Menu główne

Już 50 kanałów HD w ofercie TOYA

02-09-2014

Od wtorku, 2 września TV Puls HD można oglądać w sieci TOYA. Oznacza to,  że w ofercie operatora znajduje się już 50 kanałów w wysokiej rozdzielczości, a w tym roku ta ilość jeszcze się powiększy.

Telewizja Puls to kolejny z dużych nadawców, który uruchamia przekaz stacji także w wysokiej rozdzielczości. – Programy HD są bardzo istotne, wzmacniają atrakcyjność naszej oferty, dlatego cieszymy się, że telewizja Puls dołączyła do grona firm oferujących w tej rozdzielczości. TOYA od dwóch lat nie zamawia nowych dekoderów SD i zachęca Abonentów do korzystania z odbiorników HD. Oprócz zdublowanych wersji kanałów, w ofercie mamy również programy nadawane tylko i wyłącznie w wysokiej rozdzielczości. To element procesu sprzyjającego przechodzeniu ze standardu SD na HD – mówi Jacek Kobierzycki, dyrektor Spółki TOYA.

Łódzki operator systematycznie powiększa swoją ofertę telewizji cyfrowej, która w tej chwili obejmuje blisko 200 kanałów (50 w standardzie HD). W tym roku planowane są kolejne rozszerzenia oferty. Dodatkowo TOYA wprowadza kolejne innowacyjne rozwiązania, jak np. możliwość zamawiania usług pay-per-view za pomocą pilota.

TV Puls HD będzie emitował tę samą ramówkę, co w wersji SD. Kanał będzie nadawany w standardowej dla polskiego rynku rozdzielczości 1080i. W TOYA dostępny on będzie w pakiecie oszczędnym na kanale nr 40.