Menu główne

Bolshoi Ballet Live: "Stracone Złudzenia" w Kinie 3D Wytwórnia (Transmisja"na żywo" z Moskwy)

02-06-2014

Bolshoi Ballet Live: "Stracone Złudzenia" w Kinie 3D Wytwórnia (Transmisja"na żywo" z Moskwy) - 22.02.2014

Zespół baletowy moskiewskiego Teatru Bolszoj cieszy się ogromną i niesłabnącą sławą. Na jego występy melomani wszystkich większych miast świata czekają z ogromną niecierpliwością. Dlatego też kierownictwo tej czołowej sceny operowo-baletowej Rosji zdecydowało się, wzorem nowojorskiej The Metropolitan Opera, na organizację transmisji przedstawień baletowych w jakości obrazu HD i dźwięku Dolby Digital Surround. Od lutego cykl "Bolshoi Ballet Live" będzie realizowany w Kinie 3D Wytwórnia.

LIVE | 02.02.2014 | niedziela | 16:00  | KUP BILET

Stracone złudzenia

muzyka: Leonid Desiatnikow

choreografia: Aleksiej Ratmanski

dramaturgia: Guillaume Gallienne

Akcja powstałego w 2011 roku baletu toczy się w dziewiętnastowiecznym Paryżu. Pochodzący z prowincji początkujący kompozytor postanawia podbić swoim talentem stolicę Francji. Osiągnięty w krótkim czasie sukces powoduje, że zaślepiony nim młody artysta na własne życzenie traci przyjaciół i ukochaną. W stworzonym dla Moskwy przedstawieniu Aleksiej Ratmanski, na co dzień dyrektor American Ballet Theatre – czołowej sceny baletowej USA, obnaża bezsens dążenia do sławy i sukcesu. Choreograf inspirował się noszącą ten sam tytuł powieścią Balzaka, a libretto pomógł mu opracować francuski aktor, scenarzysta i reżyser, członek słynnej Comédie-Française – Guillaume Gallienne.

Przedstawienie trwa około 3 godzin.

CENY BILETÓW:

50 ZŁ (NORMALNY)

45 ZŁ (Z KARTĄ WYTWÓRNI)

40 ZŁ (PRZY ZAKUPIE KARNETU NA WSZYSTKIE 6 POKAZÓW ZA 240 ZŁ)* 

*zakup karnetu wyłącznie w kasie kina

 Wykonawcami wszystkich przedstawień są pierwsi tancerze, soliści, koryfeje i zespół baletowy Teatru Bolszoj, a także orkiestra Teatru Bolszoj.   

O ZESPOLE:

Historia moskiewskiego baletu sięga czasów carskiej Rosji (1776). W XX wieku zespół wypracował swój własny, niepowtarzalny, wręcz sportowy styl. Wirtuozeria solistów stoi na najwyższym poziomie. Balet Teatru Bolszoj przygotowuje przedstawienia, które wciąż są niedoścignionym wzorem dla innych zespołów baletowych, nawet tych zaliczających się do najwybitniejszych na świecie.