Menu główne

Przeniesienie numeru w kilku prostych krokach

Przeniesienie numeru w kilku prostych krokach

14-07-2023

Polacy chętnie przenoszą swój numer do innych operatorów. Potwierdzają to dane Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Tylko w 2022 r. na taki ruch zdecydowało się aż 1 358 163 osób. Powodów jest wiele – a jednym z nich jest chęć uzyskania atrakcyjniejszych warunków umowy. Co można zyskać przenosząc swój numer i jak to zrobić?

Przeniesienie numeru na kartę i abonament: dlaczego warto to rozważyć?

Wiele osób jest wiernych jednemu operatorowi przez kilka lub nawet kilkanaście lat. Nie zawsze jest to jednak najkorzystniejsze podejście. W wielu wypadkach inny dostawca usług może zaproponować znacznie atrakcyjniejsze warunki. Nierzadko klient, który zdecyduje się na przeniesienie numeru do innej sieci, nie tylko będzie płacić znacznie mniej, ale też – skorzysta z bardziej rozbudowanej oferty. Z tego względu warto od czasu do czasu sprawdzać warunki u innych operatorów i zastanowić się, czy dotychczasowa oferta faktycznie jest najkorzystniejsza. 

Jednocześnie należy zaznaczyć, że cena nie powinna być jedynym czynnikiem decydującym o pozostaniu w danej sieci lub o przeniesieniu numeru. Warto też brać pod uwagę jakość usług czy obsługę klienta. Jeśli korzystanie z oferty danego operatora jest bezproblemowe, a różnego rodzaju awarie i problemy zdarzają się bardzo rzadko, to nieco niższa cena nie powinna być decydującym argumentem przemawiającym za zmianą operatora.

Jak wygląda przeniesieniu numeru w praktyce?

Sama procedura przeniesienia numeru jest stosunkowo prosta. Na przykład osoby, które zdecydują się przenieść numer do TOYA (niezależnie czy chodzi o telefon stacjonarny, czy komórkowy) mogą polegać na przedstawicielu firmy, który zajmie się wszystkimi niezbędnymi formalnościami. W przypadku numerów stacjonarnych należy jedynie pamiętać o tym, by w budynku była obecna infrastruktura TOYA. Zmiana numeru telefonu komórkowego w ramach usługi TOYAmobilna odbywa się natomiast bez żadnych ograniczeń. 

Warto jednocześnie zaznaczyć, że przeniesienia numeru do TOYA można dokonać bez konieczności wychodzenia z domu. Wystarczy w tym celu wejść na stronę www.toya.net.pl i wypełnić odpowiedni formularz (przedstawiciele skontaktują się w ciągu maksymalnie 3 dni) lub zadzwonić na infolinię. Przeniesienie numeru do TOYA można zlecić również stacjonarnie, w Biurze Obsługi Abonenta (listę placówek razem z adresami można znaleźć na podanej wyżej stronie w zakładce Kontakt).

Niektóre osoby mogą jednak zastanawiać się, czy przeniesienie numeru do innej sieci jest płatne. TOYA nie pobiera jednak od nowego Abonenta żadnych opłat z tego tytułu. Tym samym proces jest szybki, wygodny i nie wymaga od Abonenta zbyt wiele wysiłku. Na przeniesieniu numeru można natomiast zyskać wiele – i nie chodzi jedynie o niższą cenę, ale też o lepszą obsługę i szybkie rozwiązywanie pojawiających się problemów. 

,