Menu główne

🔍
Internet
INSTALACJA
 • Jak wygląda internetowe przyłącze w mieszkaniu?

  Wykonanie przyłącza internetowego polega za zainstalowaniu dodatkowego urządzenia separującego dane telewizyjne od cyfrowych (tzw. zwrotnica) i poprowadzeniu z niego przewodu koncentrycznego do modemu kablowego.  Do poprawnego wykonania instalacji niezbędny jest swobodny dostęp do gniazda TV, do którego ma być podłączony modem, a w przypadku łączenia/rozgałęzienia kabla koncentrycznego przed tym gniazdem – swobodny dostęp do tego elementu.

 • Co obejmuje opłata instalacyjna i aktywacyjna?

  Opłata instalacyjna i aktywacyjna  obejmuje wykonanie przyłącza internetowego w mieszkaniu oraz konfigurację modemu kablowego przez pracowników TOYA.  Opłata aktywacyjna obejmuje konfigurację tylko pierwszego terminala.

 • Co jest niezbędne do instalacji Internetu na moim komputerze?

  Do poprawnego wykonania, a przede wszystkim konfiguracji Internetu w Państwa mieszkaniach, niezbędne są:

  • sprawny komputer z kartą sieciową obsługującą protokoł TCP/IP
  • nośnik z instalacyjną wersją używanego przez Państwa systemu operacyjnego (zależne od systemu)
  • nośnik ze sterownikami do zainstalowanej u Państwa karty sieciowej (zależne od karty sieciowej)
 • Czy karta sieciowa jest w pakiecie TOYAnet?

  Zakup karty sieciowej spoczywa w gestii użytkownika. Sugerujemy wybór kart sieciowych renomowanych firm, takich jak: 3Com, Intel.

  W większośći komputerów karta sieciowa jest wbudowana i nie jest wymagany dodatkowy zakup.

 • Kto jest właścicielem modemu kablowego, który dostaję wraz z podłączeniem do sieci?

  Modem kablowy, który dostają Państwo w momencie podłączenia do sieci, pozostaje własnością firmy TOYA. Urządzenie jest użyczane Państwu na cały czas trwania internetowej umowy abonenckiej. Modem jest serwisowany bezpłatnie przez cały czas trwania umowy.

 • Posiadam już modem. Czy wobec tego muszę korzystać z modemu kablowego/światłowodowego, dostarczonego przez TOYA?

  Modemy zarówno w postaci karty do komputera, jak i urządzenia zewnętrznego, w większości przypadków są urządzeniami przeznaczonymi do komunikacji przy użyciu linii telefonicznych. Modemy te nie współpracują z sieciami kablowymi/światłowodowymi. Ponadto modemy kablowe/światłowodowe są urządzeniami zdecydowanie bardziej zaawansowanymi, oferującymi dużo wyższe prędkości transmisji.

,