfrowej i przesyłany przez modem kablowy do serwerów TOYA. Następnie dane są przesyłane do zewnętrznego operatora, który realizuje połączenie z wybranym numerem stacjonarnym lub komórkowym.

 • Jaka jest jakość połączeń w TOYAtel?

  Jakość połączenia nie odbiega od jakości oferowanej w tradycyjnej telefonii.

 • Jakie urządzenie jest wymagane do współpracy z usługą TOYAtel?

  Z usługi telefonicznej TOYAtel można skorzystać poprzez analogowy telefon stacjonarny lub inne urządzenie telekomunikacyjne z wybieraniem tonowym wyposażone w port ze złączem RJ11.

,