Menu główne

Informator VOD Nr 403

10-11-2022

Zapraszamy do serwisu FilmKlub, w którym każdego tygodnia pojawiają się nowości. „Szarlatan”, „John Lennon. Chłopak znikąd”, „Zabij to i wyjedź z tego miasta”, „Skłodowska” czy „Tajemniczy ogród” to tylko kilka z ponad stu tytułów.

FilmKlub

W tym tygodniu polecamy:

After 4. Bez siebie nie przetrwamy

Tytuł oryginalny: After Ever Happy

Kategoria: dramat | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
Porywy namiętności i najtrudniejsze wybory w czwartym rozdziale najgorętszego i najbardziej burzliwego romansu współczesnego kina. Czy tajemnice z przeszłości mogą zniszczyć wspólną przyszłość? Związek Tessy i Hardina przeszedł tyle prób, że wydaje się trwalszy i silniejszy niż kiedykolwiek. Jednak, gdy na jaw wychodzą rodzinne tajemnice obojga kochanków, okazuje się, że najtrudniejsza próba wciąż przed nimi. Czy można docenić prawdziwe uczucie, gdy odkryje się, że całe dotychczasowe życie było kłamstwem? Czy można raz jeszcze zaufać, czując się oszukanym przez cały świat? Tessa i Hardin odkryją, że nie są od siebie tak różni, jak dotąd sądzili. Ona nie jest już tą niewinną, słodką dziewczyną, którą była przed laty, a on przestał być tym okrutnym, zbuntowanym chłopakiem, który kiedyś tak ją oczarował. Jednak to, co tak dramatycznie dzieli Tessę i Hardina sprawia jednocześnie, że nie mogą bez siebie istnieć. Czy ten ostatni raz Tessa znajdzie w sobie siłę, by pomóc ukochanemu zmierzyć się z demonami przeszłości?

Swingersi

Kategoria: Komedia | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
Nuda i rutyna w związku? Seks spowszedniał jak mycie zębów, a ogień w sypialni wygasł, ograniczając się jedynie do standardowego „raz w miesiącu”? Komediowe perypetie trzech par nie pozostawiają złudzeń, że trawa zawsze wydaje się bardziej zielona u sąsiadów.
Dorota marzy o namiętności jak w „Pięćdziesięciu twarzach Greya”, ale jej partner Andrzej, zamiast interesować się jej potrzebami, woli zabawę w gry na konsoli.
Idealna para z show-biznesu – Iwona i Fabian – w pogoni za nowymi followersami i lajkami jest gotowa przekroczyć niemal każdą granicę. Sylwia, Bartek i Cezary przez przypadek postawią swoją relację dosłownie na ostrzu noża.
Jednej gorącej nocy wszyscy bohaterowie spotkają się, żeby sprawdzić, jak daleko można się posunąć w miłosnych manewrach.
W rolach głównych: Ilona Ostrowska („Ile waży koń trojański”), Joanna Liszowska (serial „Przyjaciółki”), Michał Koterski („Gierek”), Krzysztof Czeczot („Zenek”) i Tomasz Oświeciński („Botoks”).

Notre-Dame płonie

Tytuł oryginalny: Notre-Dame brûle

Kategoria: Dramat | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
Nowy film jednego z największych reżyserów współczesnego kina Jean-Jacquesa Annaud, twórcy filmów „Imię róży”, „Kochanek”, „Walka o ogień”. Zrealizowana z niezwykłym rozmachem, wstrząsająca prawdziwa historia walki o ocalenie jednego z najświętszych miejsc Europy oraz bezcennych relikwii chrześcijaństwa.
W poniedziałek 15 kwietnia 2019 roku, na tydzień przed Wielkanocą, świat obiega dramatyczna wiadomość: paryska katedra Notre-Dame płonie! Nie tylko katolicy wstrzymują oddech, obserwując setki strażaków stających do walki z żywiołem. Warunki są niezwykle trudne, ponieważ ogień rozprzestrzenia się na trudno dostępnym poddaszu, a stawka ogromnie wysoka, bo chodzi nie tylko o ocalenie jednej z najwspanialszych budowli sakralnych na Ziemi, ale także bezcennych relikwii. W skarbcu katedry przechowywana jest między innymi korona cierniowa Chrystusa. Czas ucieka, a sytuacja staje się coraz bardziej dramatyczna. Dach budowli lada chwila runie i pogrzebie ludzi i bezcenne skarby. Dowodzący akcją rozważają konieczność jej odwołania, gdy grupa ochotników zgłasza gotowość podjęcia ostatniej niesłychanie ryzykownej próby opanowania żywiołu. Odwaga, doświadczenie i specjalistyczny sprzęt mogą nie wystarczyć do zwycięstwa. Wokół katedry gromadzą się tysiące wiernych, by modlitwą wesprzeć bohaterów.

Nocny łowca

Kategoria: Thriller | Biblioteka: VOD

Zostaje znalezione ciało młodej kobiety. Policja krąży w kółko, nie mogąc wpaść na ślad mordercy. Wtedy przypadkowo aresztowany mężczyzna, który jak się okazuje, tropi pedofili i rozprawia się z nimi na swój własny sposób, naprowadza ich na trop. Policja trafia do domu, w którego piwnicy znajdują porwane dziewczyny i mężczyznę, który od razu staje się podejrzanym. Niestety szybko okazuje się, że zostali wplątani w bardzo niebezpieczną grę.
W gwiazdorskiej obsadzie znaleźli się: Henry Cavill (serial „Wiedźmin”), Stanley Tucci (w naszej bibliotece do zobaczenia w znakomitej roli w filmie „Supernova”), Ben Kingsley („Ghandi”) i Alexandra Daddario („San Andreas”).

Zwarcie

Kategoria: Thriller | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
Joseph (Ben Whishaw) pracuje w ochronie na londyńskim lotnisku, codziennie mierząc się z rosnącą frustracją i bezsensem życia. Pewnego dnia, w wyniku impulsywnego aktu buntu, Joseph uwalnia dziką i pozbawioną moralnych hamulców wersję samego siebie. Tym samym wyrusza w szaloną podróż po Londynie, podczas której doświadcza życia w ekstremalnej dawce.
Laureat Złotego Globu Ben Whishaw („Nie czas umierać”, „Lobster”) w nieprzewidywalnym i porażającym intensywnością thrillerze o samowyzwoleniu i odkrywaniu samego siebie. Premiera filmu odbyła się na festiwalu Sundance, gdzie film otrzymał nagrodę dla najlepszego aktora (Ben Whishaw). Za produkcję odpowiedzialni są twórcy hitów „Pokój”, „Trzy billboardy za Ebbing, Missouri” i „Czarny łabędź”.

Jak poślubić milionera?

Kategoria: Komedia romantyczna | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
Film w reżyserii Filipa Zylbera, reżysera wielu seriali w tym „Ojciec Mateusz”, „O mnie się nie martw” czy „Komisarz Alex”. To komediowy przewodnik dla wszystkich, którzy marzą o szczęśliwym związku. Główni bohaterowie filmu, zamiast czekać, aż ślepy los ześle im upragnioną miłość, biorą sprawy w swoje ręce i zapisują się na kurs gwarantujący znalezienie drugiej połówki. Ale nie takiej zwykłej, a od razu milionera.
W głównej roli wystąpiła Małgorzata Socha (serial „Przyjaciółki”). A towarzyszyli jej: Michał Malinowski (w bibliotece w filmie „Ułaskawienie”), Mikołaj Roznerski (u nas w „Fighter”, „Diablo. Wyścig o wszystko”), Piotr Polk (serial „Ojciec Mateusz”).

Narzeczony na niby

Kategoria: Komedia romantyczna | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
Czy małe, niewinne kłamstewko może wymknąć się spod kontroli i doprowadzić do totalnej katastrofy? A może dopiero, jak wszystko się w życiu rozpada, możliwe staje się poukładanie wszystkiego od nowa? Karina próbuje z całych sił stworzyć pierwszy (tym razem) szczęśliwy związek. Niestety mężczyzna, któremu oddała swoje serce, okazuje się bardziej zainteresowany sobą, niż nią. Pewnego dnia, jedno nieprzewidziane zdarzenie i jedno małe kłamstewko zamieni jej uporządkowane życie w prawdziwy emocjonalny rollercoster. Szybko okaże się też, że każdy z bohaterów ma tak naprawdę coś do ukrycia. Gdy prawda wyjdzie na jaw, wszyscy będą musieli zrobić w końcu porządek w swoich związkach i w swoich sercach.
Film pokochają ci, którzy choć raz zakochali się w niewłaściwej osobie oraz ci, którzy wierzą, że o prawdziwą miłość warto walczyć, nawet jeśli zaczyna się mocno niefortunnie.
Reżyserem jest twórca wysoko ocenianej „Chemii” Bartosz Prokopowicz, który na plan zaprosił Julię Kamińską (serial „Brzydula”), Piotra Stramowskiego („Pętla”, „Bad Boy” – do obejrzenia w naszej bibliotece), Piotra Adamczyka (do zobaczenia w naszej bibliotece w hicie „Wrobiony”), Tomasza Karolaka („Testostron”, „Listy do M. 4” – także do znalezienia w naszej bibliotece).

Zabić, jak to łatwo powiedzieć

Tytuł oryginalny: Killing Them Softly

Kategoria: Thriler | Biblioteka: Filmklub

Biblioteka: Filmklub.
Jackie Cogan (Brad Pitt) jest płatnym zabójcą. Lubi pracować szybko i bez zbędnych słów. Nie znosi spoufalać się z ofiarą: „Nie lubię, gdy błagają o litość, wołają swoje matki, padają na kolana. Wolę zabijać delikatnie, z dystansu”. Cogan nie jest tani, ale jest najlepszy. Zostaje wynajęty, by odzyskać pieniądze skradzione podczas mafijnej gry w pokera i wymierzyć karę tym, którzy zdecydowali się na tak bezczelnie głupi skok.

Rezydenci

Tytuł oryginalny: The Resident

Kategoria: Serial | Biblioteka: FOX

Biblioteka: FOX.
Kit zatrudnia instruktora chirurgii, który będzie nadzorował Bella i Raptora i pomoże im udoskonalić umiejętności. Po zwróceniu uwagi wielu kobiet ze szpitala Conrad zaczyna rozważać powrót do randkowania. Z kolei Devon przyjmuje parę staruszków.

Egipt: miejsce pełne tajemnic

Kategoria: Dokumentalny | Biblioteka: Free VOD

Biblioteka: National Geographic.
W Egipcie znajdziemy najwspanialsze skarby starożytności. W programie będziemy towarzyszyć archeologom przez cały sezon wykopalisk i poznamy kulisy ich pracy. Razem z nimi zejdziemy w głąb piramid, odkryjemy dawno zaginione grobowce i liczące 3000 lat mumie. Zobaczymy, jak najlepsi na świecie archeolodzy rywalizują, by odkryć tajemnice starożytnej cywilizacji.

Najbardziej szokujące przypadki sądowe 4

Kategoria: Seria | Biblioteka: CI Polsat

Biblioteka: CI Polsat.
Program pokazuje widzom najbardziej dramatyczne momenty sądowe w Ameryce. Od przerażających wybuchów po wściekłych sędziów – ta seria przeniesie Cię z do miejsca, gdzie zobaczysz wszystko od kulis.

Niewyjaśnione tajemnice świata 3

Kategoria: Seria | Biblioteka: History

Biblioteka: History.
Ponad 80% oceanów pozostaje niezbadana. Podwodny świat to najsłabiej poznany ekosystem na naszej planecie. Obecnie rozwój nowych technologii pozwala eksplorować oceany i głębokie jeziora w sposób wcześniej nieznany. Co w nich znajdziemy?

Kiedy byliście na randce

Kategoria: Komedia romantyczna | Biblioteka: Romance TV

Biblioteka: Romance TV.
Nick i Julia, rozwiedziona para, umawiają się przez internet na randkę w ciemno. Spotykają się i doznają szoku. Postanawiają czym prędzej zaręczyć się ze swoimi obecnymi partnerami. Okazuje się jednak, że łączące ich wcześniej uczucie nie wygasło do końca.

Che. Boliwia

Kategoria: Historyczny | Biblioteka: FilmBox OD

Biblioteka: FilmBox OD.
Rok 1956. Ernesto Che Guevara oraz grupa kubańskich wygnańców dowodzona przez Fidela Castro docierają do wybrzeży Kuby. W ciągu dwóch lat zyskują poparcie społeczne i mobilizują armię, aby obalić sprzyjający Stanom Zjednoczonym reżim dyktatora Fulgencio Batisty.