Menu główne

Informator VOD Nr 470

22-03-2024

Zapraszamy do serwisu Koncerty Stingray Qello i katalogu Ostatni dzwonek, w którym umieszczone zostały koncerty takich gwiazd jak: Walk The Moon, Velvet Revolver, Robert Plant, Queens Of the Stone Age, Beck, Beyoncé i Chic, które już w przyszłym tygodniu zostaną zastąpione nowymi występami. Wśród nowości pojawią się: Annie Lennox, Arctic Monkeys, Blackpink, Bring Me the Horizon, The Black Keys i Soundgatden.

Koncerty Stingray Qello

Wyścig o chwałę

Tytuł oryginalny: 2 Win

Kategoria: biograficzny | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
Inspirowana prawdziwymi wydarzeniami, historia zaciekłej rywalizacji pomiędzy dwoma znakomitymi producentami aut. Rajdowe Mistrzostwa Świata wyłonią wielkiego zwycięzcę spośród renomowanej załogi Audi pod wodzą Rolanda Gumperta lub ich zaciekłych włoskich rywali – załogi Lancii - prowadzonych przez Cesare Fiorio. Stawka jest ogromna, a wygrany może okryć się wieczną chwałą i zrewolucjonizować rynek motoryzacyjny.
W filmie Stefano Mordini, twórcy „Niewidzialny świadek” i „Niewierni”, wystąpili Riccardo Scamarcio („Co kryje miłość”, „Dalida”, „Kod Dedala”), Daniel Brühl („Twarz anioła”, „Moja mała Zoe”, „Bękarty wojny”) i Volker Bruch (serial „Babylon Berlin”).

Gra w opiętanie

Tytuł oryginalny: The Sacrifice Game

Kategoria: horror | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
Te Święta spłyną krwią. Czyją duszę złożysz na ołtarzu zła?
Samantha i Clara jako jedyne uczennice zostają na Święta w położonym na odludziu szkolnym internacie. Wraz z opiekunką w postaci jednej z nauczycielek szykują wigilię, niestety ten spokojny czas zostanie zakłócony. Wkrótce staną oko w oko z grupą fanatycznych morderców, którzy w tej zacisznej okolicy popełnili już kilka zabójstw, a wszystko to w celu przeprowadzenia krwawego rytuału wezwania demona. Są gotowi zabić każdego, kto może im w tym przeszkodzić. Nie spodziewają się jednak, że dwie nastolatki mogą okazać się bardzo trudnymi przeciwniczkami. Czyja dusza tej nocy zostanie złożona na ołtarzu zła?
Reżyserka – Jenn Wexler – ma na swoim koncie takie filmy jak: „Pandora” i „The Ranger”. W jej najnowszym filmie zagrali: Mena Massoud („Alladyn”, serial „Jack Ryan”), Olivia Scott Welch (seriale „Lucky Hank”, „Panic”), Chloë Levine (seriale „Trinkets”, „The OA”).

W sercu maszyny

Tytuł oryginalny: V sartseto na mashinata

Kategoria: dramat | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
Pięciu skazańców z bułgarskiego więzienia o zaostrzonym rygorze zostaje przydzielonych do pracy w hucie. Widzą w tym szansę oderwania się od codzienności. Podczas pracy okazuje się, że w środku tokarki znajduje się żywy gołąb. Postanawiają za wszelką cenę go uratować. Pilnujący ich strażnicy zostają wzięci jako zakładnicy, ryglują drzwi i rozpoczynają gorączkową walkę z czasem. W uwolnieniu gołębia upatrują udowodnienia swego człowieczeństwa.
Reżyserem tego poruszającego filmu jest Martin Makariev, twórca „Torque” i „Zagadka willi Róża”. W roli głównej wystąpił Alexander Sano (seriale „Gomorra”, „Biuro szpiegów”, „Agent pod przykryciem”).

Wakacyjna miłość

Tytuł oryginalny: Float

Kategoria: komedia romantyczna | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
Waverly wyjeżdża na spontaniczne wakacje, aby przemyśleć czy kariera medyczna, jest tylko rodzinną ambicją czy także spełnieniem jej marzeń. Poszukując odpowiedzi w małym kanadyjskim miasteczku, poznaje lokalnego ratownika, Blake’a. Ich wspólne wakacje owocują bardzo silnym uczuciem, a Waverly zamiast prostych odpowiedzi ma coraz więcej pytań i wątpliwości, jak tak naprawdę widzi swoje życie.

W debiucie pełnometrażowym, reżyserka Sherran Lee, mająca na swoim koncie odcinki seriali „Detektyw Murdoch”, „Kim’s Convenience”, do współpracy zaprosiła Andreę Bang („Obserwowany”, seriale „Kim’s Convenience”, „Running with Violet”) i Robbiego Amella („The Duff”, „Jak zostać kotem”, seriale „Wiedźmin” i „Upload”).

Dark Windows

Kategoria: horror | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
Czworo nastolatków, Tilly, Monica, Peter i Allison uczestniczy w wypadku samochodowym. Allison umiera z powodu odniesionych obrażeń. Podczas stypy wujek Allison konfrontuje się z grupą i obwinia ich o jej śmierć. Monica sugeruje, aby wyjechali z miasta i zatrzymali się w domku letniskowym jej dziadków na amerykańskiej wsi. Tu będą mogli przepracować żałobę po stracie przyjaciółki i pozostać poza zasięgiem wzroku, dopóki wszystko się nie uspokoi. Kiedy docierają do domu, wszystko wydaje się normalne i spokojne, dopóki zamaskowany mężczyzna nie zaczyna ich terroryzować i karać w najstraszliwszy sposób…
Reżyserem jest Alex Herron, którego poprzedni film „Odejdź!” jest także dostępny w naszej bibliotece.

Smartfon

Tytuł oryginalny: Cellphone

Kategoria: horror | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
Wynne, która cierpi na zespół stresu pourazowego po śmierci narzeczonego, zaczyna widzieć na swoim smartfonie niepokojące obrazy dotyczące swojej przyszłości. Jeśli nie uda się jej rozwikłać mrocznej tajemnicy – umrze.
W roli głównej wystąpiła Whitney Rose Pynn (serial „Era Wodnika”).

Krwawa forsa

Tytuł oryginalny: Gangneung

Kategoria: kryminał | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
Gil-seok jest głową gangu w Gangneung, natomiast Min-seok - w Seulu. Gdy Min-seok zapragnie przejąć władzę nad największym kurortem Gangneung - rozpętuje się bezlitosna wojna gangów, w której reguły przestają obowiązywać.
W filmie wystąpili: Jang Hyuk („Zabójca”) oraz Oh Dae-hwan („Dzikość”).

Piekielny eksperyment

Tytuł oryginalny: The Soviet Sleep Experiment

Kategoria: thriller | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
Pod koniec lat czterdziestych w Rosji przeprowadzony zostaje eksperyment polegający na pozbawieniu badanych snu przez trzydzieści dni, a ma on na celu przetestowanie wytrzymałości psychicznej i przeniesienie granic ewolucji. Do eksperymentu zostaje wybranych czterech więźniów gułagu.
W filmie wystąpili: Eva De Dominici („Kosmiczny grzech”, serial „Pani sprzątająca”), Rafał Zawierucha („Opiekun”, „Porady na zdrady 2”, „Zołza”) oraz Chris Kattan (serial „Pępek świata”).

Zawód gangster: Zemsta

Tytuł oryginalny: Rise of the Footsoldier: Vengeance

Kategoria: akcja | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
Tate powraca, by odszukać odpowiedzialnego za śmierć syna swego oddanego przyjaciela i dokonać zemsty. Aby to uczynić, musi opuścić zaciszne Essex i wyruszyć do Soho.
Reżyser Nick Nevern powraca do swojego bohatera – gangstera Tate’a, w którego rolę ponownie wcielił się Craig Fairbrass („Gotowy na zemstę”, „Szalony weekend”, „Głosy 2”).

Capone

Kategoria: kryminał, dramat | Biblioteka: Filmklub

Biblioteka: Filmklub.
Tom Hardy („Venom”, „Mad Max: Na drodze gniewu”, serial „Taboo”), Linda Cardellini („Green Book”, „Ocean ognia”), Matt Dillon („Proxima”, „Kochając Grace”, „Kroniki lombardu”) i Kyle MacLachlan („Diuna”, serial Twin Peaks”) w filmowej opowieści o Alu Capone, gangsterze, który rządził Ameryką. 
Al Capone od wielu lat odsiaduje dożywotnie więzienie. Pozbawiony dawnej władzy, chory na syfilis, bez przyjaciół i sojuszników, wspomina swoją kryminalną przeszłość i brutalne zbrodnie popełnione na ulicach Chicago. Powracają obrazy krwawej masakry w dniu Świętego Walentego, w czasie której bezwzględnie wybił swoich rywali. Największy gangster Ameryki czuje, że koniec już bliski, tymczasem policja na wyścigi z przestępczym półświatkiem stara się odnaleźć mityczny skarb Ala Capone.

Wikingowie: podbój Ameryki, odc. 6

Tytuł oryginalny: Viking Quest America

Kategoria: dokumentalny | Biblioteka: History

Biblioteka: Free VOD – History.
Antyczne sagi uchylają rąbka tajemnicy w kwestii niewiarygodnych wypraw wikingów sprzed tysiąca lat. A jednak powstaje pytanie: dlaczego ten lud opisał swoją mityczną Winlandię jako zieloną krainę, w której rosną winogrona?

Szalone lata 90.: Niepokój o przyszłość

Tytuł oryginalny: Rewind the '90s

Kategoria: seria | Biblioteka: National Geographic

Biblioteka: Free VOD - National Geographic.
Od Madonny po „Matrixa” - powracamy do lat 90., wspominając najważniejsze postaci i zjawiska dekady, która poprzedziła nowe milenium. Od pluszowych szpiegów Furby po ludzkie klony - lęki związane z tym, co może nastąpić w przyszłości, narastają w miarę zbliżania się 2000 roku.

Agenci NCIS: Sydney, odc. 2

Tytuł oryginalny: Ncis: Sydney

Kategoria: serial | Biblioteka: FX

Biblioteka: FX.
Kiedy oficer marynarki zostaje znaleziony martwy z raną po ukąszeniu przez jadowitego węża, załoga próbuje odkryć, skąd wziął się niewystępujący w tej okolicy tajpan przy wodopoju, gdzie odkryto ciało.

Rajdowy piknik w Makowie Podhalańskim, odc. 1

Kategoria: magazyn motoryzacyjny | Biblioteka: Motowizja

Biblioteka: Free VOD – Motowizja.
Uczniowie Zespołu Szkół im. Henryka Sienkieiwcza w Makowie Podhalańskim wygrali konkurs organizatorów i partnerów Valvoline Rajdu Małopolski. Dzięki temu Rodzinny Piknik Jesienny organizowany przez szkołę został wzbogacony o rajdowe elementy, o sporcie uczniom opowiadał tegoroczny rajdowy mistrz Polski w klasie 3 Jakub Matulka.

Greenowie w Wielkim Mieście 4, odc. 85

Kategoria: dla dzieci | Biblioteka: Disney

Biblioteka: Free VOD – Disney.
Babcia kłóci się z Nickiem, gdy ten przeszkadza jej w oglądaniu meczu hokeja. Chip Whistler opowiada, co się z nim działo od czasu „Chipocalipsy”.

Andrea Bocelli: Cinema

Kategoria: koncert | Biblioteka: Koncerty Stingray Qello

Biblioteka: Koncerty Stingray Qello.
W słynnym na całym świecie Dolby Theatre w sercu Hollywood Andrea Bocelli składa muzyczny hołd srebrnemu ekranowi podczas koncertu ukochanych piosenek z filmów.

Inga Lindström: Wszyscy kochają Elin

Tytuł oryginalny: Inga Lindström: Alle lieben Elin

Kategoria: obyczajowy | Biblioteka: Romance TV

Biblioteka: Free VOD – Romance TV.
Elin jest pielęgniarką z powołania. Pracuje w Sztokholmie. Z powodu cech swojego charakteru - jest bardzo bezpośrednia i prawdomówna - nie znajduje zbyt wielu przyjaciół, wręcz przeciwnie, ludzie są wrogo do niej nastawieni. W końcu traci nie tylko pracę. Odwraca się od niej również Per, jej narzeczony. Długo się nie namyślając, Elin postanawia wyjechać z miasta i przyjmuje posadę pielęgniarki w niewielkim miasteczku. Opiekuje się tu przede wszystkim zgryźliwym emerytowanym lekarzem, Ingmarem Anderssonem. Mężczyzna jest przykuty do wózka inwalidzkiego i uprzykrza wszystkim życie.

Roztańczona Angelina 4, odc. 17

Kategoria: dla dzieci | Biblioteka: Jim Jam

Biblioteka: Free VOD - Jim Jam.
Roztańczona Angelina to mysz, która marzy o tym, by zostać baletnicą. Razem z przyjaciółmi tańczy i występuje w przedstawieniach.

Dark Winds 2, odc. 1

Kategoria: serial | Biblioteka: AMC

Biblioteka: Free VOD – AMC.
Joe Leaphorn prowadzi śledztwo dotyczące tajemniczej śmierci, a Jim Chee pracuje nad sprawą jako prywatny detektyw.

Wnuk Gagarina

Kategoria: komedia | Biblioteka: FilmBox OD

Biblioteka: FilmBox OD.
Uzdolniony artysta dowiaduje się, że gdzieś w Rosji żyje jego brat. Zdeterminowany by poznać najbliższą rodzinę udaje się do sierocińca, w którym chłopiec przebywa. Szokiem dla mężczyzny jest nie tylko fakt, że jego brat jest Afroamerykaninem, lecz przede wszystkim teza, którą młodzieniec głosi opowiadając wszystkim, że jest wnukiem słynnego astronauty, Yuri Gagarina...

Grace s. 2 odc. 3

Kategoria: serial | Biblioteka: 13 ulica

Biblioteka: Free VOD – 13 ulica.
Jutro śmierć. Grace wraz z zespołem odkrywają mroczny świat zorganizowanej przestępczości i wyzysku imigrantów po znalezieniu na morzu niezidentyfikowanych zwłok.

Tylko o celebrytach s. 1 odc. 1

Kategoria: seria | Biblioteka: E!

Biblioteka: E!.
Najnowsze fakty i sensacyjne plotki na temat twoich ulubionych celebrytów.

Orphan Black: Echoes s. 1 odc. 1

Kategoria: serial | Biblioteka: Sci-Fi

Biblioteka: Free VOD – Sci-Fi.
W środku XXI wieku pewna kobieta stara się rozwikłać zagadkę swojej tożsamości, gdy jej życie w przedziwny sposób splata się z życiem innych ludzi.

,