Menu główne

Informator VOD Nr 482

14-06-2024

Wróćmy do… to katalog, w którym co tydzień prezentujemy wybrane tytuły, które już zniknęły z katalogu z nowościami, ale warto do nich wrócić i sobie je przypomnieć.

Koncerty Stingray Qello

Biała odwaga

Kategoria: dramat | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
Czy miłość okaże się silniejsza niż więzy krwi?
Koniec lat 30. na Podhalu. Utalentowany taternik, potomek znakomitego góralskiego rodu Jędrek Zawrat lubi życie na krawędzi. Gdy się wspina, wybiera najtrudniejsze drogi, gdy kocha, gotów jest poświęcić wszystko. Jego wybranką jest piękna Bronka. Jednak na skutek rodzinnej decyzji ręka dziewczyny zostaje oddana starszemu z braci Zawratów, statecznemu i poważnemu Maćkowi. Dumny Jędrek porzuca rodzinne strony, by szukać zapomnienia wśród krakowskiej bohemy. Na swojej drodze spotyka niemieckiego naukowca i alpinistę Wolframa, który głosi teorię, w myśl której Górale pochodzą od starogermańskiego plemienia Pragotów. Gdy wybucha wojna, Niemcy oferują mieszkańcom Podhala współpracę. Maciej Zawrat wspierany przez wiele wybitnych rodów, zdecydowanie odrzuca tę propozycję. Jednak przekonany przez Wolframa Jędrek, mając nadzieję na odzyskanie ukochanej i ocalenie swojej społeczności przed wojenną zagładą, podejmuje współpracę. Jędrek i Maciej uwikłani w historię, zmuszeni do najtrudniejszych wyborów, kochający tę samą kobietę, staną po przeciwnych stronach sporu, który zdecyduje nie tylko o ich osobistych losach, ale o przyszłości całego regionu.

W niezwykłych kreacjach aktorskich, w filmie Marcina Koszałki („Czerwony pająk", „Będziesz legendą, człowieku"), zobaczymy m. in. Filipa Pławiaka („Prosta historia o morderstwie", „Orzeł. Ostatni patrol"), Sandrę Drzymalską („Powrót", „Psy 3. W imię zasad", „Najmro. Kocha, kradnie, szanuje"), Jakuba Gierszała („Pomiędzy słowami", „PolandJa", „Zgoda", „Nieulotne"), Juliana Świeżewskiego („25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy", „Wołyń"), a także Adama Woronowicza („O psie, ktory jeździł koleją", „Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa", „Pani z przedszkola", „Święty interes") i Wiktorię Gorodeckaja („Niebezpieczni dżentelmeni", „Śniegu już nigdy nie będzie").

Club Zero

Kategoria: dramat, film z napisami | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
Do prywatnej szkoły przybywa pani Novak (znakomita Mia Wasikowska, ktorą zobaczyć możemy w „Kryptonim HHhH") prowadząca zajęcia o świadomym odżywianiu. Bezgranicznie ufający jej uczniowie rozpoczynają kolejne odważne eksperymenty, które coraz bardziej się oddalają od bezpiecznych, zdrowych, proekologicznych praktyk w rodzaju „mindful eating”. Hausner tworzy opowieść o zawodnym systemie edukacji, egoistycznych rodzicach, a także zblazowanych i odklejonych od świata wyższych sferach. Club Zero mówi również o sztuce manipulacji i potrzebie bycia częścią społeczności – za wszelką cenę.

Tropem mordercy

Tytuł oryginalny: Damaged

Kategoria: kryminał | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
Gdy w Szkocji pojawia się sadystyczny morderca, przerażone lokalne władze sięgają po pomoc doświadczonego detektywa z Chicago. Mężczyzna parę lat wcześniej prowadził dochodzenie w sprawie serii zabójstw o podobnym, przerażającym schemacie. Tym razem musi połączyć siły z miejscowym detektywem, by schwytać mordercę, zanim ten znajdzie kolejną ofiarę.

W filmie wystąpili: Samuel L. Jackson („Ślady zbrodni",„Interes życia",„Polowanie na prezydenta", „Bodyguard i żona zawodowca", „Regulamin zabijania"), Vincent Cassel („Trzej Muszkieterowie: Milady",„Trzej Muszkieterowie: D'Artagnan",„Pentameron", „Moja miłość", „Władca Paryża", „To tylko koniec świata", „Nadzwyczajni"), Gianni Capaldi („To nie koniec", „Czas porachunków") i John Hannah („Za linią wroga", „Mumia").

Uprowadzenie

Tytuł oryginalny: Injil/Hostage: Missing Celebrity

Kategoria: akcja | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
Hwang Jung-min jest aktorem, który osiągnął status supergwiazdy. Pewnego dnia, wracając do domu, zostaje zaatakowany i porwany. Szybko okazuje się, że porywcze przetrzymują także kobietę, której zaginięcie zostało zgłoszone przed kilkoma dniami. Ich żądania są proste - mężczyzna musi przekazać określoną sumę pieniędzy, by wykupić swoje życie. Jednak Hwang Jung-min nie zamierza siedzieć i czekać bezczynnie. Zaczyna działać.

W roli głownej wystąpił Hwang Jung-min („Polowanie").

Walka z czasem

Tytuł oryginalny: Limit

Kategoria: akcja | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
Policjantka bierze udział w śledztwie dotyczącym porwanego dziecka. Otrzymuje zadanie, by zastąpić załamaną matkę dziecka w negocjacjach z porywaczem. Doskonały plan jednak zaczyna się sypać, gdy So-Eun odbiera szokujący telefon. Porywacz, wiedząc o akcji policji, porwał także jej synka. Rozpoczyna się walka z czasem.

Strefa śmierci

Tytuł oryginalny: Susaekja/The Recon

Kategoria: thriller | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
W strefie zdemilitaryzowanej dochodzi do samobójstwa młodego mężczyzny. Zostaje tam wysłana młoda funkcjonariuszka, która ma zbadać tę sprawę. Niedługo po jej przybyciu, jeden z młodych żołnierzy wiedziony ciekawością, jest świadkiem, jak mu się wydaje, gwałtu, którego dopuścił się podpułkownik Baek. Wkrótce po tym funkcjonariuszka zostaje znaleziona martwa, a ślady wskazują na samobójstwo. By zatrzeć ślady zbrodni - Baek wysyła świadka i jego oddział w teren, z którego żaden nie może wrócić żywy.

Diamentowa rozgrywka

Tytuł oryginalny: Majove Diamonds

Kategoria: akcja | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
Były zawodnik MMA otrzymuje propozycję nie do odrzucenia - musi przetransportować swoją ciężarówką diamenty, a pomóc ma mu w tym starszy brat. Niestety od samego początku nic nie idzie zgodnie z planem. Bracia będą musieli odłożyć na bok stare urazy i uratować porwaną rodzinę przed niebezpiecznym syndykatem przestępczym po kradzieży nielegalnych diamentów wartych 50 milionów dolarów.

Ostatnia szansa

Tytuł oryginalny: Last Looks

Kategoria: akcja | Biblioteka: Filmklub

Biblioteka: Filmklub.
Gwiazdorska obsada w filmie reżysera „Fleabag”. W rolach głównych Charlie Hunnam („Dżentelmeni”, „Prawdziwa historia gangu Kelly'ego", „Zaginione miasto Z", „Synowie Anarchii”, „Hooligans”), Mel Gibson („Braveheart - Waleczne Serce”, „Krew na betonie”, „Panama”, „Niebezpieczny", „Niezniszczalni 3"), Morena Baccarin („Deadpool”, „Greenland”) oraz Dominic Monaghan (seria „Władca pierścieni”, „Zagubieni”).

Charlie Waldo (Charlie Hunnam) wraca do służby w policji, aby rozwiązać zagadkową sprawę morderstwa żony ekscentrycznego aktora (Mel Gibson). Gwiazdor ma swoje słabości, uwielbia zaglądać do kieliszka, ale czy potrafiłby dokonać tak okrutnego czynu? Odpowiedzi na to pytanie może nie znać nawet sam podejrzany, gdyż po kilku głębszych zwyczajnie urywa mu się film. Jedno jest pewne – aby rozwiązać tę zagadkę, Charlie będzie musiał sięgnąć po bardzo niestandardowe rozwiązania.

Tajemnice sekt: poligamia, odc. 1

Kategoria: dokumentalny | Biblioteka: CI Polsat

Biblioteka: Free VOD - CI Polsat.
Warren Jeffs, lider FLDS, w 2011 roku został skazany na dożywocie za przestępstwa seksualne wobec osób nieletnich. Jego nieobecność wywołała jednak walkę o władzę wśród nowych proroków próbujących zająć miejsce poprzedniego przywódcy.

Klątwa Wyspy Dębów 11, odc. 24

Kategoria: seria | Biblioteka: History

Biblioteka: Free VOD – History.
Zagraniczna podróż łączy stary świat z nowym. Zespół z Wyspy Dębów z ekscytacją odkrywa, że osoba, która była na działce 5, musiała też trafić do Studni Pieniędzy.

W pułapce żywiołów, odc. 6

Tytuł oryginalny: Disruptive Nature

Kategoria: dokumentalny | Biblioteka: National Geographic

Biblioteka: Free VOD - National Geographic.
W latach 2010-2011 przerażające żniwo zbierają między innymi: trzęsienia ziemi w japońskim Tōhoku i na Haiti oraz ogromne powodzie w Pakistanie.

Grey's Anatomy: Chirurdzy 20, odc. 6

Kategoria: serial | Biblioteka: FX

Biblioteka: FX.
Mika i Teddy przyjmują pacjenta z pobliskiego zakładu karnego. Catherine sprzeciwia się planowi leczenia VIP-a opracowanemu przez Linka i Monicę, a Bailey stara się włączyć idee wellness do programu rezydentury.

Gang mam: Matka chrzestna

Tytuł oryginalny: Die Müttermafia-Patin

Kategoria: komedia romantyczna | Biblioteka: RomenceTV

Biblioteka: Free VOD – Romance TV.
Conny jest w trakcie rozwodu ze swoim mężem Lorenzem. W nowej roli samotnej matki czuje się zupełnie nieźle, chociaż dorastająca córka Nelly porządnie daje jej w kość. Na szczęście Conny nauczyła się mówić „nie”, co wprawia w osłupienie zwłaszcza Lorenza. Wszystko wskazuje na to, że Conny straciła głowę dla Antona, taty przedszkolnej koleżanki jej syna.

Porsche Esports Sprint Challenge Poland 2023 - Media Day, odc. 1

Kategoria: magazyn motoryzacyjny | Biblioteka: Motowizja

Biblioteka: Free VOD – Motowizja.
Zawodnicy Porsche Esports Sprint Challenge Poland mieli przed sezonem swój dzień medialny. Simracerzy mogli się nie tylko nawzajem poznać i spotkać z przedstawicielami mediów, organizatora oraz partnerów, ale także towarzysko rywalizować na symulatorach oraz gokartach halowych.

Arcade Fire: Live at Coachella

Kategoria: koncert | Biblioteka: Koncerty Stingray Qello

Biblioteka: Koncerty Stingray Qello.
Coachella Valley Music and Arts Festival to coroczny festiwal muzyki i sztuki odbywający się w Empire Polo Club w Indio w Kalifornii, w dolinie Coachella. w 2011 wystąpili tam Arcade Fire.

Wywiad z wampirem, odc. 7

Kategoria: serial | Biblioteka: AMC

Biblioteka: Free VOD – AMC.
Rodzina wampirów planuje opuścić Nowy Orlean po wydaniu wystawnego balu z okazji Tłustego Czwartku.

Wampir Reginald s. 1 odc. 4

Kategoria: serial | Biblioteka: Sci-fi

Biblioteka: Free VOD – Sci-Fi.
Retrospekcje pokazują Oakland w Kalifornii, pół wieku wcześniej. Jest rok 1972, a Angela poznaje Maurice'a – to spotkanie, które zmienia wszystko.

Kapitan Marleau s. 8 odc. 4

Kategoria: serial | Biblioteka: 13 ulica

Biblioteka: Free VOD – 13 ulica.
Kapitan Marleau: Francuski Przyjaciel. Marleau trafia do świata hodowców psów. Gdy jedno ze zwierząt zostaje otrute, ekscentryczna kapitan próbuje się odnaleźć w kynologicznej rywalizacji.

,