Menu główne

TOYA uruchamia nową telewizyjną platformę MAXX z odbiornikiem 4K

15-10-2019

W bieżącym Magazynie Abonenta, TOYA informuje o wielu interesujących nowościach. Najważniejszą jest zapowiedź wprowadzenia platformy MAXX z odbiornikiem 4K oraz dwóch programów w tej rozdzielczości. Platforma MAXX to wzbogacona wersja platformy 3G (trzeciej generacji).


Obie platformy 3G i MAXX dają możliwość tradycyjnego oglądania telewizji na żywo, korzystania z tysięcy pozycji na życzenie w dowolnym miejscu i czasie, słuchania muzyki oraz przeglądania ważnych treści z Internetu na ekranie telewizora.


Pierwsze programy 4K to FunBox UHD (poz. 200) oraz Ultra TV 4K (poz. 202), oba dostępne w pakiecie Bogatym. Premierę platformy zaplanowano na listopad. Do końca roku zapowiadane jest wdrożenie funkcji Catchup TV na 7 dni, Startover (możliwość oglądania audycji od początku bez uprzedniego zaplanowania nagrania) i dodatkowo globalna wyszukiwarka pozycji dostępnych w całej platformie MAXX.


Odbiornik 4K to specjalnie zaprojektowany i wyprodukowany dla TOYA sprzęt pochodzący od sprawdzonego, koreańskiego dostawcy - firmy ARION. Jest on oparty na zaawansowanym middleware, amerykańskiej firmy TiVo i najnowszym chipsecie Broadcom (14000 DMIPS, 2GB RAM). Posiada funkcje dynamicznej poprawy kontrastu i jasności w głównych standardach: HDR10, HLG i Dolby Vision. Dodatkowo wspiera WCG – Wide Color Gamut poszerzając przestrzeń barw oraz HFR – High Frame Rate – odświeżanie ramek wideo z prędkością aż 50 klatek na sekundę, co daje bardziej stabilny i płynny obraz. Odbiornik może działać zarówno w sieciach IP (GPON) jak i HFC, w celu zapewnienia interaktywności posiada on wbudowany modem kablowy DOCSIS. Dla wygody użytkowników do odbiornika można podłączyć dedykowany dysk o pojemności 1TB z szybkim złączem USB 3.0.


– Przygotowania do wdrożenia nowej platformy trwały blisko 2 lata i były realizowane w między- narodowym zespole z kluczowym udziałem własnego Działu Rozwoju. Z racji zaawansowania technologicznego samego odbiornika 4K, posiada on wszystkie dostępne obecnie funkcjonalności, służące najlepszemu odwzorowaniu obrazu i dźwięku, ale także jest przygotowany na implementa- cje rozwiązań, które mogą pojawić się w przyszłości. Główną wartością naszego wdrożenia jest jednak platforma, która łączy świat linearnej telewizji i oglądania treści wideo na żądanie, w tym także tych z Internetu – mówi Jacek Kobierzycki, Dyrektor Generalny TOYA.