Menu główne

CANAL+ odkodowany na wręczenie Orłów 2017

17-03-2017

Już w najbliższy poniedziałek 20 marca, 19. ceremonia wręczenia Polskich Nagród Filmowych Orły 2017. Bezpośrednią relację z wydarzenia będzie można zobaczyć w odkodowanym paśmie na CANAL+. 

Podczas poniedziałkowej ceremonii prowadzonej w Teatrze Polskim przez Grażynę Torbicką, zostaną otwarte koperty z wynikami głosowania Polskiej Akademii Filmowej i ogłoszone nazwiska laureatów. Tegorocznym faworytem jest „Wołyń” Wojciecha Smarzowskiego, który ma aż 14 nominacji, w tym za Najlepszy Film, Najlepszą Reżyserię i Najlepszy Scenariusz oraz za Najlepsze Role: Kobiecą i Męską. Tuż za „Wołyniem” plasuje się „Ostatnia rodzina” Jana P. Matuszyńskiego z 10 nominacjami, oraz „Jestem mordercą” Macieja Pieprzycy, któremu przyznano 9 nominacji.

Wspomniane wyżej trzy tytuły będą ze sobą konkurować aż w 5 kategoriach: Najlepszy Film, Najlepsza Reżyseria, Najlepszy Scenariusz oraz Najlepsza Główna Rola Męska i Najlepsza Drugoplanowa Rola Męska. Te same 3 filmy mają również szansę na otrzymanie Nagrody Publiczności.

W tegorocznym konkursie głównym Orłów udział wzięło aż 51 filmów, w kategorii Najlepszy Film Dokumentalny konkurowały 92 tytuły, a w kategorii Najlepszy Filmowy Serial Filmowy –10 produkcji. Spośród nich członkowie Polskiej Akademii Filmowej, w tajnym głosowaniu przeprowadzanym i nadzorowanym przez firmę audytorsko-doradczą PwC, wybrali nominowane filmy i ich twórców.

Pełna lista nominowanych na http://pnf.pl/nominations/2017/

CANAL+ odkodowany będzie 20 marca w godzinach 21–23 dla wszystkich abonentów telewizji cyfrowej TOYA posiadających odbiorniki HD. Kanał znaleźć można pod numer 70.