Menu główne

Chłopiec wpatrzony w smartfon

Jak zablokować dziecku Internet w telefonie?

19-04-2024

Internet jest źródłem wiedzy i rozrywki oraz umożliwia kontakt z rówieśnikami, dlatego warto pozwalać dziecku z niego korzystać. Jako rodzic musisz jednak czuwać nad aktywnością swojej pociechy w sieci. Internet i urządzenia mobilne są też pełne zagrożeń – od zbyt długiego czasu spędzanego przed ekranem po złośliwe oprogramowania, oszustwa i przemoc. Sprawdź, jak zablokować dziecku Internet i jak działa kontrola rodzicielska w TOYA.

Jak zablokować dziecku Internet w telefonie? W TOYA to proste!

Kontrola rodzicielska, jaką oferuje operator sieci, jest skutecznym narzędziem do zablokowania dziecku dostępu do Internetu w telefonie. W TOYA skorzystasz z niej w ramach pakietu Bezpieczny Internet, dostępnego dla nowych i obecnych Abonentów. 

Nasza kontrola rodzicielska pozwala:

 • monitorować przeglądane przez dziecko strony WWW,
 • sprawdzać bezpieczeństwo wyszukiwania treści,
 • ustawiać czasowe limity przeglądania Internetu,
 • ustalać czasowe limity dostępu do konkretnych aplikacji,
 • kontrolować instalowane przez dziecko aplikacje. 

Jak zablokować Internet dziecku? Wystarczy, że zalogujesz się w Portalu Abonenta, a następnie klikniesz ikonę eBOA. W kolejnym kroku wybierz „Twoje konto”, a potem „Bezpieczny Internet”. Zainstaluj aplikację na wybranym urządzeniu – komputerze lub urządzeniu mobilnym z systemem Android bądź iOS. Aktywuj program i dostosuj potrzebne funkcje. 

Możesz też skorzystać z funkcji kontroli rodzicielskiej wbudowanej w telefon. W ustawieniach urządzenia znajdź zakładkę „Kontrola rodzicielska” i skonfiguruj opcje tak, by jak najlepiej chronić swoją pociechę. W każdym smartfonie czy tablecie te ustawienia mogą wyglądać inaczej, ale nie przejmuj się. Producenci zazwyczaj dbają o to, by tę funkcję dało się łatwo włączyć.

Dlaczego rodzice powinni wiedzieć, jak zablokować Internet dziecku?

Technologia, z jakiej możemy łatwo korzystać na co dzień, jest świetnym narzędziem do nauki i zabawy. Jednak nie wszystkie treści dostępne w Internecie są odpowiednie dla dzieci. Cyberzagrożenia należy traktować poważnie, dlatego ochrona najmłodszych w sieci powinna być priorytetem. Dlaczego warto wiedzieć, jak zablokować dziecku dostęp do Internetu w telefonie i na komputerze? 

Dzięki temu:

 • Ograniczysz ryzyko kontaktu z obcymi ludźmi o złych intencjach,
 • Unikniesz złośliwego oprogramowania na urządzeniu dziecka,
 • Ustalisz, jak dziecko spędza przed ekranem,
 • Dowiesz się, jakie treści przegląda Twoje dziecko i czy są dla niego bezpieczne,
 • Określisz aplikacje odpowiednie dla Twojego dziecka.

Za pomocą kontroli rodzicielskiej zobaczysz też, jak dziecko korzysta z social mediów i dostosujesz wyświetlane treści czy reklamy do jego wieku. 

Jak jeszcze możesz ochronić dziecko przed zagrożeniami w sieci?

Już wiesz, jak zablokować dziecku Internet na różnych urządzeniach. Warto jednak oprócz tego podejmować też inne kroki, które ochronią Twoją pociechę przez zagrożeniami w sieci. Co możesz zrobić? 

Przede wszystkim rozmawiaj z dzieckiem i tłumacz, dlaczego ograniczasz mu dostęp do Internetu. Pamiętaj, że obecnie Internet jest dla człowieka (bo nie tylko dla dziecka – dorośli również korzystają z niego codziennie) niezbędnym narzędziem. Dziecko może znaleźć w sieci ważne i ciekawe informacje, zagrać w rozwijające gry czy utrzymywać kontakt z rówieśnikami. 

Jednak oprócz Twojej kontroli pociecha powinna umieć rozpoznawać zagrożenia i wiedzieć, co zrobić, kiedy się z nimi spotka. Oprócz oszustw czy wirusów musi uważać również na hejt czy szkodliwe treści w miejscach, które wcześniej były bezpieczne. 

Więcej o zagrożeniach w Internecie i zasadach, jakie warto wprowadzić w związku z korzystaniem z sieci, przeczytasz w artykule Bezpieczeństwo dzieci w Internecie – o zagrożeniach w sieci

Co dodatkowo znajdziesz w pakiecie Bezpieczny Internet od TOYA?

Pakiet Bezpieczny Internet to nie tylko sposób na to, jak zablokować dziecku Internet w telefonie. Poza kontrolą rodzicielską oferujemy też ochronę przed wirusami, ochronę prywatności, lokalizację zgubionego urządzenia czy zabezpieczenie przed spamem mailowym i telefonicznym

Aplikację Bezpieczny Internet uruchomisz na systemach operacyjnych:

 • Windows 10, 8.1, 7
 • OS X 10.12, 10.13, 10.14
 • Android od wersji 5.0
 • IOS od wersji 11.0 na iPhone, iPad, iPod touch. 

Aby skutecznie chronić siebie i swoją rodzinę przed cyberzagrożeniami, wykup licencję na pakiet Bezpieczny Internet, pobierz program na wybrane urządzenia i korzystaj z sieci bez zmartwień. 

,