Menu główne

Koncert Kayah „Transoriental Orchestra”

02-06-2014

Plakat koncert Kayah

 

17 stycznia 2014, godz. 20
Koncert Kayah „Transoriental Orchestra”

17 stycznia o godz. 20 Kayah zabierze gości Wytwórni w egzotyczną podróż. W Wytwórni zaśpiewa po hebrajsku, w jidysz, ladino i arabsku. – Płytą „Transoriental Orchestra” wracam do muzyki etnicznej i nurtu World Music, w którym zawsze czułam się świetnie, a dzięki  współpracy z Goranem Bregovicem, Cesarią Evorą i Verą Bilą osiągnęłam sukcesy – opowiada artystka. - Tym razem korzystam ze wspaniałej spuścizny Żydów z całego świata.

Wokalistka podkreśla, że przez wybór piosenek chciała pokazać wędrówkę Żydów, a także wpływ, jaki obce kultury wywarły na ich twórczość.

Na albumie znalazły się pieśni Żydów sefardyjskich i naszych rodzimych Aszkenazyjczyków. Stąd mnogość języków pojawiająca się na płycie – tłumaczy – los jak zwykle pozwolił mi otoczyć się grupą fantastycznych muzyków, pasjonatów egzotycznych instrumentów, zapaleńców pochodzących z różnych stron świata.

A wszystko zaczęło się od wielkiej miłości Kayah do muzyki świata. Artystka od dawna planowała nagranie albumu właśnie w tej stylistyce.  W decyzji pomogło jej zaproszenie na festiwal Warszawa Singera. To na nim po raz pierwszy wybrzmiały dźwięki, które usłyszymy również 17 stycznia w Wytwórni.

W stworzeniu albumu pomógł wokalistce Atanasa Valkov, kompozytor filmowy i producent muzyczny. Wspólnie wybrali wybitnych instrumentalistów oraz solistów pochodzenia polskiego, ukraińskiego i irańskiego, którzy przy Łąkowej 29 wejdą ze sobą w muzyczny dialog.

Bilety (miejsca siedzące nienumerowane): 100 zł z kartą klubu Wytwórnia lub kartą rabatową Młodzi w Łodzi, 110 zł - bez karty

Uwaga, oferta specjalna!

Pakiet specjalny za 250 zł, a w nim:
- nocleg dla dwóch osób w hotelu DoubleTree by Hilton (bez śniadania) z 17 na 18 stycznia
- dwa bilety na koncert Kayah „Transoriental Orchestra”
- 10% zniżki w Restauracji Four Colours, Golden Bar, SPA & Health Club