Menu główne

Gigantyczny ekran telewizora wygięty po łuku z licznymi obrazami z telewizorów

Co to jest Smart TV?

30-11-2023

Smart TV to telewizory nowej generacji, zapewniające użytkownikom szereg możliwości. Czym właściwie jest ta technologia, jakie są jej zalety i czym różni się ona od Android TV?

Smart TV – co to?

Technologia Smart wykorzystywana jest w telewizorach już od kilkunastu lat. Smart to po angielsku „mądry” – nie bez powodu urządzenia wyposażone w tę technologię dają użytkownikom tak wiele możliwości. Telewizory Smart TV umożliwiają nie tylko standardowe odbieranie dostępnych kanałów telewizyjnych, ale i:

1. korzystanie z licznych serwisów streamingowych – np. HBO Max czy Canal+ online
2. korzystanie z aplikacji takich jak YouTube;
3. wyszukiwanie głosowe, np. Asystent Google;
4. bezprzewodową komunikację ze smartfonami i tabletami;
5. korzystanie z tzw. trybu hotelowego.

Smart TV a Internet

Aby móc korzystać ze Smart TV, niezbędne jest dobre połączenie z Internetem. Jego stałe i szybkie źródło to podstawa, jeżeli zależy nam na wygodnym korzystaniu z wszystkich dostępnych w telewizorze platform i aplikacji. W przeciwnym razie możliwe będzie oglądanie jedynie klasycznej telewizji.

Aby połączyć telewizor Smart z siecią, można użyć kabla internetowego – o ile urządzenie posiada wejście LAN/Ethernet. Bezprzewodowa łączność jest jednak znacznie wygodniejsza – wystarczy bowiem podłączyć telewizor do Wi-Fi, wybierając odpowiednią sieć i wpisując hasło. To wszystko! TOYA oferuje swoim klientom szybki Internet światłowodowy 600/50 Mb/s lub 940/60 Mb/s w zestawie z telewizją i pakietami tematycznymi. To bardzo dobry wybór, jeśli chcesz w pełni wykorzystać możliwości swojego telewizora Smart TV. Odpowiednia prędkość Internetu zapewni Ci rozrywkę na najwyższym poziomie. Więcej dowiesz się, klikając w link: https://toya.net.pl/internet-z-telewizja#tv-pakiety-bazowe.  

Smart TV – zalety

Technologia Smart jest przydatna zwłaszcza w przypadku użytkowników, którym zależy na łatwej obsłudze i wielu możliwościach. Telewizory, w które ją wbudowano, można z łatwością obsługiwać nawet bez użycia pilota. Dostarczają one oglądającym mnóstwo rozrywki, oferując znacznie więcej niż klasyczne telewizory bez technologii Smart czy Android. To z kolei gwarantuje oszczędność kosztów – nie ma już bowiem potrzeby wydawania pieniędzy na dodatkowe urządzenia. 

Smart TV a Android TV – podstawowe różnice

Technologia Smart jest starsza od Android TV, jednak działanie w obydwu przypadkach jest bardzo podobne. Telewizory Smart posiadają własny system operacyjny producenta, z kolei w urządzenia Android TV wbudowany jest właśnie popularny system Android. Pierwsze z nich są nieco łatwiejsze w obsłudze, jednak dostępne w nich aplikacje są zdefiniowane przez producenta. Nie ma więc możliwości samodzielnego dodawania dodatkowych aplikacji i platform. W przypadku Android TV to użytkownik decyduje, z jakich aplikacji będzie korzystał za pośrednictwem telewizora. Nie da się jednak ukryć, że obsługa Android TV jest nieco bardziej skomplikowana niż w przypadku technologii Smart.

Co ciekawe!

W przypadku Android TV możliwe jest także przenoszenie nagrań i zdjęć bezpośrednio ze smartfona na TV.

Telewizory Smart TV – co warto wziąć pod uwagę podczas poszukiwań?

Poszukując telewizora z technologią Smart, warto zwrócić uwagę szczególnie na takie parametry jak:

  1. rozmiar matrycy;
    przekątna samego ekranu;
    rozdzielczość obrazu;
    częstotliwość odświeżania ekranu.

Urządzenie dopasowane do indywidualnych potrzeb w połączeniu z szybkim, stabilnym i bezpiecznym połączeniem sieciowym to klucz do niepowtarzalnej rozrywki w domowym zaciszu.

,