Menu główne

Ekran telewizora jak w filmach Science fiction wygięty w łuk z obrazem wielobarwnych fal

Jaki powinien być nowoczesny telewizor? Sprawdź, na co zwrócić uwagę

30-11-2023

Od dawna planujesz zmianę obecnego telewizora na nowocześniejszy model? Sprawdź, na co szczególnie warto zwrócić uwagę podczas poszukiwań!

Nowoczesny telewizor – czyli jaki?

Popularne marki prześcigają się w coraz ciekawszych modelach telewizorów. Większość z nich posiada technologię Smart lub Android TV, umożliwiającą korzystanie z serwisów streamingowych, przesyłanie zdjęć ze smartfona na telewizor czy wyszukiwanie głosowe. To prawdziwe centrum rozrywki w domowym zaciszu, gwarantujące maksymalną wygodę i wiele możliwości. Do swobodnego korzystania z tych technologii potrzebny jest wyłącznie stabilne i szybkie połączenie Internetowe. 

Jakie funkcje ma nowoczesny telewizor?

 Oprócz możliwości korzystania z aplikacji i platform internetowych większość nowoczesnych telewizorów gwarantuje także zaskakująco dobre odczucia audio. To zasługa m.in. dźwięku przestrzennego czy technologii Acoustic Surface Audio+. Dzięki temu nie ma potrzeby inwestowania w dodatkowy sprzęt audio do filmowych seansów czy sesji gamingowych. 

Nowoczesny telewizor a obraz

Jeśli natomiast chodzi o matrycę obrazu, do standardowego codziennego użytku w sam raz sprawdzi się TV z technologią LED. Jeśli natomiast chcesz czuć się przed telewizorem jak w kinie, warto postawić na urządzenie QLED.

Jeśli nie wiesz, co wyróżnia poszczególne technologie, nasz artykuł Czym charakteryzują się telewizory LED od QLED? Poznaj różnice! zapewni Ci dawkę wiedzy w tym temacie!

Na jakie funkcje telewizora zwrócić szczególną uwagę?

Poszukiwania nowego telewizora w nowoczesnym wydaniu mogą się wydawać nie lada wyzwaniem – a liczba modeli dostępnych na rynku wcale tego wyboru nie ułatwia. Sprawdź, na co przede wszystkim warto zwrócić uwagę, porównując ze sobą kilka telewizorów.

Warto wiedzieć!

Z TOYA rozrywka przed telewizorem wchodzi na całkiem nowy poziom – oferujemy Ci cztery różne pakiety Internetu z telewizją z dodatkowym dostępem do pakietów premium i pakietów tematycznych. Więcej szczegółów poznasz na stronie: https://toya.net.pl/telewizja#tv-pakiety-bazowe

Rozdzielczość – 4K najlepszym wyborem

Jednym z głównych parametrów, które należy wziąć pod uwagę, wybierając telewizor, jest rozdzielczość ekranu, czyli liczba wyświetlanych na nim pikseli. Jeżeli nie decydujesz się na urządzenie o przekątnej 75-85 cali, najlepszym wyborem okaże się telewizor 4K. Obecnie na rynku dostępnych jest kilka modeli w rozdzielczości 8K, jednak różnica w obrazie zauważalna jest w ich przypadku dopiero na bardzo dużych ekranach. Wybierając telewizor 50 cali lub nieco większy, warto postawić właśnie na rozdzielczość 4K, gwarantującą wyraźny i szczegółowy obraz. Co więcej, wiele materiałów na platformach takich jak, HBO Max czy Canal+ online dostępnych jest właśnie w wersji 4K. Rozdzielczość ta spodoba się również miłośnikom gier. Jeśli zależy Ci na oszczędności kosztów, możesz śmiało postawić także na Ultra HD.

Przekątna ekranu

Liczba cali w telewizorze w dużym stopniu przekłada się na komfort i wrażenia wizualne podczas seansów. Użytkownicy najczęściej decydują się na ekrany rozmiaru 50, 55 lub 65 cali. To idealne rozwiązanie do dużego pokoju, w którym kanapa oddalona jest o kilka metrów od telewizora. Urządzenia tej wielkości zajmują mniej miejsca niż większe modele, a wciąż zapewniają dużą powierzchnię do oglądania oraz bardzo dobre odczucia wideo. Niektóre modele posiadają dodatkowo technologię Ambilight, czyli system tylnego podświetlenia gwarantujący dodatkowe korzyści wizualne.

Technologia HDR

Kolejną funkcją, którą warto wziąć pod uwagę podczas poszukiwań TV, jest technologia HDR, będąca skrótem od High Dynamic Range. Gwarantuje ona wysoki zakres dynamiki obrazu, czyli znacznie lepszy kontrast, jasność oraz bogactwo kolorów. Wyświetlany obraz jest pełen detali i realistycznych, lecz żywych barw.

Możliwość inteligentnego sterowania

Atutem wielu nowoczesnych telewizorów jest także możliwość inteligentnego sterowania – bez potrzeby użycia pilota. Obsługa urządzeń jest możliwa dzięki asystentom głosowym – np. Asystentowi Google – oraz opcji połączenia ekranu TV ze smartfonem.

Wiesz już, jak wybrać telewizor spośród nowoczesnych modeli. Pozostało więc porównać ze sobą kilka dostępnych na rynku propozycji i dokonać ostatecznego wyboru. Biorąc pod uwagę powyższe wskazówki, bez trudu znajdziesz urządzenie, które spełni Twoje wszystkie oczekiwania – a dzięki Internetowi TOYA będziesz mógł cieszyć się technologią Smart TV i Android TV.

,