Menu główne

Patrycja Markowska oraz IRA Akustycznie w Wytwórni

08-09-2014

1 października, godz. 18.00

Organizator: Music Art Agency i Klub Wytwórnia

Bilety: 45 zł z Kartą Klubu Wytwórnia, 50 zł - bez. Kup bilet.

Jeden dzień, dwa niezwykłe koncerty – 1 października w Wytwórni poznamy rockowe oblicze Patrycji Markowskiej i przekonamy się, że zespół IRA potrafi świetnie grać również bez prądu. Podczas tego wieczoru w Wytwórni nagrywane będzie DVD Live.

- Kiedy w wieku trzech lat zaśpiewałam najbardziej zachrypniętym, dziecięcym głosem „Nie ma wody na pustyni”, całe przedszkole mówiło: „Jaki piękny i zdolny chłopiec” – opowiada o początkach artystycznej drogi Patrycja Markowska, wokalistka, autorka tekstów, córka Grzegorza Markowskiego, lidera Perfectu. -  Po dwóch latach śpiewania w podstawówce okazało się, że instruktor wyłączał mój mikrofon, gdyż nawet bez niego przebijał się mój specyficzny alt, średnio pasujący do słowiczych głosów koleżanek.

W Wytwórni z pewnością nikt mikrofonu nie wyłączy i będą się Państwo mogli przekonać, że „zdolny chłopiec” przemienił się w wyrazistą, pełną pasji piosenkarkę.

Tego samego dnia na naszej scenie wystąpi IRA - jeden z najpopularniejszych i najbardziej „kasowych” polskich zespołów, grających łagodniejszą odmianę heavy metalu pierwszej połowy lat 90., mający na koncie trzy złote płyty i jedną platynową. Krążki „Mój dom”, „1993 rok” oraz koncertowy „IRA Live” osiągnęły nakład sięgający wielu tysięcy egzemplarzy, co pozwoliło grupie błyskawicznie awansować do czołówki polskiego rocka. Dzięki takim sukcesom zespół miał okazję występować na wielu największych festiwalach rockowych w kraju, m.in. trzykrotnie na Festiwalu w Jarocinie, na Przystanku Woodstock oraz na Festiwalu Odjazdy. Utwory z płyt zadebiutowały na prestiżowej polskiej Liście przebojów Programu III Polskiego Radia.