Menu główne

Koncert w Wytwórni: Klaudia Kowalik i Stan Breckenridge

Klaudia Kowalik i Stan Breckenridge
 

19 marca 2014, godz. 19
 

Organizator: Wytwórnia, American Corner i Ambasada USA
 

Bilety (miejsca siedzące nienumerowane): 15 zł z kartą klubu Wytwórnia, 20 zł – bez. Kup tutaj.

Klaudia Kowalik i Stan Breckenridge przyjadą do Łodzi na 10. urodziny American Corner. Wystąpią w Wytwórni 19 marca.

Stan Breckenridge – wykładowca akade­micki, profesjonalny muzyk, producent, stypen­dysta prestiżowej Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta. Doktorat z muzykologii uzyskał na Claremont Graduate University. Wykłada także na Wydziale Studiów Afro-Amerykańskich na Kalifor­nijskim Uniwersytecie Stanowym w Fullerton. Jako profesjonalny muzyk występuje i solo, i z innymi artystami. Wydał osiem albumów muzycznych i opublikował wiele podręczników, m.in. „Popular Music in America..“(2012), „Music Taste or Waste...“(2011) oraz „African Amerian Music For Everyone...“(2006).

Klaudia Kowalik – wokalistka i skrzypaczka, uczennica IV klasy Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej Drugiego Stopnia ZSM im. O. Kolberga w Radomiu. Wychowanka Młodzie­żowego Domu Kultury im. H. Stadnickiej. Stypen­dystka „Polish Orphans Charity”. Laureatka m.in. I miejsca na Międzynarodowym Festiwalu „My XXI-wiek” w Słonecznym Brzegu w Bułgarii czy I miejsca na Międzynarodowym Festiwalu „Magia Italiana”. W 2013 r. została laureatką stypendium artystycznego przyznawanego przez prezydenta Radomia.

Klaudia Kowalik i Stan Breckenridge spotkali się po raz pierwszy na warsztatach orga­nizowanych przez American Corner/RKŚTiG „Łaźnia” w Szkole Muzycznej im. Oskara Kolberga w Radomiu, w listopadzie 2012 r. To wtedy głos młodej wokalistki zachwycił amerykańskiego muzyka, który w rezultacie zaprosił Klaudię do współpracy. Od marca 2013 roku muzycy wspólnie koncertują, wydali także album All About Jazz: Live in Poland. Obecnie szykują nowy album Jazz is Alive, który ukaże się w najbliższych miesiącach.

Zapraszamy!

« Powrót

Przejdź do profilu na Facebooku
Skontaktuj się z BOA