Menu główne

Internet w TOYA najszybszy w Łodzi

12-08-2014

Internet w TOYA najszybszy w Łodzi

Co mówią najnowsze testy prędkości dostępu do Internetu.

W rankingu operatorów oferujących dostęp do Internetu, TOYA jest na pierwszym miejscu w Łodzi pod względem udostępnianej swoim abonentom prędkości pobierania danych. Wynika tak z informacji publikowanych codziennie przez Ookla na swoim portalu speedtest.net. Jest to najpopularniejszy na świecie, globalny test prędkości Internetu – każdego dnia rejestruje ponad 5 milionów testów przy użyciu 2500 serwerów na całym świecie.

Doskonałe wyniki jakie odnotowuje TOYA w tym zakresie – 7 sierpnia br. było to 39,7 Mbps – stanowią prawie dwukrotność średniej prędkości z całej Polski, wynoszącej 20,4 Mbps. Co ważniejsze jest to stały trend utrzymujący się od wielu miesięcy, świadczący o stabilnie wysokim poziomie jakości oferowanej usługi.

- Dla nas najważniejsze jest zadowolenie Abonentów. Stale inwestujemy w sprzęt, oprogramowanie, wysokokwalifikowaną kadrę oraz rozbudowę i modernizację naszej sieci. Praktycznie wszystkie nasze nowe inwestycje to sieci światłowodowe oparte o technologie GPON a wyniki takich analiz są nie tylko źródłem satysfakcji lecz i potwierdzeniem słuszności tego działania – mówi Jacek Kobierzycki, dyrektor Spółki TOYA.

Na uwagę zasługuje także niezwykle wysoki wskaźnik zgodności pomiędzy prędkością uzyskiwaną przez użytkownika a tą deklarowaną w umowie (promise index), który dla Łodzi, gdzie TOYA jest na pierwszej pozycji - wynosi 98,6% (średnia dla Polski to 94%).

Wyniki globalnych testów prędkości potwierdza najbardziej popularny serwis polski – Speedtest.pl. W ogólnopolskim rankingu dostawców Internetu TOYA zajmuje drugie miejsce, a w pierwszej szóstce „najszybszych” krajowych operatorów, aż pięciu to operatorzy kablowi (http://www.speedtest.pl/ranking_isp).