Menu główne

Pokój kinowy w domu – jak go stworzyć i o czym pamiętać?

04-06-2024

Mając wolną przestrzeń w domu albo mieszkaniu, warto przearanżować ją na prywatną salę kinową. Stanie się ona doskonałym miejscem do tego, żeby spędzać czas przed telewizorem w pojedynkę, we dwoje czy z całą rodziną i móc poczuć się jak na prawdziwym seansie. Wystarczy tylko odpowiedni sprzęt, wygodne kanapy i szeroki pakiet telewizyjny. Podpowiadamy, jak stworzyć pokój kinowy w domu, by móc cieszyć się wyjątkową atmosferą w trakcie oglądania każdego filmu bez opuszczania zamieszkiwanych czterech ścian.

Jak stworzyć pokój kinowy w domu?

Jak zrobić kino w domu? Wbrew pozorom zaaranżowanie takiej przestrzeni wcale nie jest skomplikowane. Przede wszystkim należy skupić się na zakupie wysokiej jakości urządzeń. Podstawą jest telewizor o wielkości dopasowanej do metrażu pokoju, który będzie pozwalał na oglądanie filmów w najlepszej rozdzielczości. O tym, jak go dobrać, dowiesz się z artykułu: Jak wybrać rozdzielczość i wielkość telewizora?

Bardzo ważną kwestią jest też zakup szerokiego pakietu telewizyjnego. Dzięki niemu domowa sala kinowa będzie miejscem, w którym chętnie czas będą spędzać wszyscy domownicy oglądając to, co lubią najbardziej. Dodatkowo rozważ zakup zestawu kina domowego. Pozwoli on cieszyć się w trakcie seansów np. przestrzennym dźwiękiem.

Szukasz ciekawej oferty telewizji cyfrowej? Korzystne pakiety telewizyjne znajdziesz tutaj  [https://toya.net.pl/telewizja]

Kino w domu – najważniejsze meble i urządzenia

Chcąc stworzyć pokój kinowy w domu, tak naprawdę wystarczy niewiele – telewizor z dostępem do ulubionych kanałów i wygodne miejsce do siedzenia. Niemniej jednak do tego, żeby móc poczuć się w nim jak w prawdziwym kinie, potrzeba trochę więcej. W salach kinowych zachwyca nie tylko duży ekran, ale również wysokiej jakości dźwięk czy klimatyczne oświetlenie i o tym wszystkim należałoby pamiętać.

W co warto zainwestować urządzając kino w domu? Oprócz telewizora, kina domowego i szerokiego pakietu telewizyjnego, warto zaopatrzyć się np. w:

  • projektor i biały ekran,
  • szybki Internet,
  • soundbar,
  • wygodną kanapę,
  • stolik boczny na piloty,
  • stolik kawowy na napoje i przekąski,
  • oświetlenie boczne z opcją ściemniania.

Jeśli chodzi o pozostałe meble i sprzęty do sali kinowej w domu, ich wybór zależy od funkcji i wielkości pomieszczenia. Czy pokój ma być tylko przeznaczony do oglądania filmów i seriali? A może ma stać się miejscem rozrywki, w którym będziesz grać z rodziną w planszówki i inne gry? Na te pytania musisz odpowiedzieć sam.

Sprawdź też: Jak dobrać pakiet filmowy do swoich potrzeb?

Sala kinowa w domu – o czym jeszcze trzeba pamiętać?

Pokój kinowy w domu gotowy – telewizor jest już na ścianie, a w nim wszystkie ulubione kanały, obok zestaw głośników, a przed nimi duża miękka kanapa i stolik. Wydawać by się mogło, że niczego więcej już nie potrzeba, ale pozostaje jeszcze kwestia napojów i przekąsek. Większość osób idąc do kina, nawet jeśli na co dzień odżywia się zdrowo, w trakcie seansu lubi sięgnąć po coś do picia i pochrupania. Warto zadbać o to wcześniej, żeby przy rozpoczynającym się filmie nie okazało się, że trzeba jeszcze udać się na szybkie zakupy.

Najlepszym rozwiązaniem byłoby ustawienie w domowej sali kinowej niewielkiego barku z napojami oraz szafki z przekąskami. W późniejszym czasie koniecznie trzeba pamiętać o tym, żeby na bieżąco je uzupełniać, uwzględniając to, co wszyscy lubią najbardziej. W końcu domowe kino ma być miejscem, w którym każdy będzie mógł się zrelaksować i odpocząć po ciężkim dniu pracy czy nauki.

To może Cię zainteresować: Filmowe propozycje na rodzinny seans z dziećmi

,