Menu główne

Konkurs Sundance Channel

01-04-2015

SUNDANCE CHANNEL URUCHOMIŁ PIERWSZY KONKURS FILMÓW KRÓTKOMETRAŻOWYCH W SWOJEJ HISTORII 

Film, który zdobędzie Nagrodę Główną Jury, zostanie wyemitowany na kanale Sundance Channel i pokazany na specjalnym wydarzeniu w Londynie, które zorganizuje Instytut Sundance.
W ramach konkursu współpracujący z Sundance Channel portal Vimeo przyzna Nagrodę Publiczności Vimeo.

Filmy do udziału w konkursie można zgłaszać od 30 marca do 20 kwietnia www.sundancechannel.pl/scshorts. Każdy film musi zostać zgłoszony przez producenta lub reżysera filmu zameldowanego na stałe w Polsce. Filmy nie powinny być dłuższe niż 10 minut i muszą zostać dostarczone w wersji z angielskimi napisami, jeśli angielski nie jest oryginalnym językiem filmu. Zgłoszenia muszą spełniać oficjalne warunki i techniczne wymogi Sundance Channel, z którymi można się zapoznać na stronie kanału. Na stronie Sundance Channel można również obejrzeć wideo zawierające wskazówki i szczegóły techniczne dotyczące konkursu. Kolejne informacje na temat konkursu będą publikowane na Twitterze z hashtagiem #SCShorts.
 

STRONA KONKURSU: 
http://www.sundancechannel.pl/scshorts/

W pierwszym Konkursie filmów krótkometrażowych Sundance Channel zostaną przyznane dwie nagrody. Nagroda Główna Jury zostanie przyznana w oparciu o takie kryteria jak kreatywność, wartość rozrywkowa, oryginalny sposób opowiadania czy produkcja. W jury zasiądą takie osoby jak Harold Gronenthal z Sundance Channel, Mike Plante z Instytutu Sundance, Jason Sondhi z Vimeo oraz krytyk filmowy, Artur Zaborski. Zdobywca Nagrody Głównej otrzyma bilety dla dwóch osób na wydarzenie specjalne, które zostanie zorganizowane w czerwcu przez Instytut Sundance w Londynie, gdzie zostanie pokazany jego film. Zwycięski film zostanie również wyemitowany na Sundance Channel pod koniec tego roku. Ponadto fani kina niezależnego będą mogli głosować na swój ulubiony film za pośrednictwem Internetu. Filmowi, na który widzowie oddadzą najwięcej głosów, zostanie przyznana Nagroda Publiczności Vimeo. Laureat nagrody publiczności otrzyma nowoczesną kamerę cyfrową i 12-miesięczne członkostwo w programie Vimeo Pro. Na filmy będzie można głosować od 27 kwietnia do 8 maja br. na stronie www.sundancechannel.pl/scshorts. Zdobywcę Nagrody Głównej Jury Sundance Channel i zdobywcę Nagrody Publiczności Vimeo poznamy w maju.

Partnerami konkursu Sundance Channel są nc+, UPC, Multimedia oraz Toya.

Sundance Channel realizuje misję wspierania swobody myśli twórczej sformułowaną przez jego założyciela Roberta Redforda. Jest to kanał telewizyjny dla niezależnie myślących widzów poszukujących czegoś nowego. Odważny, pomysłowy i bezkompromisowy Sundance Channel oferuje widzom różnorodny i ciekawy wybór wyróżnionych nagrodami niezależnych filmów fabularnych i dokumentalnych oraz oryginalnych programów. Poza szeroką dystrybucją na terenie Ameryki Północnej Sundance Channel jest dostępny na terenie Europy, Azji, Ameryki Łacińskiej, Afryki Północnej i Bliskiego Wschodu. Kanał Sundance Channel, należący i obsługiwany przez spółkę AMC Networks International (globalny oddział  AMC Networks), jest marką, która cieszy się wysokim uznaniem i przyciąga rzesze widzów na wielu platformach.

Więcej informacji na temat Sundance Channel w Polsce można znaleźć na stronach: 
www.sundancechannel.pl
www.facebook.com/sundancepl