Menu główne

TOYA GO wzbogacona o kanały TVP

09-08-2021

Od poniedziałku, 9 sierpnia, na platformie TOYA GO, Abonenci będą mogli oglądać 3 kanały TVP: TVP1, TVP2 i TVP3.

To wynik porozumienia zawartego pomiędzy TOYA a Telewizją Polską S.A., będącego częścią procesu realizacji obowiązków must-carry, wynikających z art.43a ustawy o radiofonii i telewizji.

Program TVP3 jest nowością, a programy TVP1 i TVP2 dotychczas były dostępne w aplikacji TOYA GO, ale jedynie w domu Abonentów TOYA. Obecnie wszystkie programy będą dostępne także poza domem, na terenie całej Polski i UE.

– Główne stacje publicznego nadawcy, to kolejne programy, których brakowało w naszej aplikacji – mówi Jacek Kobierzycki, dyrektor generalny TOYA. – Przypomnę, że niecały miesiąc temu wprowadziliśmy dwa inne - Polsat i TV4. TOYA GO to ważny element oferty telewizyjnej, gdyż Abonenci coraz częściej oglądają programy nie tylko na telewizorze, ale także na urządzeniach mobilnych w domu i poza nim.

Platforma TOYA GO oferuje nie tylko oglądanie telewizji na żywo, ale także wiele innych użytecznych funkcji jak: prezentacja programu telewizyjnego na kolejne 7 dni wszystkich stacji z oferty TOYA, planowanie nagrywania programów w odbiorniku cyfrowym 3G i MAXX, serwis Karaoke z blisko 700 utworami polskimi, zagranicznymi, w tym dla dzieci, możliwość słuchania starannie wyselekcjonowanych, internetowych stacji radiowych w wielu kategoriach. Pozwala ponadto obejrzeć kilka tysięcy pozycji z katalogów VOD, zarówno płatnych jak i bezpłatnych. Wielką popularnością cieszy się dostęp do kamer internetowych zamontowanych w newralgicznych punktach miast, gdzie TOYA ma swoje sieci kablowe. Kamer jest już blisko 70 i ich ilość systematycznie rośnie. Dodatkowo dostępne tam są informacje o warunkach meteorologicznych i alerty smogowe. Z tej funkcjonalności mogą korzystać nie tylko Abonenci, ale wszyscy, gdyż nie wymaga ona logowania, podobnie jak oglądanie programu lokalnego TV TOYA.

Łącznie w TOYA GO, od 9 sierpnia znajdzie się już 148 kanałów. Aplikacja dostępna jest poprzez stronę go.toya.net.pl oraz w sklepach AppStore (iOS) i w Google Play (Android).