Menu główne

młoda dziewczyna w słuchawkach robi notatki patrząc w ekran laptopa

Jak być online na studiach - jaki Internet wybrać?

14-12-2023

Studiowanie bez dostępu do Internetu nie jest może niemożliwe, ale z pewnością utrudnia wyszukiwanie potrzebnych informacji czy nawet utrzymywanie bieżącego kontaktu z pozostałymi studentami. Z tego względu studenci mocno zwracają uwagę na to, czy (i z jakiego) Internetu mogą korzystać np. w akademiku czy wynajętym mieszkaniu. Jak zatem być online na studiach i – jeśli jest taka możliwość – jaki Internet wybrać?

Jak wybrać Internet dla studenta?

Jednym z operatorów, który kieruję ofertę do studentów jest TOYA. Co roku firma przygotowuje dla studentów specjalną ofertę Internetu studenckiego. Młodzi do wyboru mają trzy pakiety - każdy z nich gwarantuje dostęp do Internetu na specjalnych, bardziej elastycznych warunkach, dostosowanych do potrzeb studentów. W każdej z tych ofert WiFi i TV Start są w cenie. Pakiety różnią się między sobą prędkością połączenia z siecią – i są jednocześnie skonstruowane w taki sposób, by każdy student znalazł wariant dopasowany do swoich potrzeb i budżetu, jaki może przeznaczyć na Internet. Tegoroczna promocja Internet studencki 2023” trwała do końca listopada, a kolejna wystartuje jak zawsze od połowy sierpnia następnego roku. 

Jakie są główne zalety oferty Internetu dla studenta?

  • możliwość podpisania umowy na 7,8 lub 9 miesięcy
  • opcja zawieszenia umowy na czas wakacji
  • długi czas na decyzję i podpisanie umowy
  • WiFi oraz TV Start w cenie
  • 3 pakiety do wyboru w zależności od potrzeb i upodobań
  • wybrane programy TV dostępne na komputerze i urządzeniach mobilnych w TOYA GO.

Internet stacjonarny? Czy może mobilny?

Bez wątpienia największą zaletą Internetu stacjonarnego jest jego niezawodność, gwarancja wybranej prędkości. Ponad to, w zestawieniu z Internetem mobilnym daje większą gwarancje stabilności podczas ciężkich warunków atmosferycznych takich jak silny wiatr, czy ulewa. Jest także odporny na zakłócenia radiowe i elektromagnetyczne, dzięki czemu w tych wszystkich sytuacjach działa sprawnie. Dodatkowo Internet stacjonarny TOYA nie posiada żadnych limitów danych, więc nie trzeba martwić się o jego  przedwczesne wykorzystanie, w przeciwieństwie do Internetu mobilnego. Tym samym Internet stacjonarny pozwala bez ograniczeń korzystać z różnych zasobów online: muzyki, filmów, gier, itd. Dzięki dużej przepustowości łącza pozwala na sprawne pobieranie i wysyłanie dużych plików, i np. sprawne odbywanie w tym samym, czasie zajęć zdalnych. 

Internet mobilny jest za to doskonałym rozwiązaniem jako dopełnienie usługi Internetu stacjonarnego. Nie daje on takich możliwości jak stałe łącze, ale można z niego korzystać praktycznie w każdym miejscu – istotne jest jedynie, by docierał do niego sygnał sieciowy. Jest to dobre rozwiązanie, by pozostawać na bieżąco w kontakcie, mieć możliwość wymiany materiałami za zajęć, zalogowania się do profilu studenta, czy obejrzenia meczu z kolegami na wyjeździe. 

Każdy student powinien zatem przeanalizować swoje potrzeby i możliwości – a następnie wybrać taką ofertę, która będzie dla niego najbardziej korzystna. Warto jednak wiedzieć przy okazji, jakie są zalety zarówno Internetu mobilnego, jak i stacjonarnego.

,