Menu główne

Informujemy, że wszystkie odbiorniki HD (ARC-1010YR) oraz 3G (HD-C20CXM, HD-C20CXM model S, HD-C64CXM, ARC-5510DR) posiadają funkcję nagrywania na zewnętrzne nośniki pamięci, nazywaną USB PVR.

Uwaga!
Ta funkcja nie jest dostępna dla urządzeń PVR (modele HD-C20CXM PVR oraz HD- C20CXM PVR model T). Producent nie przewidział dublowania podstawowej funkcji PVR gdyż konieczność zarządzania dostępnym miejscem oraz aktualnie używanym do nagrywania dyskiem znacznie skomplikowałaby łatwość i szybkość działania tych funkcji. Funkcja nagrywania na USB różni się od tej oferowanej przez urządzenia PVR, które są do tego dedykowane. Przede wszystkim nagrywanie na USB jest możliwe jedynie dla aktualnie oglądanego programu/audycji. Pozwala również używać funkcji TimeShift oraz planowania nagrań podczas nieobecności. Jest to ograniczone sprzętowo przez 1 tuner (urządzenie PVR posiada 2 niezależne).

Dzięki nowej funkcji wszyscy Abonenci posiadający wymieniony wyżej sprzęt mogą:

 • - nagrywać wybrany program od momentu wciśnięcia przycisku REC,
 • - nagrywać wybrany program z poziomu Przewodnika TV (przycisk EPG),
 • - nagrywać, planować nagrania z Menu ->PVR przycisk (OPT),
 • - korzystać z funkcji TimeShift pozwalającej zatrzymać aktualnie oglądany program, a także przewijać (przód/tył). Funkcja posiada dwa ustawienia. Domyślnie aktywowana jest po wybraniu przycisku [Pause] podczas oglądania wybranej audycji/programu. Drugie ustawienie pozwala na uruchamianie TimeShift zawsze automatycznie po wejściu na każdy kanał. Funkcja dostępna w Menu->Ustawienia->Interfejs użytkownika- >Zawsze TimeShift->włączony,
 • - oglądać wcześniej ukończone nagranie jednocześnie nagrywając inny trwający program.


 

Ważne informacje:

 • - zalecamy nośniki kompatybilne z formatem USB 2.0 o wysokiej prędkości zapisu i odczytu głównie zewnętrzne dyski twarde
 • - popularne pendrive’y mogą nie spełniać wymagań dotyczących wydajności. Wymaga to indywidualnego sprawdzenia. Należy pamiętać, iż nagrywanie programów HD wymaga większej pojemności oraz szybszego zapisu na urządzeniu niż ma to miejsce w przypadku audycji/programów SD, zwłaszcza przy jednoczesnym nagrywaniu audycji i odtwarzaniu wcześniej wykonanych nagrań.
 • - nowe urządzenie USB wymaga formatowania aby mogło być wykorzystywane przez funkcję USB PVR.
  Uwaga!
  Wszystkie dane zawarte na nośniku zostaną usunięte. Wykorzystywany format nie pozwala na odczyt zapisywanych informacji w innych urządzeniach (np. komputerach, laptopach)
  Aby ponownie używać urządzenia do innych celów należy przeformatować je w nowym urządzeniu (np:. komputerze/laptopie)
  Uwaga!
  Wszystkie nagrania zostaną usunięte podczas formatowania i nie będzie można ich przywrócić.
 • - nagrane audycje/programy można jedynie odtwarzać korzystając z Odbiornika cyfrowego na którym zostały nagrane. Odtwarzanie na komputerze ze względu na zabezpieczenia licencyjne nie jest możliwe.
 • - nagrywanie możliwe jest w trybie czuwania aktywnego
 • - wszystkie nagrania są pogrupowane w Menu -> ikona PVR. Edycja nagrań i katalogów jest możliwa po wybraniu przycisku (OPT). Menu wyświetlane na ekranie pozwala wygodnie zarządzać nagraniami,
 • - zalecamy używania portu USB na tylnym panelu Odbiorników.
 • - przypominamy, że niektóre dyski twarde nie pracują z pełną wydajnością bez podłączenia zewnętrznego zasilania, co może powodować problemy podczas nagrywania.
 • - obsługiwane są pamięci masowe o pojemności od 4 GB do 2 TB.
 • - minimalna prędkość zapisu pamięci masowej to 20 Mb/s
 • - w trakcie formatowania pamięci masowej na odbiornikach TOYA, uruchamiana jest procedura weryfikacji zgodności sprzętowej nośnika(Speed Test), w wyniku której sprawdzana jest kompatybilność podłączonego urządzenia zewnętrznego*
* nie dotyczy odbiorników TOYA 4K UHD-C55CX

Poniżej przedstawiamy kolejne kroki jakie trzeba wykonać aby nagrywać programy


Krok 1

Jeśli nośnik jest włożony po raz pierwszy należy go sformatować:


Krok 1

Krok 2

Jeśli włożymy niekompatybilny nośnik:


Krok 1

a. korzystając z EPG


Krok 1

Krok 2

b. korzystając z planowania nagrań.


Krok 1

Krok 1

Krok 2

a. tworzenie nowego katalogu


Krok 1

b. usuwanie pojedynczego nagrania.


Krok 1

c. przesuwanie nagrań.


Krok 1

Krok 2

d. usunięcie wszystkich nagrań.


Krok 1

a. nagrywanie.


Krok 1

b. zatrzymywanie, przewijanie.


Krok 1

Krok 2

Krok 3

c. ustawienie na stałe przy oglądaniu każdego kanału.


Krok 1

Krok 2

c. wyłączanie funkcji.


Krok 1

Wszelkie pytania prosimy przesyłać na adres info@toya.net.pl
Odpiszemy w ciągu 24 godzin w dni robocze.

,