Menu główne

TOYA Liderem Nowoczesnych Technologii 2014

05-12-2014

TOYA została wyróżniona tytułem i statuetką „Lidera Nowoczesnych Technologii 2014” w dziesiątej edycji dorocznego konkursu organizowanego przez Instytut Nowych Technologii w Łodzi. 

Podczas uroczystej  Gali Konkursu "Lider Nowoczesnych Technologii 2014", która  odbyła się  3 grudnia 2014 r.  w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi, ogłoszono wyniki dziesiątej już edycji konkursu. Jednym z trzech "Liderów Nowoczesnych Technologii 2014"  została spółka TOYA, zgłoszona do konkursu i wyróżniona za  wdrożenie innowacyjnego rozwiązania w postaci  pasywnych sieci optycznych jako podstawy do budowania na nich wszechstronnych usług telekomunikacyjnych. 

Szerokopasmowe pasywne sieci optyczne budowane przez firmę TOYA z zastosowaniem urządzeń standardu GPON* mają wiele unikalnych cech odróżniających je od innych  technologii dostępowych. Główne  z nich to: 

  • dbałość o środowisko i ekologię –sieć w postaci pasywnego okablowania światłowodowego i splitterów optycznych nie wymaga zasilania energią elektryczną, jej działanie  jest więc neutralne dla środowiska;
  • duży zasięg – nawet do kilkudziesięciu kilometrów bez potrzeby stosowania dodatkowych urządzeń regenerujących sygnał;
  • bezawaryjność – na trasie sieci brak urządzeń aktywnych narażonych na awarie; 
  • nieograniczona przepustowość dla transmisji danych pozwalająca na korzystanie z pełnej dostępności usług telekomunikacyjnych: telewizji cyfrowej, szerokopasmowego internetu i telefonii stacjonarnej voip.

Wdrożone rozwiązanie pozwoliło na zaoferowanie nowoczesnych usług telekomunikacyjnych także mieszkańcom z rejonów  tzw. wykluczenia cyfrowego na obrzeżach i w okolicach Łodzi – mówi Marek Łaski, dyrektor ds. technicznych i inwestycji spółki TOYA. W zasięgu budowanej sieci znalazło się prawie 10 tys. gospodarstw domowych a prawie 2000 z nich korzysta już naszych z usług. 

 *GPON: Gigabit Passive Optical Network (Gigabitowa Pasywna Sieć Optyczna) -  nowoczesna technologia przesyłania danych. 

Obejrzyj nagranie z wręczenia nagród: http://tvtoya.pl/news/show/8903