Menu główne

Informator VOD Nr 478

17-05-2024

Zapierające dech w piersiach widoki i pościgi w „On the Run” - nowej propozycji w katalogu InUltra, a wszystko to w najlepszej z możliwych jakości – 4K.

Koncerty Stingray Qello

Instynkt

Tytuł oryginalny: Mothers’ Instinct

Kategoria: thriller | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
Alice i Celine to najlepsze przyjaciółki i najbliższe sąsiadki. Przyjaźnią się także ich synowie Max i Theo. Harmonijne życie ich rodzin burzy tragiczny wpadek, w którym ginie mały Max. Jedynym świadkiem jego śmierci jest Alice, której niestety nie udaje się zapobiec tej tragedii. Wkrótce Alice obawia się, że Celine wini ją za śmierć syna. Sama także zadręcza się pytaniami o to, czy mogła zrobić coś więcej by ocalić chłopca. Relacje między przyjaciółkami z każdym dniem stają się gorsze. Rosnące między nimi napięcie, niewypowiedziane pretensje i oskarżenia przeradzają się w niebezpieczną psychologiczną grę. Alice zaczyna podejrzewać, że Celine chce ukarać ją i jej rodzinę za śmierć ukochanego syna. Czy to tylko paranoja, czy rzeczywistość?

Jest to debiut reżyserski Benoîta Delhomme, który do tej pory odnosił sukcesy jako operator współtworząc niezapomniane „Teoria wszystkiego”, „Jeden dzień”, „Van Gogh. U bram wieczności”, „Gangster”.
Do współpracy zaprosił dwie rozchwytywane i utalentowane aktorki, laureatki Oscara: Anne Hathaway („Przynęta", „Praktykant") i Jessicę Chastain („Sama przeciw wszystkim", „Panna Julia").

Przesyłka specjalna

Tytuł oryginalny: Teuksong

Kategoria: akcja | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
Eun-ha pracuje na złomowisku, które dla właściciela jest tylko przykrywką dla bardziej lukratywnego biznesu. Tylko wtajemniczeni wiedzą, że pracownicy zajmują się także przesyłkami specjalnymi, dowożąc wszystko to, czego zwykli kurierzy nie mogą, a Eun-ha jest najlepszym kierowcą z całej załogi. Najnowsze zlecenie okaże się wyjątkowo trudne i niebezpieczne.

W roli głownej wystąpiła gwiazda „Parasite" - Park So-dam.

Powracająca fala

Kategoria: dokumentalny | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
Michał Wiraszko spotyka się po trzydziestu latach z większością artystów, którzy wypowiadali się w dokumencie 'Fala' w reżyserii Piotra Łazarkiewicza. Pytania są te same co przed trzema dekadami, jednak osoby które, na nie odpowiadają, mają indywidualny bagaż doświadczeń życiowych. Często nie jest on związany z muzyką. Wywiady z jarocińskiego festiwalu z 1985 roku są próbą rozliczenia pokolenia młodych gniewnych i porównania ich młodzieńczych planów z obecnym życiem.

Honor gliny

Tytuł oryginalny: Gyeong-gwan-ui pi

Kategoria: akcja | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
Park Gang-Yoon jest szefem zespołu dochodzeniowego, który ma bardzo dużą skuteczność, jeśli chodzi o aresztowania. W swojej pracy zarówno Park Gang-Yoon jak i jego podwładni korzystają z różnych, nie zawsze legalnych metod. Będący na początku swej kariery Choi Min-Jae otrzymuje zadanie – przeprowadzenie wewnętrznego śledztwa i zebrania informacji o swoim nowym przełożonym w zamian za tajne dokumenty o swoim ojcu.

W filmie wystąpili: Cho Jin-woong („Trup", „Pakt z diabłem", „Szpieg"), Choi Woo-sik („Boska furia", „Parasite"), Park Hee-soon („Wiedźma")

Tajniacy: Mniejsze zło

Tytuł oryginalny: Spooks: The Greater Good

Kategoria: akcja | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
Agenci MI5 konwojujący niezwykle niebezpiecznego terrorystę utykają w korku. Transport zostaje zaatakowany przez uzbrojonych napastników, którzy odbijają terrorystę. Za jego ucieczkę obwiniony zostaje szef wydziału antyterrorystycznego Harry Pearce. MI5 postanawia poprosić o pomoc w wytropieniu i schwytaniu Harry’ego jego byłego protegowanego – Willa Hollowaya, który najlepiej zna metody działania Pearce’a.
W roli głównej wystąpił znany z serialu „Gra o tron” - Kit Harington. W pozostałych rolach zobaczyć można: Petera Firtha (seriale „Wiktoria", „Lato szpiegów"), Tima McInnery'ego („Anonimowi mordercy", „Czasem, zawsze, nigdy", „Hipopotam"), Jennifer Ehle („Vox Lux", „Fałszerz") i Tuppence Middleton („Possessor", „Clifton Hill").

Alone. Najpierw pandemia, teraz chaos

Tytuł oryginalny: Alone

Kategoria: horror | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.

Aiden przeprowadza się do mieszkania w Hollywood z dala od swojej rodziny. Wkrótce wybucha globalna pandemia. Zarażeni stanowią śmiertelne niebezpieczeństwo. Wirus przenosi się bardzo szybko a ci, którzy go już mają, na odległość wyczuwają zapach niezainfekowanych i atakują. Dla Aidena najlepszym rozwiązaniem jest izolacja. Kiedy dociera do niego, że został zupełnie sam i nie ma odwagi, by poszukać pomocy na zewnątrz, decyduje się na samobójstwo. Jednak w budynku naprzeciwko dostrzega Evę, z którą nawiązuje kontakt na odległość. W takich okolicznościach musi zapomnieć o ryzyku, pokonać strach oraz własne słabości, aby uciec i uratować Evę.

Reżyserem jest Johnny Martin („M jak Morderca"), a w filmie wystąpili: Tyler Posey (seriale „Teen Wolf: Nastoletni wilkołak", „Krzyk), Donald Sutherland („Basmati Blues") oraz Summer Spiro (seriale „Resonable Doubt", „Platonic").

Ostatni ślad

Tytuł oryginalny: „Last Seen Alive

Kategoria: akcja | Biblioteka: Filmklub

Biblioteka: Filmklub.
Uprowadzona czy zaginiona? Gerard Butler nie cofnie się przed niczym by uratować życie swojej żony.

„Ostatni ślad” skupia się na losach Willa, którego żona znika w niewyjaśnionych okolicznościach. Wszystkie skrywane sekrety i małżeńskie problemy szybko wychodzą na jaw. Gdy mężczyzna desperacko poszukuje prawdy, nieoczekiwanie sam staje się głównym podejrzanym. Od tego momentu zaczyna się wyścig z czasem i brutalna walka pozbawiona wszelkich reguł. Gdy coś zagraża jego żonie, cały świat stanie w ogniu. Will zrobi wszystko by rozwiązać tajemnicę i sprowadzić Lisę z powrotem do domu.

Reżyserem filmu jest Brian Goodman („Czarny motyl"), który do współpracy zaprosił Gerarda Butlera („Koriolan", „Ocean ognia").

Zbrodnia: kluczowe 60 minut, odc. 15

Kategoria: dokumentalny | Biblioteka: CI Polsat

Biblioteka: Free VOD - CI Polsat.
Gdy sprzątaczka sprząta pokój w hotelu w Las Vegas, znajduje podejrzane rzeczy, które mogą rzucić światło na sprawę zaginionego pokerzysty oraz niezidentyfikowanych zwłok, leżących na klatce schodowej ledwie piętro niżej.

Brytyjska monarchia: śmierć władcy 2, odc. 2

Kategoria: dokumentalny | Biblioteka: History

Biblioteka: Free VOD – History.
Profesor Alice Roberts bada ostatnie dni i bezpośrednie przyczyny śmierci królowej Marii I, zwanej również Krwawą Mary. Wespół ze słynnym patologiem, dr. Brettem Lockyerem, przeprowadza realistyczną symulację sekcji zwłok monarchini.

Holocaust: ukryte fakty

Tytuł oryginalny: The Hidden Holocaust

Kategoria: dokumentalny | Biblioteka: National Geographic

Biblioteka: Free VOD - National Geographic.
Niemcy mordowali Żydów nie tylko w obozach śmierci. Zespoły śledczych używają metod kryminalistycznych, aby odkryć prawdziwy rozmiar Holocaustu.

9-1-1 s. 7, odc. 2

Kategoria: serial | Biblioteka: FX

Biblioteka: FX.
Tragiczny rejs trwa nadal, gdy Bobby i Athena reagują na eksplozję statku, pędząc na pomoc rannym pasażerom. Hen podaje w wątpliwość swoje instynkty podczas dramatycznej rozmowy telefonicznej i niepokoi się o miejsce pobytu Atheny i Bobby'ego.

Beate Uhse - Prawo do miłości

Kategoria: biograficzny | Biblioteka: Romance TV

Biblioteka: Free VOD – Romance TV.
Film opowiada pasjonującą historię Beate Uhse, kobiety, która całe życie poświęciła tworzeniu swojej legendarnej firmy. Beate Uhse cechowała bardzo silna osobowość i odważne zapatrywania, a jej zaangażowanie i walka o wolność seksualną pomogły wielu ludziom, a przede wszystkim kobietom w czerpaniu pełniejszej przyjemności z życia miłosnego. Beate Uhse była gotowa ponosić ryzyko, jakie kiedyś niosło z sobą tego typu działalność. Płaciła za tę gotowość wysoką cenę. Kilkakrotnie oskarżano ją o łamanie zasad moralnych, a nawet aresztowano. Mimo to udało się jej w końcu przełamać stereotypy, iść konsekwentnie raz obraną drogą i odnieść znaczący sukces. Film ukazuje wydarzenia mające miejsce pod koniec drugiej wojny światowej, opowiada o początkach kariery Beate Uhse, o powstawaniu i sukcesach jej erotycznego imperium aż do roku 1972.

Kamperowizja, odc. 12

Kategoria: magazyn motoryzacyjny | Biblioteka: Motowizja

Biblioteka: Free VOD – Motowizja.
Nowy program Wojciecha Majewskiego. Na polskim rynku coraz popularniejsze stają się kampery. W Kamperowizji omawiamy nowości na rynku, a także przeglądamy różne opcje i możliwości na każdą rękę.

Moon Girl i Diabelski Dinozaur 2, odc. 21

Kategoria: dla dzieci | Biblioteka: Disney

Biblioteka: Free VOD – Disney.
Moon Girl rywalizuje z nowym nastoletnim super bohaterem, Dzieciakiem z Kree, który okazuje się jej przyjacielem ze szkolnej ławki, Marvinem.

Megadeth: Rust In Peace

Kategoria: koncert | Biblioteka: Koncerty Stingray Qello

Biblioteka: Koncerty Stingray Qello.
Megadeth świętuje 20-lecie swojego przełomowego albumu „Rust In Peace” niesamowitym koncertem nagranym na żywo w Hollywood Palladium w Hollywood 31 marca 2010 roku.

Timmy uczy i bawi, odc. 21

Kategoria: dla dzieci | Biblioteka: Jim Jam

Biblioteka: Free VOD - Jim Jam.
Każdy odcinek opowiada pewną historię, wprowadzając kluczowe słownictwo i odnosząc się do konkretnych umiejętności. A na końcu następuje nagroda w postaci wesołego tańca!

W pułapce myśliwego

Kategoria: dramat | Biblioteka: Sundance TV

Biblioteka: Free VOD – Sundance.
Młoda Żydówka po ataku nazistów na jej wioskę zostaje zmuszona do przebrania się za chłopca i ukrywa się pracując na przejętej przez okupanta farmie.

Zaginione złoto konfederatów 2, odc. 1

Kategoria: dokumentalny | Biblioteka: History 2

Biblioteka: Free VOD – H2.
Alex Lagina dołącza do Kevina Dykstry oraz jego ekipy i wspólnie ruszają na poszukiwanie wartego 140 milionów dolarów złota Konfederatów, które - jak sądzą - leży na dnie jeziora Michigan. Dowody sugerują, że ich przypuszczenia mogą być trafne.

Wywiad z wampirem, odc. 3

Kategoria: serial | Biblioteka: AMC

Biblioteka: Free VOD – AMC.
Przyjaźń Louisa z Lestatem zostaje poddana próbie, gdy w okresie przed II wojną światową zagrożone jest istnienie Azalea Hall.

Między miejscami

Kategoria: komedia | Biblioteka: FilmBox OD

Biblioteka: FilmBox OD.
Hollywoodzki aktor, Johnny Marco jest człowiekiem, który potrzebuje ciągłej stymulacji. Alkohol, imprezy i nowe kobiety są sposobami na zabicie nudy podczas przerw między kolejnymi rolami. Johnny jest też okazjonalnym ojcem, dla sprytnej dziewczynki, Cleo. Kiedy matka dziewczynki podrzuca ją pewnego dnia do Johnny'ego i wyjeżdża z miasta, aktor zaczyna się zastanawiać, czy ta mała kobietka pasuje do jego luksusowego życia.

Most zapomnienia

Kategoria: kryminał | Biblioteka: 13 ulica

Biblioteka: Free VOD – 13 ulica.
We francuskich Alpach zostaje zamordowany pasterz. Podejrzenie pada na byłą nauczycielką, która ma motyw. Marion pracuje z ekspertem-przyrodnikiem.

Ministerstwo Czasu s. 4 odc. 6

Kategoria: serial | Biblioteka: Sci-Fi

Biblioteka: Free VOD – Sci-Fi.
Młody geniusz naukowy musi się mierzyć z własną przeszłością. Gdy ministerstwo stara się go chronić, Salvador niespodziewanie wpada na anioła stróża.

,