Menu główne

Marika w Wytwórni

20-01-2014

Marika w Wytwórni

W styczniu zapraszamy do Wytwórni na nową odsłonę Wino-Grania. Cechy charakterystyczne? Kameralna, siestowa i akustyczna forma koncertu oraz bliski kontakt z artystą. 25 stycznia na scenie przy Łąkowej 29 wystąpi Marika.

Marika (właśc. Marta Kosakowska) debiutowała w 2002 roku jako wokalistka soundsystemu Bass Medium Trinity, który w składzie Marika, Frenchman i Abselektor wydał płytę „Mówisz i masz”. Występuje w klubach w Polsce i za granicą (Anglia, Irlandia, Francja). Koncertowała przed takimi wykonawcami jak Macy Gray, Sean Paul, Gentleman.

W 2007 związała się z wytwórnią Karrot Kommando, w której wydała singel „Moje serce”. 22 sierpnia 2008 miał premierę jej debiutancki album – „Plenty”, który był nominowany do nagrody Fryderyki 2009; Marika została również nominowana w kategorii Nowa Twarz Fonografii. 

Od października 2008 prowadzi audycję muzyczną Nie Tylko Reggae w Polskim Radio Euro - IV Programie Polskiego Radia, a od września 2009 program Towary Kolonialne w Roxy FM. Również w 2009 roku była nominowana do Superjedynki w kategorii Debiut roku na XLVI Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. 8 czerwca 2010 wydała drugi solowy album - „Put Your Shoes On / Off”; składają się na niego dwie płyty. Pierwszym singlem promującym płytę jest „Uplifter”.

 

„Wino-Granie” to akcja, której zadaniem jest rozpowszechnianie kultury picia wina, stwarzanie okazji do spotkań z bliskimi oraz wzbogacanie wiedzy na temat win.  W Wytwórni zabierzemy Państwa w muzyczną podróż po winnicach całego świata.

 

W Wytwórni wystąpią:

Marika - wokal

Patryk Kraśniewski - klawisze