Menu główne

Informator VOD Nr 402

04-11-2022

Zapraszamy do odświeżonego serwisu FilmBox OD w którym jak co miesiąc dodane zostały nowe tytuły, a wśród nich komedie, dramaty, filmy historyczne i horrory.

FilmBox

Zapraszamy do serwisu FilmKlub, w którym każdego tygodnia pojawiają się nowości. „Szarlatan”, „John Lennon. Chłopak znikąd”, „Zabij to i wyjedź z tego miasta”, „Skłodowska” czy „Tajemniczy ogród” to tylko kilka z ponad stu tytułów.

FilmKlub

Wrobiony

Kategoria: kryminał | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.

Zagadkowa śmierć, zaginione arcydzieło i intryga z wielkimi pieniędzmi w tle. Dominik, wybitny badacz historii sztuki z Uniwersytetu Wrocławskiego, wyrusza do malowniczego Porto Ercole, by na miejscu zebrać materiał naukowy na temat ostatnich lat życia Caravaggia. Na miejscu okazuje się, że tuż przed jego przyjazdem, w mieście dochodzi do nagłej śmierci innego pasjonata twórczości barokowego artysty. Zmarły ojciec Tornatore poświęcił życie poszukiwaniu dzieł malarza i wierzył, że uda mu się odnaleźć bezcenny obraz „Maria Magdalena w ekstazie”, którego los od wieków pozostawał nieznany. Zapiski ojca Tornatore przez przypadek trafiają w ręce Dominika, który z pomocą dopiero co poznanego duchownego ojca Paolo postanawia kontynuować poszukiwania zaginionego obrazu. Ekscytująca początkowo przygoda zmienia swoje niewinne oblicze, gdy okazuje się, że na tropie unikalnego płótna jest również włoska mafia, a działaniom poszukiwaczy zaczyna przyglądać się policja oraz tajemnicza piękność, Sylvia. Dominik zostaje uwikłany w niebezpieczne śledztwo, które ujawnia kulisy międzynarodowej intrygi. Walcząc z czasem i z potężnymi przeciwnikami próbuje rozwikłać skrywaną przez wieki tajemnicę obrazu.

Piotr Adamczyk – polska gwiazda Marvela („Hawkeye”), której na planie towarzyszyli: Daniel Olbrychski („Kamerdyner”), Paulina Holtz („Osiecka”), Alessandra Mastronardi („Nieznośny ciężar wielkiego talentu” – do zobaczenia w naszej bibliotece), Luca Calvani („Zakochani w Rzymie”) oraz Torsten Voges („Big Lebowski”) i Gedeon Burkhard („Bękarty wojny”). Reżyserem filmu jest Piotr Śmigasiewicz.

Kurozając i zagadka Chomika Ciemności

Tytuł oryginalny: Hopper et le hamster des ténèbres

Kategoria: dla dzieci | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
Poznajcie jedynego w swoim rodzaju, pół kurczaka, pół zająca, bohatera, który skradnie Wam serca: oto Kurozając! Jako niemowlę znaleziony w dzikiej dżungli i przygarnięty przez słynnego zajęczego podróżnika Króla Piotra, dorastał marząc o wielkich przygodach. Teraz jako młodzieniec gotów jest podjąć każde wyzwanie, żeby udowodnić światu, że nawet ktoś tak nietypowy może zostać bohaterem. Początki nie są łatwe, bo prawdę mówiąc Kurozając jest jeszcze ciut nieopierzony i potyka się o własne nogi, ale nadrabia ambicją i entuzjazmem. Wkrótce jednak przygoda sama go znajduje. Oto największy wróg Króla Piotra ucieka z zamkowego lochu i rusza na poszukiwania magicznego Chomika Ciemności, w którym drzemie wielka moc. Kurozając wie, że kto pierwszy znajdzie Chomika, ten przejmie władzę w królestwie. Dlatego wraz ze swym wiernym, acz ciut powolnym kompanem – żółwiem Abe’m oraz bezczelną, ale uroczą mistrzynią sztuk walki - skunksicą Meg, Kurozając wyrusza w niesłychanie ryzykowną podróż!
Reżyserem jest Ben Stassen, twórca „Robinsona Crusoe” i „Żółwika Sammy’ego”, które można obejrzeć w naszej bibliotece.
Swoich głosów postaciom użyczyli: Nikodem Rozbicki, Wiktoria Gąsiewska, Jędrzej Taranek, Robert Jarociński i Przemysław Bluszcz.

Pies w rozmiarze XXL

Tytuł oryginalny: Marmaduke

Kategoria: dla dzieci | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
Marmaduke to pies kanapowy, który wyrósł na dużego zwierza, daleko wykraczając poza rozmiary standardowej kanapy. Z jednej strony uwielbia zabawę i kłopoty, ale w głębi serca czuje się odpowiedzialny za swoich opiekunów, których kocha najmocniej na świecie. Pewnego dnia seria jego wygłupów w postaci filmu video trafia do Internetu i w błyskawicznym tempie czyni go sławnym. Wielkim psem o jeszcze większym sercu zaczyna interesować się światowej sławy treser, który stawia sobie za punkt honoru nauczenie czworonoga akrobatycznych sztuczek i żelaznej dyscypliny. Życiem Marmaduke’a i jego ludzkiej rodziny zawładnie świat pokazów psów rasowych oraz cała masa zadzierających do góry swoje mokre nosy psich ślicznotek i szczerzących się groźnie rywali. Czy wyszczekany bohater uwierzy w siebie i zdobędzie tytuł najlepszego pupila świata?

Ułaskawienie

Kategoria: dramat | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
Powojenna Polska. Wacław „Odrowąż” Szewczyk, żołnierz Armii Krajowej, w wyniku zdrady jednego z kompanów zostaje zastrzelony przez Urząd Bezpieczeństwa. Jego nękani przez komunistów rodzice (Grażyna Błęcka-Kolska i Jan Jankowski), chcąc zapewnić synowi godny pochówek, podejmują trud pięćsetkilometrowej podróży. Ciągnąc za sobą trumnę, zmierzają na piechotę do Kalwarii Pacławskiej.
Film Jana Jakuba Kolskiego – jednego z najważniejszych współczesnych polskich reżyserów, autora m.in. takich obrazów, jak „Pornografia”, „Jasminum”, „Zabić bobra”, które również można zobaczyć w naszej bibliotece.
W „Ułaskawieniu” reżyser filmu wraca do mitycznych Popielaw, by opowiedzieć głęboko osobistą historię radzenia sobie ze stratą. Rozgrywająca się na tle brutalnych realiów powojennej Polski opowieść jest jednocześnie relacją z żałobnej pielgrzymki, poruszającą wypowiedzią na temat daru wybaczania, a także kinem drogi korzystającym z westernowych motywów. Film zdobył trzy nagrody na Festiwalu w Gdyni: za najlepszą rolę kobiecą (Grażyna Błęcka-Kolska), scenariusz i kostiumy.

Nie patrz w dół

Tytuł oryginalny: Fall

Kategoria: thriller | Biblioteka: VOD

Dwie przyjaciółki postanawiają wspiąć się na jedną z najwyższych wież telewizyjnych w Ameryce. Dla Becky ma być to forma terapii po traumie, z kolei Hunter widzi w tym szansę na pozyskanie nowych obserwujących jej internetowego kanału. Wydaje się, że tak doświadczone sportsmenki bez trudu sprostają wyzwaniu, jednak jeden niewłaściwy krok omal nie kończy się tragedią. Gdy ciężko ranne zostają uwięzione 600 metrów nad ziemią, muszą znaleźć sposób by ściągnąć pomoc i przeżyć.
Reżyserem filmu jest Scott Mann, twórca „Ostateczna rozgrywka” i „Człowiek mafii”, która na plan zaprosił Grace Caroline Currey („Shazam!”), Virginia Gardner
(którą w naszej bibliotece można zobaczyć w „Powiedz mi jak umrę”) oraz gwiazda serialu „The Walking Dead” - Jeffrey Dean Morgan.

Snajper. Biały Kruk

Tytuł oryginalny: Sniper. The White Raven

Kategoria: dramat | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
Gdy ukraiński nauczyciel w brutalny sposób traci ukochaną, spodziewającą się dziecka żonę, postanawia wyruszyć na wojnę i za wszelką cenę się zemścić. Trenując w pocie czoła doskonali swoje umiejętności strzeleckie, aby dopaść elitarnego rosyjskiego snajpera. Wkrótce mężczyźni staną oko w oko, a jeden strzał może zmienić bieg konfliktu.

Ruth

Kategoria: biograficzny | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
To film o społeczeństwie kontynentalnej Portugalii i jej afrykańskich kolonii na początku lat sześćdziesiątych. Opowiada historię pochodzącego z Mozambiku piłkarza Eusébio, utalentowanego sportowca, którego czekają wielkie sukcesy i o którego zabiegają rywalizujące ze sobą kluby Sporting i Benfica. Ostatecznie zatrudnia go ten drugi. Szantaż, próba porwania, zaangażowanie ministrów, histeria prasowa i niebotyczne oferty finansowe sprawiają, że transfer piłkarski zamienia się w wielką sagę, której akcja rozgrywa się na dwóch kontynentach i która kończy się w momencie, gdy rodzi się legenda: z chwilą pierwszego meczu Eusébio na stadionie Benfiki.

Motywacja

Tytuł oryginalny: Reach me

Kategoria: dramat | Biblioteka: Filmklub

Biblioteka: Filmklub.
Nominowani do Oscara: Sylvester Stallone, Tom Berenger, Danny Aiello oraz Danny Trejo gwiazdor „Maczety” w opowieści o tym, jak przełamywać swoje lęki i osiągnąć szczęście.
W sieci internetowej pojawia się poradnik napisany przez nieznanego autora. Książka bardzo szybko zyskuje rozgłos i staje się źródłem inspiracji dla wielu osób. Czytelnicy pod jej wpływem zaczynają rozumieć, że każda podejmowana przez nich decyzja ma wpływ na ich życie, a tym samym zmienia los innych ludzi. Wśród największych fanów poradnika są: tajny agent, który uwielbia przemoc, kobieta, która właśnie opuściła więzienie, gangster, ksiądz zmagający się ze swoim demonami, marzący o wielkiej sławie dziennikarz, a nawet gwiazdor hip-hopu. Im głośniejsza staje się książka, im więcej mówi się o niej w mediach, tym bardziej pragną oni poznać człowieka, który zmienił ich życie. Ale czy naprawdę zmiany wyjdą im na dobre? I co zrobią, gdy w końcu poznają autora?

Diabelska gra

Tytuł oryginalny: Devils

Kategoria: serial | Biblioteka: FOX

Biblioteka: FOX.
Minęły cztery lata, odkąd Massimo Ruggero udaremnił spisek Dominica Morgana i mimo poniesienia dużych kosztów osobistych, utrzymał swoją pozycję zawodową. Kiedy udaje mu się pozyskać nowych inwestorów, dawny mentor powraca, aby ostrzec go przed zdradą i wezwać do stanięcia po właściwej stronie w cichej wojnie światowej o kontrolę nad danymi milionów ludzi.

Wojna widziana z powietrza

Tytuł oryginalny: World War II: Secrets from Above

Kategoria: dokumentalny | Biblioteka: National Geographic.

Biblioteka: National Geographic.
Dzięki archiwalnym zdjęciom lotniczym poznamy największe tajemnice drugiej wojny światowej ukazane z nietypowej podniebnej perspektywy.

Fajbusiewicz: rozmowy o zbrodni 5

Kategoria: seria | Biblioteka: CI Polsat

Biblioteka: CI Polsat.
Były detektyw Graham Hill dzięki 30-letniemu doświadczeniu zawodowemu rzuca nowe światło na przebieg spraw i sposób ich rozwiązania.

Gwiazdy lombardu 22

Kategoria: seria | Biblioteka: History

Biblioteka: History.
Rick sprawdza autentyczność podrobionych dokumentów tożsamości należących do niemieckich szpiegów. Czy zdąży to zrobić zanim Corey sabotuje jego misję? Do lombardu trafia pierwsze wydanie komiksu „Wojownicze Żółwie Ninja”.

Podróż mojego serca

Kategoria: komedia romantyczna | Biblioteka: Romance TV

Biblioteka: Romance TV.
Abby, biolożka prowadząca badania nad żyjącymi dziko zwierzętami, leci na Alaskę, żeby odnaleźć kolonię orłów. Alice, która jako jedyna widziała te orły, chce jej pomóc, ale pod jednym warunkiem. Abby nikomu nie zdradzi, gdzie znajduje się to miejsce. Wnuk Alice, Eric, jest przewodnikiem doskonale znającym alaskańskie pustkowia. Abby zaczyna doceniać jego wiedzę i doświadczenie.

Che. Rewolucja

Kategoria: historyczny | Biblioteka: FilmBox OD

Biblioteka: FilmBox OD.
Rok 1956. Ernesto Che Guevara oraz grupa kubańskich wygnańców dowodzona przez Fidela Castro docierają do wybrzeży Kuby. W ciągu dwóch lat zyskują poparcie społeczne i mobilizują armię, aby obalić sprzyjający Stanom Zjednoczonym reżim dyktatora Fulgencio Batisty.