Menu główne

Polsat Viasat History

30-09-2014

Wraz z początkiem nowego roku szkolnego Polsat Viasat History rozpoczęło wyjątkową inicjatywę edukacyjną „Przywracamy historię do życia w szkołach”. Projekt ten, pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej, ma na celu pomoc młodym ludziom w nauce historii. Od poniedziałku do piątku, kanał nadaje godzinne pasmo programów, służących wspieraniu tematów omawianych na lekcjach historii w szkołach ponadgimnazjalnych. Wszystkie programy dostępne będą także w internecie.

Godzinne pasmo, oparte na programie nauczania historii, emitowane będzie od poniedziałku do piątku, o godzinie 14.30 – przez cały rok szkolny – od września 2014 do czerwca 2015. Pozwoli to młodzieży na różnych etapach edukacji (w różnych klasach szkół ponadgimnazjalnych), uzupełnić luki w teoretycznej wiedzy historycznej. W każdym miesiącu prezentowane będą różne epoki historyczne.

W październiku pasmo składa się z następujących bloków tematycznych: 

  • Poniedziałki – Historia wojny (program: „II wojna światowa w kolorze”),
  • Wtorki – Świat starożytny (programy: „Światy starożytności", "Matki, morderczynie, kochanki: cesarzowe starożytnego Rzymu"”),
  • Środy – Średniowiecze (programy: „Średniowiecze”, "Narodziny, małżeństwo i śmierć w średniowieczu"),
  • Czwartki – Królowie i władcy (programy: „Zaginiony świat Aleksandra Wielkiego”, "Mit Karola Wielkiego"),
  • Piątki – Postaci historyczne (program: „Napoleon”).

Ponadto wszystkie emitowane miesięczne bloki tematyczne systematycznie dodawane będą do biblioteki VOD TOYA, w ten sposób w każdej chwili uczniowie będą mogli korzystać z dowolnych odcinków serii.

VOD POLSAT VIASAT HISTORY

Ponadto, począwszy od 1 października, rozpocznie się emisja serii „Dzisiaj w historii”. Te krótkie filmy, wyprodukowane w Polsce przez Bow & Axe na specjalne zlecenie Polsat Viasat History, pomyślane zostały jako ważne i ciekawe wsparcie projektu „Przywracamy historię do życia w szkołach”. Będzie można je śledzić na profilu Facebook Polsat Viasat History https://www.facebook.com/ViasatHistoryPL