Menu główne

Internet w telefonie – idealny na wakacyjne miesiące

Internet w telefonie – idealny na wakacyjne miesiące

14-06-2022

Wakacje to okres częstszego spędzania czasu poza domem, wyjazdów urlopowych, czy też pieszych i rowerowych wycieczek. Dobrze jest zatem zadbać o dobry Internet w telefonie, który pozwoli sprawnie korzystać z sieci, niezależnie od miejsca pobytu.

Dobry Internet mobilny umożliwia sprawne przeglądanie stron internetowych, korzystanie z nawigacji, jak również słuchanie muzyki, oglądanie filmów, czy granie w gry online. Przydaje się podczas wakacyjnego wyjazdu, ale także na co dzień, gdy nie można liczyć na dostęp do stałego łącza internetowego. Pytanie tylko, jak i gdzie znaleźć najlepszą dla siebie ofertę Internetu komórkowego?

Tani i dobry Internet mobilny dla mniej wymagających

W przeciwieństwie do łącza domowego, Internet w telefonie zapewnia dostęp do limitowanego transferu danych. Jeśli Internet mobilny będzie wykorzystywany tylko do podstawowych zadań, warto skupić się na ofercie niedrogich, kilkugigabajtowych pakietów. Gdy taka ilość danych okaże się zbyt mała, wystarczy po prostu dokupić odpowiedni pakiet jednorazowy. To dobry sposób na korzystanie z Internetu w telefonie, który w skali miesiąca pochłania nie więcej, niż kilkanaście złotych.

Szybki Internet mobilny z dużym pakietem danych

W okresie letnim wielu użytkowników potrzebuje jednak szybkiego Internetu z dużym transferem danych. Dobrym wyborem będzie więc dla nich pakiet o wielkości na przykład 30, 50 lub 100 gigabajtów, który zapewni swobodne przeglądanie portali i mediów społecznościowych, ale również oglądanie filmów i seriali, słuchanie muzyki, czy nawet granie w gry. Taka ilość danych przyda się zwłaszcza tym, którzy planują dłuższy wyjazd urlopowy i spędzą wiele godzin w podróży. Co oczywiste, powinny rozważyć ją także osoby, które na co dzień często korzystają z Internetu mobilnego.

Co z Internetem na zagraniczne wakacje?

Ze wspomnianych pakietów danych można korzystać wyłącznie na terytorium Polski. Pula danych dostępnych za granicą wynosi zwykle maksymalnie od kilkuset megabajtów do kilku gigabajtów, ale zdarza się, że nie występuje w ogóle.

Najczęściej jest tak, że w ramach standardowego pakietu użytkownik ma do dyspozycji kilkugigabajtowy transfer w obrębie Unii Europejskiej i kilku dodatkowych krajów. Przed wyjazdem zagranicznym warto sprawdzić listę krajów, w których można korzystać z roamingu danych w ramach pakietu, gdyż mogą się one różnić u wybranych operatorów. W przypadku podróży do kraju spoza listy użytkownik musi nabyć osobny pakiet danych. Takie pakiety bywają niestety kosztowne, zatem przy dłuższym wyjeździe i dużym zapotrzebowaniu na Internet mobilny, opłacalny może okazać się zakup lokalnej karty SIM.

A co z telewizją w wakacje?

Ciekawą opcją, coraz szerzej dostępna w obecnych czasach jest możliwość oglądania telewizji na urządzeniach mobilnych. To usługa, którą warto się zainteresować przed wyjazdem wakacyjnym. Coraz częściej także to operatorzy telewizji kablowej oferują taki dostęp do kanałów telewizyjnych w ramach usługi telewizji cyfrowej, np. abonenci TOYA mogą korzystać z aplikacji TOYAGO. To wygodne i oszczędne rozwiązanie, bo nie musimy przeszukiwać ofert platform streamingowych i wykupywać w nich dostępu do ulubionych kanałów czy audycji telewizyjnych.

Skoro o wygodzie mowa to połączenie pakietu internetowego u dostawcy telewizji kablowej i korzystanie z dostępnej w ramach abonamentu aplikacji telewizyjnej to jedno z najprostszych przepisów na dostęp do telewizji i Internetu na wakacjach. Nie ma wówczas potrzeby podpisywania dodatkowych umów z dostawcami telefonii mobilnej ani też ponoszenia dodatkowych opłat za usługi streamingowe.

Na stronie: https://toya.net.pl/komorkowa można zapoznać się ze szczegółami oferty Internetu mobilnego od TOYA.

,