Menu główne

Informator VOD Nr 479

24-05-2024

Zapraszamy do odwiedzenia serwisu Koncerty Stingray Qello i dostępnego tam katalogu Ostatni dzwonek, gdzie znajdują się koncerty, które za tydzień zostaną zastąpione. To ostatnia okazja, by zobaczyć: AC/DC, Ellie Gulding, Eltona Johna, Kenny’ego G, Lanę Del Ray, Mumford and Sons i Noela Gallaghera.
W ich miejscu pojawią się występy A-ha, Arcade Fire, Beyonce, David Guetta, Ziggy Marley i Yes.

Koncerty Stingray Qello

Granica mroku

Tytuł oryginalny: Asphalt City

Kategoria: thriller | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
Dwukrotny zdobywca Oscara Sean Penn we wstrząsającej opowieści o pracy nowojorskich ratowników medycznych i cenie, jaką przychodzi płacić za życie na granicy mroku.
Porównywany do „Taksówkarza” Martina Scorsese, jeden z najbardziej poruszających filmów tegorocznego Festiwalu w Cannes.

Początkujący ratownik medyczny Ollie Cross przemierza nowojorskie ulice u boku zmęczonego życiem weterana Gene’a Rutkovsky’ego. Każda noc to zejście do kolejnego kręgu piekła, w którym uzależnieni, ubodzy, umierający czekają na pomoc, która nie zawsze przychodzi na czas. Ollie poddany zostaje najtrudniejszej próbie, testując granice swojego człowieczeństwa w sytuacjach, w których w jego rękach znajduje się ludzkie życie. Widzi świat tak mroczny i zepsuty, że trzeba wielkiej siły, by nie osunąć się w otchłań szaleństwa. Jest świadkiem podłości tych, którzy powinni być prawi i wielkoduszności tych, którym w życiu pozostała już tylko nadzieja. Gdy pewnej nocy jego mentor Rutkovsky podejmuje szokującą decyzję, Ollie musi dokonać wyboru, który zaważy na całym jego życiu.

W filmie wystąpili: Tye Sheridan („Voyagers”, „Hazardzista”, „Objazd”, „Fałszerz”) oraz Sean Penn („Rzeka tajemnic”, „21 gramów”). W pozostałych rolach zobaczyć można Michaela Pitta („Tylko dla wilków”, „Ryzykowny układ”), Katherine Waterston (seria „Fantastyczne zwierzęta”, „Sypiając z innymi”, „Być jak Flynn”) oraz Mike’a Tysona.

Tuż po zmroku

Tytuł oryginalny: Arcadian

Kategoria: horror | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
Paul i jego nastoletni synowie starają się przeżyć w surowym postapokaliptycznym świecie, w którym prawdziwe zło budzi się dopiero po zmroku. Żelazne zasady i dyscyplina pozwalają im stworzyć pozory normalności, lecz jedna pechowa noc burzy ich dotychczasowy porządek. Gdy Paul jest ciężko ranny, bracia muszą obmyślić desperacki plan jak przetrwać nadchodzącą noc i utrzymać ojca przy życiu.
Reżyserem filmu jest Benjamin Brewer, twórca efektów specjalnych do „Wszystko wszędzie naraz”, a w roli głównej wystąpił Nicolas Cage („Plan emerytalny”, „Diabelska jazda”, „Niewesołe miasteczko”).

Napad na pociąg

Tytuł oryginalny: Mo Si Ke xing dong

Kategoria: akcja | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
Przestępcy upatrzyli sobie kolej transsyberyjską łączącą Chiny z Rosją, którą podróżują handlarze z Pekinu do Moskwy, sprzedając tanie towary po zawyżonych cenach. Zorganizowana grupa przestępców, podczas podróży, wyszukuje bogatych pasażerów, których okradają. Napady te nie dość, że zagrażają bezpieczeństwu pasażerów to także psują reputację państwa. Wydany zostaje rozkaz schwytania przestępców, a do sprawy przydzieleni zostają najlepsi z najlepszych w swoich dziedzinach.
Film w reżyserii Hermana Yau, twórcy „Atak na strefę zero”, „Narodziny legendy: Ip Man”. W obsadzie aktorskiej zobaczymy: Hanyu Zhang („Pociąg straceńców”), Andy Lau („Wędrująca ziemia 2”) i Xuan Huang.

Kontrakt na zabijanie

Tytuł oryginalny: The Contract

Kategoria: akcja | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
Reżyserem filmu jest Bruce Beresford, twórca „Rajskiej drogi”, „Wożąc panią Daisy”, „Cena nadziei”.
Po śmierci żony Ray Keene nie może dogadać się ze swoim synem. Aby polepszyć wzajemne relacje, zabiera nastolatka na wycieczkę w góry. Tam przypadkowo stają się świadkami próby odbicia z rąk policji jednego z najlepszych zawodowych zabójców na świecie, Franka Cordella. Ray postanawia samodzielnie eskortować przestępcę z głuszy do najbliższego posterunku policji. Ich tropem podążają kumple zabójcy i tajni agenci. W dramatycznych okolicznościach okaże się, że nie należy z góry zakładać, kto jest dobrym, a kto złym bohaterem…
W rolach głównych wystąpili: Morgan Freeman („Minuta po śmierci”, „Bodyguard i żona zawodowca”, „Zatruta róża”) i John Cusack („Pogoń za Callowayem”, „Nigdy nie dorośniemy”, „Drive Hard", „Wojna imperiuów").

Wolny strzelec

Tytuł oryginalny: Nightcrawler

Kategoria: kryminał | Biblioteka: Filmklub

Biblioteka: Filmklub.
Znakomita kreacja Jake’a Gyllenhaala („Labirynt”, „The Good Girl”, „Donnie Darko”) w gorąco przyjętym przez krytykę i publiczność filmie, który dał jego reżyserowi i autorowi scenariusza Danowi Gilroy'owi nominację do Oscara!
Los Angeles. Mimo usilnych starań bezrobotny Louis Bloom nie ma żadnych perspektyw na znalezienie pracy. Pewnej nocy widzi wypadek samochodowy i „wolnego strzelca”, filmującego pożar i akcję ratunkową. Jake postanawia zająć się tym samym. Początkowo niepewnie, a potem z coraz większym zapałem i bezwzględnością filmuje dramaty ludzkie. Osiąga sukces, jego newsy trafiają do telewizji i zaczyna zarabiać. Powoli, ale skutecznie Jake zmienia się z reportera w żadną krwi miejską hienę…

Sprawa Iwony Wieczorek, odc. 1

Kategoria: dokumentalny | Biblioteka: CI Polsat

Biblioteka: Free VOD - CI Polsat.
Pierwszy odcinek opowiada o ostatniej nocy przed zaginięciem Iwony Wieczorek. Dowiadujemy się też kim była Iwona. Policja zignorowała zgłoszenie zaginięcia. Sprawą zajął się detektyw Rutkowski.

Skarby nazistów: U-Booty pełne złota, odc. 5

Kategoria: dokumentalny | Biblioteka: History

Biblioteka: Free VOD – History.
Poszukiwacz skarbów Darrell Miklos wraz z zespołem znajdują coś znacznie starszego, niż się spodziewali. Późniejsze dowody wskazują, że poszukiwacze mogli odsłonić w Target 4 ślady bitwy z zamierzchłych czasów.

Nieziemska nauka, odc. 2

Tytuł oryginalny: Unearth

Kategoria: dokumentalny | Biblioteka: National Geographic

Biblioteka: Free VOD - National Geographic.
Korzystamy z osiągnięć nauki, aby zgłębić sekrety dziejów i poznać wizję przyszłości. Szukamy nowych światów, a stare odkrywamy na nowo.
W ciągu milionów lat na Ziemi nastąpiło pięć masowych wymierań. Czy teraz mamy do czynienia z szóstym? Czy człowiek zostanie gatunkiem wymarłym?

Agenci NCIS: Hawaje 3, odc. 1

Tytuł oryginalny: NCIS: Hawai'i

Kategoria: serial | Biblioteka: FX

Biblioteka: FX.
Agenci NCIS z Pearl Harbor prowadzą śledztwa w sprawach przestępstw z udziałem wojskowych oraz zagrożeń wobec bezpieczeństwa narodowego.

Rejs ku szczęściu - Podróż poślubna do Normandii

Kategoria: romans | Biblioteka: Romance TV

Biblioteka: Free VOD – Romance TV.
Dwie różniące się mocno od siebie pary ruszają w rejs do Normandii. Łączy je jednak to, że bardzo szybko podjęli decyzję o wspólnym życiu. Tobias Kröger i jego żona Annalena są od niedawna dumnymi rodzicami syna. Druga para, Charlotte Lenz i Kai Burgmeister, poznała się i pokochała na targach żywności, rolnictwa i ogrodnictwa „Zielony tydzień”. Obie pary chcą przypieczętować swoje szczęście na „Statku marzeń“.

Dzwon, odc. 7

Kategoria: magazyn motoryzacyjny | Biblioteka: Motowizja

Biblioteka: Free VOD – Motowizja.
Najciekawsze, najbardziej spektakularne wypadki z tras i torów Polski oraz całego świata. To wszystko w programie Dzwon!

Kiff, odc. 25

Kategoria: dla dzieci | Biblioteka: Disney

Biblioteka: Free VOD – Disney.
Śmieszne zdjęcie Kiff staje się memem, a wiewiórka nie chce takiej sławy; klątwa olbrzymów wystawia każdą przyjaźń na próbę, więc Kiff i Barry są w tarapatach.

Pixies: Club Date Live In Boston

Kategoria: koncert | Biblioteka: Koncerty Stingray Qello

Biblioteka: Koncerty Stingray Qello.
Legendarny zespół grający głównie rocka alternatywnego The Pixies, wykonuje swoje największe hity, w tym „Alison”, „Bone Machine”, „Bad Punk” i klasyczny „Where is My Mind” w kameralnej atmosferze w Bostonie.

Stan niebłogosławiony

Kategoria: horror | Biblioteka: Sundance TVOD

Biblioteka: Free VOD – Sundance.
Ruth, wdowa w ciąży, zaczyna odbierać wskazówki od jej nienarodzonego jeszcze dziecka, które każe jej zwabiać i zabijać nieświadome zagrożenia ofiary.

Zmienna pogoda

Kategoria: dramat | Biblioteka: AMC

Biblioteka: Free VOD – AMC.
Dramat z Holly Hunter w roli głównej. Próbując poradzić sobie z żalem po stracie syna, kobieta podróżuje przez południe USA i stara się poznać prawdę o jego śmierci.

Żona Gillesa

Kategoria: Ddramat | Biblioteka: FilmBox OD

Biblioteka: FilmBox OD.
Film na podstawie powieści Madeleine Bourdouxhe 'La Femme de Gilles'. Francja, lata 30. Ciężarna Elisa (Emmanuelle Devos) jest szczęśliwą młodą żoną i matką uroczych bliźniaczek. Głęboko zakochana w swoim mężu Gillesie (Clovis Cornillac) spędza czas na zajmowaniu się domem, wychowywaniu dzieci i oczekiwaniu na powrót męża z pracy w hucie. W obowiązkach domowych pomaga jej młodsza siostra - atrakcyjna Victorine (Laura Smet). Pewnego dnia Elisa uświadamia sobie, że jej mąż i siostra mają romans. Gdy Gilles przyznaje, że jest zafascynowany Victorine, Elisa staje przed trudną decyzją - pogodzić się z końcem małżeństwa czy przeczekać tę kiepsko rokującą 'przygodę'.

Kapitan Marleau s. 8 odc. 1

Kategoria: serial | Biblioteka: 13 ulica

Biblioteka: Free VOD – 13 ulica.
Gdy pozornie zwyczajna śmierć rozpala podejrzenia, spokojna wioska zaczyna wrzeć. Niekonwencjonalne metody Marleau pozwalają odkryć ukryte motywy

On the Run, odc. 1

Kategoria: podróże i przygoda | Biblioteka: InUltra

Biblioteka: Free VOD – InUltra.
Jeden cel, dwóch ścigających, 48 godzin, aby dostać się z punktu A do punktu B bez złapania. Kto jest wystarczająco sprytny, aby przechytrzyć dwóch profesjonalnych ścigających?
Jay Jay były gracz rugby ma 48 godzin na dotarcie z portu Prado do Cunday około 60 km na północ. Jego trasa będzie wiodła przez wodę i wyboiste drogi gruntowe.

Orphan Black: Echoes s. 1 odc. 10

Kategoria: serial | Biblioteka: Sci-Fi

Biblioteka: Free VOD – Sci-Fi.
Gdy Charlie zostaje porwany, Lucy staje przed trudnym wyborem. Kira i Eleanor nareszcie orientują się w planach Darrosa, ale czy nie jest za późno?

,