Menu główne

Rodzice z dziećmi siedzą na kanapie, śmieją się i wspólnie oglądają telewizję

Filmowe propozycje na rodzinny seans z dziećmi

31-12-2023

Wspólne spędzanie czasu z dziećmi nie tylko wzmacnia więzi rodzinne, ale też może być świetną zabawą – zwłaszcza podczas domowego seansu filmowego. Niezależnie od tego, ile lat mają Twoje pociechy, możecie wspólnie obejrzeć topowe ekranizacje i cieszyć się wypoczynkiem w najbardziej doborowym towarzystwie. Jakie filmy rodzinne warto obejrzeć? Podpowiadamy!

3 filmy dla całej rodziny, które warto zobaczyć

Filmy rodzinne to ciekawe produkcje, które warto zobaczyć z najbliższymi. Serwisy VOD oferują szeroką ofertę różnego rodzaju pozycji filmowych, jednak wcale nie musisz dodatkowo płacić za to, by obejrzeć najlepsze filmy – wystarczy dobry pakiet telewizji cyfrowej pełen kanałów filmowych przeznaczonych dla całej rodziny, w tym dla najmłodszych. Sprawdź ofertę telewizji cyfrowej TOYA: https://toya.net.pl/telewizja

OK, ale jakie filmy dla całej rodziny na pewno warto zobaczyć? Mamy kilka propozycji nowych produkcji, które zachwyciły miłośników filmów familijnych w 2023 roku:

  1. Rodzinne zamiany (2023) – czyli komedia dla widzów w każdym wieku. To zabawna historia rodziny, która nie mogła się ze sobą dogadać. Z tej okazji los (a raczej kosmos) przygotował dla nich niespodziankę. Rodzice zamieniają się ciałami ze swoimi nastoletnimi dziećmi, by mogli lepiej zrozumieć siebie nawzajem i dojść do porozumienia.
  2. O psie, który jeździł koleją (2023) – ten film rodzinny to przeniesiona do współczesnych czasów opowieść, która niegdyś wzruszyła wiele pokoleń. Opowiada o przyjaźni dziecka z psem-podróżnikiem (choć wydaje nam się, że nikomu nie trzeba jej przedstawiać!). Wyczekiwana, nowa adaptacja przypadnie do gustu nie tylko dzieciom, ale także rodzicom, w których powinna wywołać sporo nostalgii. Warto sprawdzić, jak wyjątkowy pies radzi sobie w „naszych czasach” i ratuje chorą dziewczynkę.
  3. Mała Syrenka (2023) – w nieco innej odsłonie. Choć zakładamy, że zarówno rodzice, jak i dzieci wiedzą, kim jest Ariel, to najnowsza wersja tej historii może Was zaskoczyć! Mała Syrenka to wzruszająca opowieść o marzeniu, którego spełnienie ma wysoką cenę. Wyjątkowe efekty i łapiąca za serce muzyka dodatkowo podkreślą niezwykły nastrój rodzinnego seansu.

3 bajki dla całej rodziny – dla dużych i dla małych

Obejrzenie bajki dla całej rodziny to kolejny pomysł na wspólne spędzanie czasu. Choć w teorii przeznaczone są one dla dzieci, z pewnością i dorośli znajdą w zaproponowanych ekranizacjach coś dla siebie. Żarty, fabuła i muzyka to świetna zabawa dla małych i dużych!

  1. Kot w butach – ostatnie życzenie (2022) – czyli opowieść o znanym ze Shreka wielkookim kocie w butach, który wyrusza w niezwykłą podróż, aby znaleźć mistyczną Gwiazdę Życzenia i przywrócić sobie utracone życie. To animacja z gwiazdorską obsadą, pełna niebanalnego poczucia humoru. Świetna grafika z pewnością przypadnie do gustu zarówno dzieciom, jak i rodzicom. 
  2. Psi Patrol: Wielki Film (2023) – to zdecydowanie pozycja dla każdego fana Psiego Patrolu, serii dobrze znanej prawdopodobnie każdemu maluchowi. W Adventure City dzieje się nietypowa rzecz: magiczny meteor daje szczeniakom super moce, które okażą się niezbędne do walki z wrogami. Dzielny Psi Patrol musi zmierzyć się z potężnym wyzwaniem i uratować miasto. Choć bajka ta kierowana jest głównie do najmłodszych widzów, to rodzice również pokochają urocze, dzielne pieski ratujące miasto przed złem.
  3. Wyfrunięci (2023) – opowieść o rodzinie kaczek, która opuszcza swój staw i wyrusza w niezwykłą i zaskakującą podróż. To urocza i pełna humoru bajka dla całej rodziny: opowiada właśnie o zgranej familii. To też historia o odwadze, odkrywaniu nieznanego oraz o tym, jak trudne może być podjęcie ryzyka. Czy kaczki odnajdą swoje wymarzone miejsce na świecie? Sprawdź wraz ze swoimi bliskimi!

Jeżeli więc szukasz pomysłu na wspólne spędzanie czasu z rodziną, postaw na dobry seans filmowy z TOYA!

,