Menu główne

8. Letnia Akademia Jazzu: Marcin Wasilewski Trio feat. Joakim Milder

17-07-2015

23.07.2015
GODZ. 19:00

Karnet: 150 zł - normalny, 140 zł - ulgowy (dziewięć wieczorów, wszystkie wydarzenia 8 LAJ)

Bilet: 25 zł (obowiązuje na wszystkie wydarzenia dnia)

Kup bilet >

CZĘŚĆ I: KONCERT FINAŁOWY INTL JAZZ PLATFORM

Ostatniego dnia czterodniowych mistrzowskich warsztatów zorganizowany zostanie koncert podsumowujący pracę utworzonych zespołów. Podczas koncertu zaprezentowane zostaną zarówno kompozycje własne uczestników, jak i utwory twórców polskiej szkoły jazzu. Każdy koncert finałowy to dawka profesjonalnie przygotowanej muzyki w wykonaniu młodych, zdolnych i pełnych zapału, dla których warsztaty są okazją do wspólnej pracy i koncertowania z czołówką polskiej i europejskiej sceny jazzowej.

CZĘŚĆ II: SPARK OF LIFE – MARCIN WASILEWSKI TRIO FEAT.JOAKIM MILDER

Marcin Wasilewski Trio to swoisty fenomen polskiej sceny jazzowej. Trio jest jedną z najwybitniejszych formacji jazzowych swojego pokolenia oraz jedną z najbardziej cenionych polskich grup jazzowych poza Polską, z wielkim powodzeniem podbijającą nie tylko rynek europejski, ale mającą już stałe miejsce na rynku światowym. W roku 2014 zespół obchodzi 20-lecie pracy artystycznej w niezmienionym składzie. W Wytwórni zagrają Mistrzowski Koncert i oczarują słuchaczy utworami z płyty „Spark of life”.

Trio Marcina Wasilewskiego (Marcin Wasilewski- lider, fortepian; Sławomir Kurkiewicz – kontrabas; Michał Miśkiewicz- perkusja) to najbardziej znane na świecie polskie trio jazzowe i jedyny polski zespół w uznawanej za najważniejszą wytwórnię jazzową świata- ECM Records z Monachium.

Przez 15 lat muzycy Tria tworzyli znakomity Kwartet Tomasza Stańki, z którym nagrywali kolejne albumy dla ECM i koncertowali na całym świecie. Członkowie MWTrio współpracowali m.in. z takimi gwiazdami jazzu, jak: Jan Garbarek, Gianluigi Trovesi, John Surman, Louis Sclavis, Arthur Blythe, Joe Lovano, Bernt Rosengren, Dino Saluzzi, Bobo Stenson, Anders Jormin, Manu Katché czy Jon Christensen.

Marcin Wasilewski to ceniony nie tylko przez fanów jazzu pianista, został uznany w 2005 roku przez wybitnych znawców i krytyków jazzu w ankiecie amerykańskiego prestiżowego magazynu jazzowego Down Beat za wschodzącą gwiazdę światowej pianistyki jazzowej, zaś w Polsce - zaraz po Tomaszu Stańce - jest laureatem największej liczby Fryderyków: był trzykrotnie nagradzany Fryderykiem jako Jazzowy Artysta Roku (2005, 2009, 2012), a wraz ze swoim Triem trzykrotnie otrzymali statuetkę Fryderyka z Jazzowy Album Roku (2001, 2005, 2009).

Więcej informacji >