Menu główne

Informator VOD Nr 484

28-06-2024

A skoro rozpoczęły się wakacje, zapraszamy do katalogu, w którym zebraliśmy filmy związane z wakacjami. Jednak niech was nie zwiedzie temat, film dla siebie znajdzie każdy, niezależnie od wieku.

Koncerty Stingray Qello

Cztery córki [Napisy PL]

Tytuł oryginalny: Les filles d'Olfa

Kategoria: dokumentalny, film z napisami | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
Cztery córki zostały nominowane do Oscara za najlepszy dokument i zdobyły nagrodę w tej kategorii na ostatnim festiwalu w Cannes, jednak sam film jest zaskakującym połączeniem fabuły, dokumentu, policyjnej rekonstrukcji, z polityczną rewolucją w tle. Całą opowieść oparto zaś na prawdziwej, wstrząsającej historii Olfy Hamrouni i jej dzieci.

Ta wyjątkowa forma pozwala jednej z najbardziej uznanych reżyserek współczesnego kina (to jej druga nominacja do Oscara), Kaouther Ben Hani, zanurkować głęboko w temacie, który został zbanalizowany przez media. Bohaterką jest Olfa (we własnej osobie, ale czasem zastępowana na ekranie przez aktorkę), matka czterech córek. Dwie najmłodsze występują w filmie, zniknięcie dwóch najstarszych (wcielają się w nie aktorki) jest tematem pasjonującego „śledztwa”, które prowadzi aż do jednej z najniebezpieczniejszych organizacji terrorystycznych na świecie – tzw. Państwa Islamskiego.

Ben Hania – podobnie jak Deniz Gamze Ergüven, autorka obsypanego nagrodami Mustanga – tropi siłę problematycznego międzypokoleniowego kobiecego przekazu, wydobywa na światło dzienne powszechnie akceptowaną domową i systemową przemoc, punktuje sposób, w jaki pozornie odległe przemiany polityczne kształtują los jednostek. Poruszające, niekiedy konfrontacyjne, z pewnością prowokacyjne i szalenie odważne Cztery córki są również wyznaniem wiary w siłę, wytrwałość i solidarność kobiet. Od Tunezji dzielą nas setki kilometrów, jednak film Ben Hani wybrzmiewa zaskakująco aktualnie również w Polsce.

Milli Vanilli. Przekręt stulecia

Tytuł oryginalny: Girl You Know It's True

Kategoria: dramat, biograficzny | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
Zespół Milli Vanilli zasłynął przebojem „Girl You Know It’s True” z dnia na dzień zyskując niezwykłą popularność. Jednak o zespole naprawdę głośno zrobiło się, gdy na jaw wyszło, iż Fabrice Morvan i Robert Pilatus nie uczestniczyli w nagrywaniu płyty, nie śpiewali, a jedynie występowali, podczas gdy muzyka puszczana była z playbacku.

Monkey Man

Kategoria: thriller | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
Film jest pełnometrażowym debiutem reżyserskim aktora Deva Patela („Slumdog, milioner z ulicy”, („Magiczny świat Davida Copperfielda”, „Hotel Mumbaj”).
Kid, anonimowy młody mężczyzna wiedzie samotne życie, walcząc w podziemnym klubie. Każdej nocy przywdziewa maskę i masakruje kolejnych rywali, a jego marzeniem jest pomścić swoich bliskich. Po latach tłumienia złości, Kid odkrywa sposób na infiltrację skorumpowanej miejskiej elity, która niegdyś odebrała mu wszystko. Mierząc się z traumą, mężczyzna wyrusza drogą zemsty, aby wyrównać rachunki.

Za tych, co na morzu 2

Tytuł oryginalny: Fisherman's Friends: One and All

Kategoria: komedia | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
Kontynuacja przebojowej brytyjskiej komedii z 2019 roku przedstawia podnoszącą na duchu historię opartą na prawdziwych wydarzeniach. Po nieoczekiwanym sukcesie debiutanckiego albumu nasi bohaterowie z trudem przystosowują się do nowo zdobytej sławy i w pocie czoła pracują nad drugą płytą. Zmagając się z presją i przeróżnymi pokusami popularności, odkrywają, na czym im tak naprawdę zależy.
W roli głównej, ponownie, James Purefoy („High-Rise”, seriale „Rzym” i „Księga czarownic”).

Black Bits

Kategoria: thriller | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
Dora i Beth, po zuchwałej kradzieży, znajdują schronienie w tajemniczym budynku w lesie. Odkrywają tam coś, co zmienia ich wszystkie plany. Okazuje się, że wpadły w pułapkę bez wyjścia, a wszystko, co ich otacza, może być śmiertelnym zagrożeniem.

W rolach złodziejek wystąpiły Jordan Alexandra i Yvinne Mai, a towarzyszył im Sebastian Fabijański („Psy 3. W imię zasad”, „Legiony”, „Gwiazdy”).

Iluzja

Tytuł oryginalny: Now You See Me

Kategoria: kryminał | Biblioteka: Filmklub

Biblioteka: Filmklub.
Czwórka utalentowanych, obdarzonych wyjątkowymi umiejętnościami iluzjonistów zadziwia międzynarodową publiczność serią odważnych i oryginalnych napadów rabunkowych, które odbywają się w trakcie ich przedstawień. Bohaterowie ściągają tym samym na siebie uwagę agentów FBI oraz Interpolu, a także zainteresowanie słynnego demaskatora wszelakich sztuczek magicznych. Nikt jednak nie zdaje sobie sprawy, że Czterej Jeźdźcy, bowiem tak zwie się grupa, realizują przy okazji swoje ukryte cele, wyprzedzając wszystkich, łącznie z publicznością, co najmniej o kilka kroków. Pozostaje nurtujące pytanie: czy iluzjonistom pomaga ktoś z zewnątrz, czy może ich sztuczki są prawdziwą magią?

Reżyserem filmu jest Louis Leterrier, twórca filmów „Transporter”, „Szybcy i wściekli 10”, „Człowiek pies”, „Incredible Hulk”. Na plan zaprosił wielu znanych i lubianych aktorów, a wśród nich znaleźli się: Jesse Eisenberg („Projekt Koliber”, „Wiwarium”, „Niezłomni”, „Śmietanka towarzyska”), Mark Ruffalo („Uzdrowiciel na wózku”, „Biedne istoty”), Woody Harrelson („7 psychopatów”, „Igrzyska śmierci”), „Isla Fisher („Wszyscy razem”, „Wieczór panieński”, „Jak wywołałem byłą żonę”), Morgan Freeman („Kontrakt na zabijanie”, „Minuta po śmierci”, „Bodyguard i żona zawodowca”, „Zatruta róża”), Michael Caine („Jak stworzyć bestseller”, „Wojna królów”), Mélanie Laurent („Siła naszych marzeń”, „Nasze jutro”, „Sztuka kłamania”, „Do nieba”, „Debiutanci”).

Tajniacy w akcji, odc. 8

Kategoria: dokumentalny | Biblioteka: CI Polsat

Biblioteka: Free VOD - CI Polsat.
Jeden pocisk zmienia całą karierę policjanta NYPD, który działa pod przykrywką jako Jerry Speziale. Ed Newcomer, agent specjalny FWS, prowadzi śledztwo w sprawie bezcelowych zabójstw jastrzębi w Kalifornii.

Największe tajemnice świata 5, odc. 2

Kategoria: seria | Biblioteka: History

Biblioteka: Free VOD – History.
Badamy dawną tajemnicę otaczającą grupę XVI-wiecznych osadników, którzy pozornie zniknęli bez śladu z wyspy Roanoke u wybrzeży Północnej Karoliny.

W pułapce żywiołów, odc. 9

Tytuł oryginalny: Disruptive Nature

Kategoria: dokumentalny | Biblioteka: National Geographic

Biblioteka: Free VOD - National Geographic.
Lata 2016-2017. Trzęsienie ziemi dewastuje Włochy. Azjatyckie powodzie dotykają milionów ludzi. USA i Karaiby zmagają się z zabójczymi żywiołami.

Agenci NCIS: Hawaje 3, odc. 6

Tytuł oryginalny: NCIS: Hawai'i

Kategoria: serial | Biblioteka: FX

Biblioteka: FX.
Kiedy narzeczona zaginionego oficera marynarki wojennej szuka pomocy NCIS, załoga odkrywa, że jego sekrety były znacznie poważniejsze, niż jego wybranka mogła przypuszczać. Tymczasem Sam wybiera Kaia na swojego skrzydłowego.

Tajne komando 'Rodzina'

Kategoria: komedia romantyczna | Biblioteka: Romance TV

Biblioteka: Free VOD – Romance TV.
Klaus Gremme, emerytowany oficer marynarki, chce w końcu zbudować przyjazne relacje ze swoim synem Thomasem. Żeby być bliżej niego, przeprowadza się do Mony Tauber mieszkającej nad Jeziorem Bodeńskim. Thomas odrzuca zabiegi ojca. Klaus wymyśla więc chytry plan.

Going Pro, odc. 3

Kategoria: magazyn motoryzacyjny | Biblioteka: Motowizja

Biblioteka: Free VOD – Motowizja.
Nowa seria dokumentalna w Motowizji. Zobacz jak wygląda droga do bycia profesjonalnym kierowcą wyścigowym i starty w czołowych seriach aut GT4.

Arcade Fire: Live at Coachella

Kategoria: koncert | Biblioteka: Koncerty Stingray Qello

Biblioteka: Koncerty Stingray Qello.
Coachella Valley Music and Arts Festival to coroczny festiwal muzyki i sztuki odbywający się w Empire Polo Club w Indio w Kalifornii, w dolinie Coachella. w 2011 wystąpili tam Arcade Fire.

Chicago P.D s. 11 odc. 12

Kategoria: serial | Biblioteka: 13 ulica

Biblioteka: Free VOD – 13 ulica.
Między Upton i Voightem pojawiają się napięcia. Czy zdołają je przezwyciężyć i zapobiec niebezpiecznej sytuacji?

Pupstruction, odc. 29

Kategoria: dla dzieci | Biblioteka: Disney

Biblioteka: Disney.
Psia Brygada buduje parking obok kolejki górskiej.

Wywiad z wampirem, odc. 7

Kategoria: serial | Biblioteka: AMC

Biblioteka: AMC.
Rodzina wampirów planuje opuścić Nowy Orlean po wydaniu wystawnego balu z okazji Tłustego Czwartku.

Tylko o celebrytach s. 1 odc. 16

Kategoria: seria | Biblioteka: E!

Biblioteka: E!.
Najnowsze fakty i sensacyjne plotki na temat twoich ulubionych celebrytów.

Wampir Reginald s. 1 odc. 6

Kategoria: serial | Biblioteka: Sci-Fi

Biblioteka: Sci-Fi.
Reginald i Sarah mają nadzieję, że wszystkie ich marzenia się spełnią – jeśli któremuś z nich uda się przetrwać noc.

,