Menu główne

Informator VOD Nr 483

21-06-2024

Zapraszamy wszystkich fanów wędkowania i przygody do katalogu Adventure, gdzie pojawia się już szesnasta seria „Wielkiego wędkowania”. W której twórcy odwiedzają najbardziej malownicze łowiska, zasobne w różne gatunki ryb.

Koncerty Stingray Qello

Emma i czarny jaguar

Tytuł oryginalny: Le dernier jaguar

Kategoria: familijny, przygodowy | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.

Reżyserem filmu jest Gilles de Maistre, twórca filmow o innych dużych kotach: „Wilk, lew i ja" i „Mia i biały lew".
Sympatyczna Emma dorasta w amazońskiej dżungli, mając za towarzysza przygód i zabaw Hope – małego czarnego jaguarka. Niestety, ich piękna i zażyła relacja kończy się wraz z przeprowadzką dziewczynki do Nowego Jorku. Z dala od rodzinnych stron, Emma nie przestaje jednak marzyć o powrocie do deszczowych lasów i ukochanego zwierzaka. Mijają lata. Nastoletnia już Emma, która z czasem przyzwyczaiła się do życia w wielkim mieście, odkrywa, że amazońskiej puszczy zagrażają okrutni łowcy zwierząt. Nie wahając się ani chwili, dziewczynka wyrusza do krainy dzieciństwa, aby uratować swojego przyjaciela. Pomaga jej w tym przebojowa nauczycielka biologii – pani Anja. Razem zrobią wszystko, by odnaleźć Hope i ocalić jaguara przed tymi, którzy dla zysku nie zawahają się zniszczyć dzikiej przyrody.

W polskiej wersji językowej Emmie użyczyla głosu Roksana Węgiel.

Wszyscy razem

Tytuł oryginalny: The Present

Kategoria: komedia | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
Genialny chłopiec odkrywa, że odziedziczony po dziadku, zabytkowy stary zegar, umożliwia podróże w czasie. Z pomocą rodzeństwa postanawia przenieść się do przeszłości i zapobiec rozstaniu rodziców. Podejmując kolejne, coraz bardziej wyszukane i zabawne próby poprawienia relacji mamy i taty, dzieci odkrywają wartość rodzinnych więzi i uświadamiają sobie, że nie na wszystko w życiu mogą mieć wpływ.

Rezyser Christian Ditter, tworca „Love, Rosie", zaprosił do współpracy Islę Fisher („Jak wywolałem byłą żonę", „Wieczór panieński", „Plażowy haj", „Iluzja") i Grega Kinneara („Jak ona to robi?",  „Bez miłości ani słowa", „Mali mężczyźni").

Zbrodnie pamięci

Tytuł oryginalny: Knox Goes Away

Kategoria: thriller | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
Knox, płatny zabójca z mroczną przeszłością ma szanse odkupić swoje winy i pojednać się z synem. Aby to zrobić, musi podjąć się ostatniej, szczególnie ryzykownej misji. Wszystko komplikuje postępująca choroba, na skutek której mężczyzna traci pamięć i kontakt z rzeczywistością, więc Knox ściga się nie tylko z policją, lecz również z własnymi ograniczeniami. Czas się nieubłaganie kończy, a przeszkód jest coraz więcej. Podobnie jak ubytków w pamięci.

Film w reżyseri Michaela Keatona („Birdman", „McImperium", „Głosy"), który także wcielił się w głowną rolę. A na planie towarzyszą mu: Al Pacino („M jak Morderca", „W pułapce zdrady", „Piraci z Somalii"), James Marsden („Wieczór panieński", „Ale jazda!", „Loft") oraz Joanna Kulig („Miłość bez ostrzeżenia", „Każdy wie lepiej", „Zimna wojna", „Facet (nie)potrzebny od zaraz",„Kobieta z piątej dzielnicy").

#annaismissing

Kategoria: thriller | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
Nastoletnia Nina znajduje przez przypadek w telefonie ojca zdjęcie młodej kobiety w bieliźnie. Podejrzewając ojca o romans, zaczyna dochodzenie. Szybko okazuje się, że to zdjęcie popularnej nastoletniej influencerki - Anny. Drążąc temat, Nina odkrywa, że Anna, niezwykle aktywna w mediach społecznościowych - nagle zamilkła i ślad po niej zaginął. Z każdym kolejnym dniem nastolatka odkrywa coraz więcej faktów i tropów, które niestety prowadzą do jej ojca.

Stare grzechy mają długie cienie

Tytuł oryginalny: La isla mínima

Kategoria: kryminał | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
Południe Hiszpanii, rok 1980. Dwaj detektywi z Madrytu łączą siły w celu zbadania sprawy zaginięcia, a później brutalnych morderstw dwóch młodych dziewczyn. Juan i Pedro pod względem ideologicznym różnią się diametralnie, ale muszą odłożyć na bok wszelkie animozje i to, co ich dzieli. Przed nimi zadanie schwytania bezwzględnego mordercy, od lat terroryzującego społeczność miasteczka, nad którą unosi się cień zupełnego lekceważenia kobiet, wynikającego z mizoginicznej tradycji.

Pies i kot

Tytuł oryginalny: Chien et chat

Kategoria: komedia | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
Zwariowana komedia przygodowa nie tylko dla miłośników czworonogów.
Kotka Diva jest wielką gwiazdą internetu. Ma miliony followersów i nie zadaje się z byle kim. Pies Waldi mieszka na ulicy, ale ma dobre serce i spryt. Szalony los sprawia, że oboje w tej samej chwili wpadają w nie lada tarapaty. Choć dogadują się jak pies z kotem, tym razem muszą działać łapa w łapę. Podobnie jak Monica i Jack, którzy łączą siły w poszukiwaniu zaginionych zwierzaków. Gdzieś między Montrealem i Nowym Jorkiem rozgrywa się szalony pościg niedobranych par, które szukają siebie nawzajem, nie zdając sobie sprawy, że ich tropem podąża gotowy na wszystko i zepsuty do szpiku kości …policjant.

Reżyserem filmu jest Reem Kherici, która także wystąpiła w jednej z głównych ról, a ma na swoim koncie także występy w „Szybki konwój", „Alibi. com 2". Do współpracy zaprosiła komików: Francka Dubosca („Pogoda na przyjaźń", „W rytmie rumby", „Rodzinna zamiana ciał", „10 dni z tatą", „Żona do podziału", „Kręcisz mnie") i Philippe Lacheau („Superagent", „Mąż, czy nie mąż?", „Wszystko zostanie w rodzinie").

Impresjoniści

Tytuł oryginalny: Bonnard, Pierre et Marthe

Kategoria: biograficzny | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
Obrazy Pierre’a Bonnarda osiągają dziś milionowe kwoty. Na wielu z nich pojawia się tajemnicza i elektryzująca swoją urodą postać kobiety – Marthe. Kim była? Jaką rolę odgrywała w jego życiu? Zobacz pełne emocji sceny z życia prywatnego Bonnarda. Jego pasję i słabości, które odbierały mu trzeźwość myślenia, ale inspirowały twórczość, która zachwyca do dziś.
Jedyny taki film o sztuce, który trafia do polskich kin w tym roku!
Reżyserem filmu jest Martin Provost, laureat wielu nagród Cezara – francuskiego odpowiednika Oscara, twórca „Jak być dobrą żoną". W głownych rolach wystąpili: Vincent Macaigne („Pamiętnik przelotnego romansu", „Dotyk serca", „Eden"), Cécile de France („Smak życia 3, czyli chińska układanka") oraz Stacy Martin („Szalony świat Louisa Waina", „Na zawsze razem",„High-Rise", „Vox Lux").

Wojna szpiegów

Tytuł oryginalny: A Call to Spy

Kategoria: biograficzny | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
W okupowanej przez nazistów Francji dwie kobiety dołączają do powołanej przez Churchilla agencji wywiadowczej, by walczyć o wolność. Film oparty został na faktach.

Wojna królów

Kategoria: akcja | Biblioteka: Filmklub

Biblioteka: Filmklub.
Ben Foster („Ocalony” „Jedna krew”, „Samiec alfa", „Aż do piekła"), Michael Caine („Jak stworzyć bestseller”, „Iluzja”, „Iluzja 2") oraz Sophie Lowe („Idealne matki”) w epickiej opowieści o jednym z największych wojowników w historii.
Gdy Cesarstwo Rzymskie pogrążone jest w chaosie, a królowie toczą walkę o kontrolę nad pustym tronem, nieustraszony Jan Žižka wyrusza na walkę z korupcją i chciwością arystokracji. Wkrótce zdaje sobie sprawę, że los Imperium nie leży w rękach królów, ale jego własnych ludzi.

Tajemnice pokojów przesłuchań, odc. 1

Kategoria: dokumentalny | Biblioteka: CI Polsat

Biblioteka: Free VOD - CI Polsat.
Podejrzany traci panowanie nad sobą w pokoju przesłuchań, mężczyzna z zaskakującą raną postrzałową zostawia policję z większą liczbą pytań niż odpowiedzi, a gra w chowanego okazuje się śmiertelna.

Wykute w ogniu 9, odc. 22

Kategoria: seria | Biblioteka: History

Biblioteka: Free VOD – History.
Czwórka kowali przyjmuje przerażające wyzwanie – musi wykuć ostrza, niczym Frankenstein łącząc ze sobą niedopasowane stalowe części. Po wstrząsających testach pozostała dwójka wykuwa legendarny falcjon znany z Biblii Krzyżowców.

Zagubiony w czasie 2, odc. 1

Tytuł oryginalny: Quantum Leap

Kategoria: serial | Biblioteka: FX

Biblioteka: FX.
Zamiast wrócić do domu, Ben niespodziewanie trafia na pokład ściśle tajnego wojskowego samolotu, który w 1978 roku przewozi zagadkowy ładunek.

Kryminał z Bolzano – piąte przykazanie

Kategoria: komedia romantyczna | Biblioteka: Romance TV

Biblioteka: Free VOD – Romance TV.
Komisarka Sonia Schwarz, która z dużego miasta trafia do Południowego Tyrolu, jeszcze się na dobre nie rozlokowała, a już staje przed niezwykle trudnym wyzwanie. Znaleziono zwłoki zaginionej 10 lat wcześniej dziewczyny. Na domiar złego głównym podejrzanym jest mąż Soni, Thomas. Sonia, mimo obciążających go dowodów, jest zdecydowana wyjaśnić sprawę i oczyścić męża z zarzutów. Waleczna pani „Commissario“ zdana jest tylko na siebie, ponieważ jej kolega z wydziału, Jonas Kerschbaumer, oraz nowy przełożony, Matteo Zanchetti, głównego podejrzanego widzą w Thomasie Schwarzu. Dzielna Sonia bierze na celownik wpływowego lokalnego polityka, Stefana Kellera.

Mistrzostwa Polski w Motocrossie MxPoland.tv 2023, odc. 1

Kategoria: magazyn motoryzacyjny | Biblioteka: Motowizja

Biblioteka: Free VOD – Motowizja.
W tym roku w Motowizji zobaczycie rywalizację w Mistrzostwach Polski w Motocrossie. Zanim rozpocznie się nowy sezon, przypominamy i pokazujemy jak wyglądała rywalizacja w 2023 roku. Podsumowanie zawodów w klasie Mx65 w Lipnie.

Paul Simon: Live at iTunes Festival

Kategoria: Pop - Rock | Biblioteka: Koncerty Stingray Qello

Biblioteka: Koncerty Stingray Qello.
ITunes Festival to coroczny festiwal muzyczny trwający przez ponad miesiąc i odbywający się w Londynie. Sponsorowany przez Apple Inc., miał swoją pierwszą edycję w 2007 roku.

Kiya i mistrzowie z Kimoja, odc. 50

Kategoria: dla dzieci | Biblioteka: Disney

Biblioteka: Disney.
Haddy chce skopiować rozbujany busik Daddy'ego Jo i nieco go ulepszyć.

,