Menu główne

Jak wybrać łącze internetowe do pracy zdalnej?

Jak wybrać łącze internetowe do pracy zdalnej?

08-11-2021

Trwająca pandemia zmusiła wielu pracodawców do przejścia na pracę zdalną lub tryb hybrydowy. Dla pracowników, których to dotyczy, szybkie i stabilne łącze internetowe stało się dobrem pierwszej potrzeby. Pytanie zatem, jaki internet do pracy zdalnej będzie najlepszy?

W trybie home office pracują specjaliści z rozmaitych branż takich jak bankowość, turystyka czy telekomunikacja. Do pracy zdalnej, choćby nieskomplikowanej, niezbędne jest stabilne, szybkie łącze bez limitu transferu danych. Dlatego najlepszym wyborem, który spełnia wszystkie powyższe wymagania jest internet stacjonarny, który w powyższych kwestiach ma szereg przewag nad internetem mobilnym. 

Praca zdalna a internet
Chcąc sprawnie i wydajnie pracować w domu, trzeba zadbać o wiele elementów. Tym najważniejszym, obok komfortowego miejsca do pracy, które pozwoli czuć się wygodnie i skupić na powierzonych zadaniach, jest właśnie dobrej jakości łącze internetowe. Zapewni on bezproblemową komunikację ze współpracownikami, możliwość szybkiego wysyłania plików o różnej wielkości, a także sprawne korzystanie z dowolnego programu czy aplikacji. Pisząc „dobrej jakości”, mamy na myśli między innymi wysoką prędkość transmisji danych czy stabilne działanie w każdych warunkach atmosferycznych.

Dobry Internet do pracy zdalnej
Warto pamiętać, że wykonywanie obowiązków zawodowych, inaczej niż na przykład oglądanie filmów online, wiąże się często z transmisją danych w obie strony. Dlatego internet do pracy zdalnej powinien zapewniać wysoką prędkość pobierania, jak i wysyłania danych. Dobrze jest, jeśli parametry te przyjmują wartość minimum odpowiednio 100 Mbps i 20 Mbps, ale tam, gdzie niezbędne jest naprawdę szybkie łącze, może przydać się dwu-, a nawet trzykrotnie większa prędkość.
Ważną kwestię stanowi również jakość działania Wi-Fi, bo to zwykle za jego pomocą łączymy się z siecią. Z jednej strony nie może ono wykazywać się podatnością na zakłócenia, z drugiej zaś – musi być w stanie obsłużyć dużą liczbę urządzeń jednocześnie. Ta druga kwestia jest szczególnie ważna, gdy często w tym samym czasie będzie korzystać z internetu kilku użytkowników. Tutaj dobrym rozwiązaniem będzie WiFi o częstotliwości 5Ghz. Jeżeli korzystamy z routera innego niż ten od naszego dostawcy internetowego, warto zadbać by był on dobrej jakości. Należy również sprawdzić parametry karty sieciowej w naszym sprzęcie (w przypadku pracy zdalnej – zwykle służbowym laptopie). Może się bowiem okazać, że pomimo wykupienia abonamentu na łącze o wysokiej przepustowości, sprzęt, którym dysponujemy nie będzie w stanie go obsłużyć. 

Sprawdż ofertę internetu stacjonarnego w TOYA: toya.net.pl/internet
 

,