Menu główne

TOYA - Informator VOD Nr 346

2021-09-03

Zapraszamy do katalogu Filmowe hity, w którym pojawiło się aż sto nowości, wśród których znajdują się największe hity kinowe i przeboje światowych festiwali. Oscarowe „Judy”, „Jestem najlepsza. Ja Tonya”, „1917”. Produkcje Stevena Spielberga, Jorgosa Lantimosa, Seana Penna, Mela Gibsona i Sama Mendesa z udziałem największych gwiazd filmowych, takich jak: Margot Robbie, Nicole Kidman, Colin Firth, Michael Caine, Rosamund Pike, Russell Crowe i wielu innych.

„Uśmiech Etruska” tytuł oryginalny „The Etruscan Smile”, kategoria: dramat.

Biblioteka: VOD.

Za reżyserię odpowiedzialni są Oded Binnun i Mihal Brezis – twórcy filmów „Raj utracony”, „Aya”.

Rory MacNeil jest Szkotem o niezwykle trudnym charakterze. Zamknięty w sobie mężczyzna unika kontaktu z ludźmi. Mieszka na ukochanej wyspie, którą uważa za swój dom. Jednak pogarszające się zdrowie zmusi go do wyjazdu na pewien czas do San Francisco, gdzie chce poddać się leczeniu. W dalekim, obcym mieście MacNeil zamieszka wraz z synem, którego nie widział od wielu lat, oraz jego rodziną. Ponury odludek zmieni swoją postawę wobec otaczającego świata, kiedy pozna swojego rocznego wnuka. Więź, która między nimi się stworzy, na nowo rozpali w Rory'm stłumioną chęć życia. Na jego drodze pojawi się również piękna Claudia. Jak rodzina oraz nowa znajomość odmienią życie Rory’ego?

W filmie wystąpili Brian Cox („Troja”, „Red”), JJ Feild (serial „Hotel New Amsterdam”) i Thora Birch („American Beauty”).

„Niezłomne serce” tytuł oryginalny „Volontaire”, kategoria: dramat.

Biblioteka: VOD.

Francuska produkcja w reżyserii aktorki Hélène Fillières znanej z filmów „Kochanek Lady Chatterley” i „Piekło dnia”.

Piękna i inteligentna Laura kończy studia na Sorbonie. Dopiero poznaje życie. Poszukując swej drogi, podejmuje decyzję o wstąpieniu do elitarnej jednostki Marynarki Wojennej. By wspiąć się po szczeblach kariery, uczestniczy w treningu dla komandosów, który wymaga fizycznych i psychicznych predyspozycji powszechnie uważanych wyłącznie za męskie. W armii nie ma ani kobiet, ani mężczyzn... są tylko żołnierze... Czy uda jej się zadziwić innych? Czy przetrwa próby, przed którymi stawia ją los?

W rolach głównych wystąpili: Lambert Wilson („Matrix reaktywacja”) oraz Diane Rouxel („Z podniesionym czołem”).

„Eva”, kategoria: dramat.

Biblioteka: VOD.

Film, którego reżyserem jest Benoît Jacquot mający na swoim koncie głośne „3 serca”, „Dziennik panny służącej”, „Żegnaj, królowo” – wszystkie dostępne w naszej bibliotece.

Bertrand to młody artysta z Paryża. Zdobywa sławę dzięki sztuce skradzionej starszemu mężczyźnie, który umiera na jego oczach. Przedstawienie odnosi ogromny sukces na deskach paryskiego teatru. Wkrótce młodzieniec staje przed dużym wyzwaniem – wszyscy oczekują od niego kolejnego dzieła. Bertrand na próżno poszukuje inspiracji. Kiedy wyjeżdża za miasto, aby znaleźć natchnienie, w niespodziewanych okolicznościach poznaje starszą od siebie Evę, która od samego początku ich znajomości mocno go intryguje. Tajemnicza i niezwykle pociągająca kobieta, szybko staje się muzą młodego artysty. Nominowany do nagród na festiwalu Berlinale film to historia o uczuciach, pożądaniu i natchnieniu. Kim jest tajemnicza kobieta, która nagle pojawia się w życiu Bertranda? Jaki wpływ na los aspirującego pisarza będzie miała pełna intryg relacja z tajemniczą Evą?

W rolach głównych wystąpili: Isabelle Huppert („Elle”, „8 kobiet”) i Gaspard Ulliel („To tylko koniec świata”, „Saint Laurent”).

„Malowany ptak”, kategoria: dramat.

Biblioteka: HBO OD.

Aby chronić swoje dziecko przed masową eksterminacją Żydów, rodzice wysyłają syna do krewnej na wsi gdzieś w Europie Wschodniej. Jednak ciotka chłopca niespodziewanie umiera i dziecko zostaje samo, zmuszone wyruszyć w podróż po dzikim i nieprzyjaznym świecie, w którym obowiązują tylko brutalne zasady, uprzedzenia i przesądy. Jego walkę o przetrwanie, już po wojnie, zastępuje kolejna walka. Ta, której chłopiec nawet nie jest świadom - walka z samym sobą, o własną duszę, o swoją przyszłość… Dramat oparty na uznanej powieści Jerzego Kosińskiego to drobiazgowa, czarno-biała, nakręcona na 35 mm taśmie opowieść o dzikiej, prymitywnej Europie Wschodniej u schyłku II wojny światowej. Produkcja zdobyła m.in. dziewięć Czeskich Lwów oraz nominację do Europejskiej Nagrody Filmowej.

„Dziewięć kobietek”, kategoria: serial.

Biblioteka: Canal+ na życzenie.

Sylvia, Zoé, Agathe, Framboise i inne. Dziewięć kobiet w różnym wieku, które mieszkają obok siebie. Kamera zatrzymuje się kolejno przy każdej z nich, aby przez chwilę podglądać ich codzienne życie. Oto miniserial złożony z dziewięciu obyczajowych anegdot, w których powracającym wątkiem jest pożądanie.

„Interwencja”, kategoria: serial.

Biblioteka: Ale Kino+.

Kto mówi prawdę, a kto kłamie? Takie pytanie zadaje sobie Lars Madsen, pracownik socjalny, który musi ustalić, co dzieje się u Hansenów. 14-latka oskarża ojczyma o znęcanie się nad bliskimi. On i matka dziewczyny zaprzeczają. Delikatna sprawa staje się głośnym wydarzeniem lokalnej społeczności. W roli Madsena występuje Bjarne Henriksen, znany m.in. z serialu „Pułapka” i filmu „Kursk”.

„Co robimy w ukryciu III”, kategoria: serial.

Biblioteka: HBO OD.

Długo oczekiwany trzeci sezon serialu powstałego jako rozwinięcie pełnometrażowego mockdokumentu (czyli parodii filmu dokumentalnego) z 2014 roku, który również jest dostępny w naszej bibliotece VOD.

Obraz przedstawia codzienne, a raczej conocne życie trzech krwiopijców i jednego wampira energetycznego, egzystujących na Staten Island.

„River Cottage Australia 2”, kategoria: seria.

Biblioteka: Canal+ Kuchnia.

W 1998 roku Hugh Fearnley-Whittingstall przeniósł się do River Cottage w hrabstwie Dorset, aby zacząć nowe życie. Jego celem była uprawa własnych owoców i warzyw. Chciał w ten sposób osiągnąć samowystarczalność, mieć pewność co do jakości pożywienia oraz być tak blisko natury, by móc korzystać z jej dobrodziejstw. Paul West z Australii podąża jego śladem.

„Rezydenci” tytuł oryginalny „The Resident”, kategoria: serial.

Biblioteka: Fox.

Sezon czwarty przedstawia dalsze losy codziennych bohaterów, pracujących w ochronie zdrowia. Lekarze i pielęgniarki ze szpitala Chastain mierzą się z osobistymi i zawodowymi wyzwaniami, walcząc o życie swoich pacjentów. W tym sezonie zobaczymy koszmar, jaki przyniosła bohaterom pandemia COVID-19, ale też nadzieję, która zaczęła się powoli pojawiać na horyzoncie.

„Jak to wyjaśnić?”, kategoria: seria.

Biblioteka: History.

Czy kilka tajemniczych obiektów dostrzeżonych nad Miami i Meksykiem dowodzi istnienia UFO? Czy dziwne szczątki znalezione na plaży w Karolinie Północnej pochodzą od zmutowanej małpy?

„Luksus nie z tej ziemi”, kategoria: seria.

Biblioteka: Canal+ Domo.

Dwoje prowadzących – Kate Langbroek i Cameron Knight – przemierza Australię szlakiem luksusowych domów, o jakich większości z nas nawet się nie śniło. Nadmorskie pałace w stylu śródziemnomorskim, nowoczesne wille ze szkła i stali, ekstrawaganckie, wiejskie posiadłości i budynki jak z bajki dla dzieci.

„Ludzie rzeki”, kategoria: seria.

Biblioteka: Planete+.

Nie przypadkiem pierwsze wielkie cywilizacje powstały nad rzekami: Nilem, Eufratem, Tygrysem i Indusem. Dzięki ich wylewom możliwy był rozwój rolnictwa. Od wieków rzeki są też ważnym szlakiem komunikacyjnym i handlowym, a także źródłem pożywienia i energii. Autorzy serii płyną z biegiem Amazonki, Gangesu, Mekongu, Kolorado, Nilu i Zambezi, by pokazać, jak żyje się nad ich brzegami.

„48 godzin 24”, kategoria: seria.

Biblioteka: Crime+Investigation.

Dwóch młodych mężczyzn zostaje zastrzelonych w samochodzie. By dowiedzieć się, co doprowadziło do strzelaniny, detektywi z Gwinnett County muszą przesłuchać świadków.

„Hitler: jak zostałem dyktatorem”, kategoria: dokumentalny.

Biblioteka: H2.

Światowej klasy eksperci analizują postać Hitlera, by dociec, co skrywał umysł tego potwora w ludzkiej skórze. Korzystając z ostatnich badań, przyglądają się życiu Hitlera i wskazują momenty, które doprowadziły do jego sukcesu i ostatecznego upadku.

„Sprawa wielkiej wagi”, kategoria: seria.

Biblioteka: Lifetime.

Bill ma 52 lat i waży 200 kg. Przez narkotyki stracił pracę, rodzinę i sylwetkę sportowca. Teraz postanowił z tym walczyć. Julia ma 25 lat i waży 115 kg. Odkąd z powodu nadwagi zerwał z nią chłopak, jest zdeterminowana, by się odchudzić.

„Kobiety, które walczyły z Hitlerem”, kategoria: dokumentalny.

Biblioteka: Viasat History.

Libertas Schulze-Boysen, Ruth Andreas-Friedrich czy Sophie Scholl to tylko niektóre kobiety walczące z III Rzeszą. Po 1945 r. na długo o nich zapomniano. Ten program przypomina ich bohaterskie dzieje.

„Polowanie na burze” tytuł oryginalny „Storm Rising”, kategoria: seria.

Biblioteka: National Geographic.

Twórcy serii przedstawiają najbardziej spektakularne i ekstremalne zjawiska naturalne, jakie miały miejsce na całym świecie w ciągu roku.