Menu główne

TOYA wprowadza usługę zamawiania taksówek przez TV

08-05-2014

 

TOYA wprowadza usługę zamawiania taksówek przez TV

 

6 maja TOYA wprowadziła możliwość zmawiania taksówek przy użyciu pilota telewizyjnego. Jest to pierwsze tego typu wdrożenie w Europie. Usługa dostępna jest dla Abonentów Telewizji 3G (trzeciej generacji).

 

Nowa funkcjonalność została wprowadzona na podstawie umowy zawartej z jedną z największych i najstarszych firm taksówkowych w Polsce – Miejskim Przedsiębiorstwem Transportowym Tele Taxi 6400-400. Słynie ono z doskonałego systemu łączności i jako pierwsze wdrażało wiele nowoczesnych technologii, takich jak aplikacje Internetowe, automatyczne zamawianie przez użycie skróconego numeru czy automatyczną optymalizację doboru kierowcy, który jest najbliżej zamawiającego. Większość taksówek korporacji Tele Taxi to auta o podwyższonym standardzie.

 

Dzięki nowej aplikacji Abonenci TOYA będą mogli zamówić taksówkę w nowy wygodny i szybki sposób. Co bardzo istotne będzie im przysługiwało także pierwszeństwo zamówienia. Dodatkowo na pierwsze 1000 kursów zamówionych tą drogą przysługuje rabat w wysokości 5 złotych. Usługa jest dostępna dla mieszkańców Łodzi, Pabianic i Piotrkowa Trybunalskiego.

 

Cyfrowe odbiorniki 3G, to innowacyjne rozwiązanie stworzone przez firmę TOYA. Jako jeden z nielicznych projektów na rynku łączy dwa światy: tradycyjnej telewizji i Internetu. Pozwala w łatwy i intuicyjny sposób nawigować po funkcjach i decydować samemu, co i kiedy oglądać. To także dostęp do ponad 30-tysięcznej biblioteki telewizji na życzenie (VOD), muzyki na życzenie (GO ON), kilkuset stacji radiowych, nagrywarki oraz internetowych serwisów informacyjnych i rozrywkowych. Wszystko podane w bardzo przystępnej formie. Do korzystania z funkcji internetowych nie trzeba mieć wykupionego dostępu do Internetu.