Menu główne

Nowoczesne spojrzenie na łódzką architekturę

06-12-2022

W VII edycji kalendarza „Kochamy Łódź” znalazły się fotografie przedstawiające architektoniczne perełki Łodzi. Zdjęcia zostały poddane obróbce cyfrowej – to próba nowego spojrzenia na obiekty, które przez lata wtopiły się w łódzki pejzaż.

Pomysłodawcą i autorem ilustracji jest pracownica Działu Wizerunku TOYA Maria Kolinka, której wsparcia w zakresie fotografii udzielał współpracujący na stałe z firmą Barabasz Opałko. – Bardzo cieszy nas kolejna edycja kalendarza z serii „Kochamy Łódź”. Tym razem mamy dwa duże powody do radości i dumy. Pierwsza to możliwość pokazania innego wizerunku znanych dobrze przez Łodzian budynków i rzeźb. A druga to umiejętności i talenty naszych pracowników, którzy, można śmiało powiedzieć, stworzyli małe dzieło sztuki – mówi Andrzej Pasowski, dyrektor marketingu TOYA.

Wśród prac znajdują się zdjęcia popularnych łódzkich miejsc, jak Pasaż Róży, tych trochę zapomnianych jak dawny kombinat gastronomiczny Kaskada czy szereg spojrzeń na łódzką rzeźbę miejską – często niedocenianą przez mieszkańców. – Pomysł na kalendarz był prosty i od razu czuliśmy, że chcemy go zrealizować. Interesujące łódzkie bryły, zdjęcie z ciekawej perspektywy i obróbka cyfrowa dająca mnóstwo swobody i przyjemności. W pewnym momencie mieliśmy tak długą listę wybranych miejsc, że musieliśmy dokonać trudnych wyborów. Ostatecznie z połączenia popartu, brutalizmu i rzeźby powstało coś kolorowego, lekko szalonego, ale też minimalistycznego ­– powiedziała Maria Kolinka.

Jak co roku, kalendarz został wydany w limitowanym nakładzie ponad tysiąca sztuk i zostanie przeznaczony dla partnerów i pracowników firmy. Istnieje jednak możliwość wygrania własnego egzemplarza w organizowanych przez Grupę TOYA konkursach. – Zapraszamy na nasz facebook’owy profil, gdzie już wkrótce wystartuje konkurs, w którym będzie można wygrać kalendarz. Przez 12 kolejnych dni roboczych będziemy publikować tam kolejne pytania – dodaje Andrzej Pasowski.

Obrazy wykorzystane w kalendarzu będą także tematem wystawy w lobby hotelu DoubleTree by Hilton przy Łąkowej 29.

Obecną i poprzednie edycje kalendarza można zobaczyć także pod tym linkiem: https://toya.net.pl/kalendarz

,