Menu główne

Czym kierować się przy wyborze Internetu?

Czym kierować się przy wyborze Internetu?

27-03-2023

Sieć już dawno przestała być jedynie źródłem rozrywki czy wiadomości o świecie. Dziś służy również do pracy i nauki, a także do zarządzania własnymi finansami, opłacania rachunków, robienia zakupów czy załatwiania spraw w urzędach i zarządzania kalendarzem. Duża liczba użytkowników sprawia, że dostawcy Internetu oferują różnorodne pakiety. Jak wybrać ofertę dla siebie? Wskazówki znajdziesz w poniższym artykule.

Dobierz pakiet do swoich potrzeb

To właśnie prędkość łącza jest parametrem, na który najczęściej zwraca się uwagę. Jej wysoka wartość, w połączeniu z atrakcyjną ceną, zwykle decydują o wyborze konkretnej oferty. Trzeba jednak pamiętać, żeby dostosować pakiet do własnych potrzeb. Choć wysoka prędkość jest rzeczywiście pożądana, nie każde gospodarstwo domowe jest w stanie w pełni ją wykorzystać. Użytkownicy, którzy korzystają z Internetu tylko w celu przeglądania stron i odbierania poczty elektronicznej nie muszą przepłacać za bogaty pakiet. 

Prędkość 100 Mb/s jest wystarczająca dla przeciętnych użytkowników, nawet graczy. Z kolei osoby, które spędzają w Internecie naprawdę dużo czasu lub używają go do nauki czy pracy, ale także gospodarstwa, gdzie z sieci korzysta jednocześnie kilka osób, powinny wybierać oferty z jak najwyższą prędkością. 

Wybierz ofertę odpowiednią dla siebie i rodziny

Kolejną kwestią ważną przy dylemacie, jaki Internet wybrać, jest dostępność oferty danego dostawcy w konkretnym miejscu zamieszkania. Problem ten rzadko występuje  w dużych miastach, ale może być znaczący na obszarach mniej zurbanizowanych. Pod uwagę trzeba też wziąć liczbę domowników, którzy korzystają z Internetu, oraz intensywność użytkowania. Dwóm osobom może wystarczyć nawet 3000 Mb/s, ale przy większej rodzinie warto rozważyć zakup szerszego pakietu. 

Trzeba też pamiętać, że nie tylko smartfony i komputery są podłączane do sieci. Coraz częściej korzysta się z Internetu w telewizorach, a nawet urządzeniach AGD, takich jak ekspres do kawy. Im więcej użytkowników, tym większa prędkość jest nam potrzebna. 

Czy jest różnica pomiędzy Internetem stacjonarnym a komórkowym?

Internet komórkowy jest ważnym i potrzebnym elementem życia. Jest on użyteczny głównie poza domem. Jego cechą charakterystyczną jest limit pobierania danych i zmienna prędkość ze względu na ilość użytkowników korzystających w tej samej chwili z sieci. 

Internet stacjonarny nie ma limitów danych oraz jest stabilny i prędkość deklarowana w umowie powinna być dostępna zawsze.

Sprawdź korzystne pakiety Internetu TOYA

Jaki Internet jest najlepszy? TOYA jako jeden z wielu dostawców oferuje swoim klientom kilka pakietów. Dostępne prędkości to:

  • 100/20 Mb/s,
  • 300/30 Mb/s,
  • 500/50 Mb/s,
  • 940/60 Mb/s.

W każdym pakiecie przewidziano dostęp bezprzewodowy w standardzie WiFi 802.11n lub WiFi 6 na dwóch częstotliwościach jednocześnie. Takie rozwiązanie umożliwia obsługę urządzeń starszej oraz nowszej generacji. Co więcej, Internet od TOYA może zawierać pakiet bezpieczeństwa, który między innymi chroni dane zapisywane na komputerze czy smartfonie przed hakerami, wyciekiem czy kradzieżą. Dodatkowa funkcja TV Start daje każdemu abonentowi dostęp do kanałów naziemnej telewizji cyfrowej. Warto wiedzieć, że w okresowych promocjach Internet TOYA kosztuje 0 zł w pierwszym miesiącu, jeśli zamówienie zostanie złożone online.

,