Menu główne

TOYA przejęła krakowski S-NET

24-01-2018

TOYA przejęła 100 proc. udziałów firmy S-NET, czołowego dostawcy Internetu oraz technologii chmurowej dla klienta biznesowego na rynku krakowskim. Umowa została podpisana w grudniu 2017 r.

TOYA jest piątym pod względem wielkości operatorem kablowym, w Polsce, a zakup S-NET pozwoli rozszerzyć profil działalności o usługi dla biznesu oraz wysokiej jakości technologię hostingu w chmurze obliczeniowej. TOYA po przejęciu S-NET została znaczącym dostawcą Internetu dla biznesu w Krakowie, dysponując rozległą siecią na terenie całego miasta.

Zarząd S-NET nie uległ zmianie i nadal będzie realizował dotychczasową działalność oraz założone plany.

– Bardzo się cieszymy, że do grupy TOYA dołączyła krakowska spółka S-Net, która jest wiodącą firmą w Krakowie. Połączymy doświadczenia naszego Działu Sprzedaży B2B, który działa nie tylko w Łodzi, z nowatorskimi rozwiązaniami telekomunikacyjnymi wdrożonymi w S-Net. Pozwoli to rozszerzyć profil oferowanych usług i rozwiązań, nie tylko dla naszych obecnych klientów, ale przede wszystkim dla nowych na terenie całego kraju – mówi Krzysztof Walak Dyrektor Działu B2B TOYA.

TOYA jest obecna w Krakowie od blisko roku. Aktualnie w zasięgu jej działania znajduje się jedna trzecia miasta. Oferuje Abonentom indywidualnym pełną gamę usług: telewizję cyfrową, szybki Internet oraz telefonię dostępne również w wersji mobilnej. Po przejęciu firmy S-NET, TOYA posiada w Krakowie łącznie ponad 500 km światłowodów, co pomoże powiększyć nie tylko skalę biznesu, ale także zasięg i tempo budowy sieci dla odbiorców indywidualnych.

– W grudniu 2017 roku spółka S-NET połączyła się z firmą TOYA, dzięki czemu zyskała znaczny kapitał inwestycyjny. W dużej mierze planujemy przeznaczyć go na rozbudowę sieci światłowodowej, a także na rozwój platformy S-NETCloud oraz Data Center klasy Tier3 na terenie Krakowa – mówi Prezes Zarządu S-NET, Niko Bałazy. Połączenie obu firm jest dobrym przykładem uzyskania synergii dwóch podmiotów o różnych doświadczeniach i skali działania na rynku telekomunikacyjnym.

***

S-NET Sp. z o.o. - działa od 2009 roku. Główne dziedziny działalności przedsiębiorstwa to dostawa nowoczesnych rozwiązań telekomunikacyjnych dla biznesu i ISP; integracja rozwiązań IT takich jak: serwery, sprzęt telekomunikacyjny, sprzęt sieciowy, dostawa rozwiązań outsourcingu IT. Zasoby S-Net, to: stale rozbudowywana baza połączeń z operatorami światłowodowymi,polskimi węzłami wymiany ruchu pomiędzy operatorami, własne Centrum Danych, trzy obiekty pod kolokację w Krakowie, Katowicach i Warszawie. W Krakowie firma posiada jedną z największych sieci światłowodowych, która oplata całe miasto.