Menu główne

Letnia Akademia Jazzu w Wytwórni

16-06-2014

Koncerty na otwarcie Letniej Akademii Jazzu - 3 lipca -  Iwona Kmiecik VibroQuintet oraz Jazz Q.

Bilet wstępu na dzień w cenie 20 zł (obowiązuje na wszystkie wydarzenia danego dnia)

Karnet na całą Akademię w cenie 120 zł (obowiązuje we wszystkie wydarzenia w ramach Akademii z wyjątkiem Intl Jazz Platform)

Już po raz siódmy Wytwórnia stanie się przystanią dla melomanów, którzy szczególnie umiłowali jazz. Hale, które przed laty służyły filmowcom, na dwa letnie miesiące staną się miejscem, w którym będzie królowała improwizacja. VII Letnia Akademia Jazzu ma szansę udowodnić, że - jak wskazywał Władysław Reymont - muzyka to chińska łamigłówka, którą każdy rozwiązuje po swojemu i zawsze dobrze, bo jest bez rozwiązania.

Nasz festiwal to dowód na to, że jazz nie jest dla wybrańców. To muzyka dla każdego, kto kocha rytm. Podczas VII edycji LAJ przypomnimy wybitne postaci polskiej szkoły jazzu - Jerzego Miliana, Andrzeja Kurylewicza, Jarka Śmietanę, Zbigniewa Seiferta, Krzysztofa Komedę. Na scenie Wytwórni wystąpią m.in. Sinfonia Varsovia, Jazz Q, Iwona Kmiecik, Karen Edwards, Włodzimierz Nahorny Trio, Jan Jarczyk Montreal Group, Adam Bałdych, Piotr Orzechowski, Dominik Wania Trio i Bobo Stenson Trio.

Czekają nas dwa miesiące niezwykłych emocji. Jazzową karuzelę uruchomimy 3 lipca. Koncert zamknięcia zaplanowaliśmy na 4 września, ale jesteśmy przekonani, że nasz muzyczno-emocjonalny rollercoaster nie zatrzyma się tego dnia. Zapraszamy do Wytwórni.