Menu główne

Letnia Akademia Jazzu - Komeda symfonicznie - Sinfonia Varsovia, Kwartet Leszka Kułakowskiego

29-08-2014

Letnia Akademia Jazzu - Komeda symfonicznie - Sinfonia Varsovia,  Kwartet Leszka Kułakowskiego

Wytwórnia, 04 września 2014, godz. 18.30

Bilety (miejsca siedzące nienumerowane): 20 zł:


Projekcja filmów w reżyserii Edwarda Etlera z muzyką Krzysztofa Komedy

W programie:

Cmentarz Remu (1961)
Pistolet typu Walter P-38  (1962)
Kraksa (1963)

Po seansach - spotkanie z reżyserem
godz. 20
Jazzowy Chór Wytwórni śpiewa Komedę

godz. 20.30
"Komeda Symfonicznie" - Muzyka filmowa i teatralna Krzysztofa Komedy w aranżacji Leszka Kułakowskiego w wykonaniu orkiestry Sinfonia Varsovia
 

Finałowy dzień VII Letniej Akademii Jazzu będzie się składał z trzech części. Rozpocznie go projekcja filmów Edwarda Eltera z muzyką Krzysztofa Komedy. Zanim na naszej scenie zaprezentuje się Sinfonia Varsovia, utwory Komedy zinterpretuje dla Państwa Jazzowy Chór Wytwórni. Towarzyszyć mu będą Adam Manijak, który zagra na fortepianie, oraz Bartosz Stępień, kontrabasista. 

Jazzowy Chór Wytwórni zajmuje się muzyką jazzową i rozrywkową; zrzesza wielu zdolnych wokalistów, którzy razem stworzyli odmienne od tradycyjnych chórów brzmienie. Nasz chór ma w repertuarze standardy jazzowe, utwory rozrywkowe oraz własne kompozycje i aranżacje. W październiku 2013 roku zajął pierwsze miejsce w ogólnopolskim konkursie chóralnym „Cantio Lodzensis” w kategorii „Chóry rozrywkowe”. Dzięki otrzymanej nagrodzie Radia Łódź Jazzowy Chór Wytwórni po raz pierwszy nagrał swój repertuar. Premiera płyty już wkrótce.

W tym roku Sinfonia Varsovia obchodzi 30-lecie istnienia. Trzy dekady działalności na scenie muzycznej sprawiły, że orkiestra potrafi bezbłędnie czarować dźwiękiem. Uderza w najczulsze struny – nie tylko instrumentów, ale również słuchaczy. 4 września będzie grać na emocjach, interpretując na scenie Wytwórni filmową i teatralną muzykę Krzysztofa Komedy Trzcińskiego, którego kompozycje uwodzą nas choćby podczas seansów „Niewinnych czarodziejów” Andrzeja Wajdy, „Do widzenia, do jutra” Janusza Morgensterna, „Prawa i pięści” Jerzego Hoffmana i Edwarda Skórzewskiego, „Bariery” Jerzego Skolimowskiego, „Noża w wodzie” i „Dziecka Rosemary” Romana Polańskiego. 
W Wytwórni Sinfonia Varsovia wystąpi pod batutą prof. Andrzeja Zubka. Za aranżacje odpowiedzialny będzie Leszek Kułakowski, muzyk, który współpracował z wieloma czołowymi postaciami polskiego i amerykańskiego jazzu; koncertował na najważniejszych festiwalach jazzowych kraju i na scenach klubowych Europy (w Niemczech, Holandii, Francji, Hiszpanii, Rosji, Danii, Szwecji) i w Stanach Zjednoczonych.