Menu główne

Informator VOD Nr 476

02-05-2024

Zapraszamy do serwisu FilmBox OD, gdzie jak co miesiąc pojawiły się nowe filmy i seriale, wśród których każdy z pewnością znajdzie coś ciekawego dla siebie na majówkę.

Koncerty Stingray Qello

Uśmiech losu

Kategoria: komediodramat | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
Andrzej, fotografik ze Śląska, przybywa na małą grecką wyspę, aby objąć spadek po stryju. Na miejscu okazuje się, że ten zapisał mu w testamencie kamienny szałas oraz położone w cieniu wulkanu pole. Rozczarowany spadkiem Andrzej postanawia jak najszybciej sprzedać odziedziczoną własność i wrócić do kraju. Wcześniej jednak musi odpracować dług, który jego stryj zaciągnął u greckiego sąsiada. Plan i decyzje, które dotychczas wydawały się oczywiste, komplikują się, kiedy Andrzej poznaje Lenę. Piękna Greczynka kompletnie zawróci chłopakowi w głowie, a to, co wydarzy się wkrótce, zmieni jego spojrzenie na świat i zmusi do zadania pytania – co tak naprawdę w życiu jest najważniejsze?
Najnowszy film Andrzeja Jakimowskiego, autora obsypanych nagrodami dzieł: „Imagine”, „Sztuczki” i „Pewnego razu w listopadzie”. W obsadzie produkcji, w roli głównej, zdobywca Polskiej Nagrody Filmowej Orzeł – Mateusz Kościukiewicz („Orzeł. Ostatni patrol", „Żużel", „Magnezja", „Twarz", „Trzy sekundy", „Dovbush. Tajemnica Czarnych Gór"), któremu na srebrnym ekranie partnerują: jeden z najwybitniejszych greckich aktorów – Themis Pannou oraz wschodząca gwiazda helleńskiego kina – Ifigeneia Tzola. Luźno oparta na motywach życia i twórczości fotografa Jacka Przybyłowskiego „Uśmiech losu” to rozgrywająca się w malowniczych, śródziemnomorskich plenerach opowieść o poszukiwaniach szczęścia, miłości i własnego miejsca na Ziemi. 

Pora na życie

Tytuł oryginalny: Unexpected

Kategoria: komedie romantyczne | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
Amy i Bob są małżeństwem na początku swej wspólnej drogi. Niestety starania o potomka nie przynoszą oczekiwanych rezultatów, a jedyną opcją na posiadanie dziecka okazuje się adopcja. Problem w tym, że Amy tego chce, a Bob nie jest przekonany. Czy remont domu i ratowanie zwierząt rozwiąże ich problemy? A może miejscowy majster i jego rodzina przyniosą rozwiązanie, które... wszystkich zaskoczy?

W role Bena i Amy wcielili się Joseph Mazzello („Bohemian Rhapsody”, serial „Pacyfik”) oraz Anna Camp („I znowu wesele”, „Śmietanka towarzyska”).

Narodziny Bogów: Królestwo Burz

Tytuł oryginalny: Feng shen Di yi bu: Zhao ge feng yun

Kategoria: przygodowy | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
Nüwa wykonując figurki z gliny i udzielając im swojego ducha, stworzyła człowieka. Przed śmiercią wykonała święty artefakt - Fengshen bang – który mógł uratować świat, jednak mógł go otworzyć jedynie król wszystkich królestw. Wyznaczyła także nieśmiertelnych, by strzegli artefaktu. Oto opowieść o walkach o tron, nieśmiertelnych i demonach ukrywających się pod postaciami kobiet.

Wuershan („Demon: Odrodzenie"), reżyser filmu zaprosił do współpracy Xuejian Li („Wędrująca Ziemia 2"), Yu Xia („Mroźne miasto", „Malowany welon") oraz Le Yang („Wstrząs").

Bitwa o Atlantyk

Tytuł oryginalny: Konvoi

Kategoria: akcja | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
Lato 1941. Naziści wydają się nie do zatrzymania, a Hitler wykonuje kolejny śmiały ruch, atakując Związek Radziecki. W tym samym czasie konwoje statków towarowych z wojennym zaopatrzeniem wyruszają do Murmańska. W tej śmiertelnie niebezpiecznej podróży zwykli marynarze będą musieli stawić czoło niemieckiej przewadze, a stawka bitwy na lodowatym morzu Arktyki jest znacznie większa niż życie.

Reżyserem jest Henrik Martin Dahlsbakken, twórca filmu „Romans z uczniem". W obsadzie znaleźli się: Tobias Santelmann („Obywatel roku", seriale „Bitwa o ciężką wodę", „Przybysze", „Upadek Królestwa"), Anders Baasmo („Witajcie w Norwegii", „Norweski speed", „Norweski speed 2") oraz Adam Lundgren (serial „Czarnobyl").

75 dni

Tytuł oryginalny: 75 días

Kategoria: dramat | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
14 listopada 1992 roku. Trzy nastolatki wybrały się na dyskotekę do sąsiedniego miasteczka, jednak nigdy tam nie dotarły. Rodziny zaginionych i policja rozpoczynają gorączkowe poszukiwania. Po 75 dniach zostają odnalezione ich zwłoki. Ślady zabezpieczone na miejscu pozwalają dotrzeć do osób mogących odpowiadać za tę zbrodnię.

Głos Violet

Tytuł oryginalny: The Sound of Violet

Kategoria: komedie romantyczne | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
Oparta na popularnej powieści produkcja opowiada losy Shawna, chłopaka ze spektrum autyzmu, który spotyka na swojej drodze przebojową Violet. On myśli, że jest jego dziewczyną idealną, bratnią duszą, a nawet przyszłą żoną. Nie dostrzega jednak, że Violet na co dzień wykonuje dość oryginalną profesję.

Piękna katastrofa

Tytuł oryginalny: Beautiful Disaster

Kategoria: komedia | Biblioteka: Filmklub

Biblioteka: Filmklub.
Film twórcy hitów „After 2” i „Szkoła uwodzenia” to ekranizacja pełnego humoru i namiętności bestsellera, który podbił serca milionów fanów na świecie. Popularność, jaką się cieszyła ta część, sprawiła, że powstała druga odsłona przygód Travisa i Abby „Piękna katastrofa 2".

Travis jest dokładnie tym, z kim świeżo upieczona studentka Abby nie chce mieć do czynienia. Noce spędza walcząc w nielegalnych walkach bokserskich, a dni upływają mu na podrywaniu studentek z kampusu. Ale Abby jest odporna na jego zaloty. Zaintrygowany jej nieprzystępnością, Travis proponuje Abby zakład: Jeśli przegra kolejną walkę, na miesiąc wyrzeknie się seksu. Jeśli zaś wygra, Abby będzie musiała na miesiąc z nim zamieszkać. Travis nie podejrzewa nawet, że wkrótce na jaw wyjdzie mroczna przeszłość dziewczyny, która może ich niespodziewanie do siebie zbliżyć.

Kobiety, które niosły śmierć 12, odc. 1

Tytuł oryginalny: Deadly Women

Kategoria: dokumentalny | Biblioteka: CI Polsat

Biblioteka: Free VOD - CI Polsat.
Sześćdziesięciolatka niespodziewanie odnajduje miłość, ale gdy jej chłopak ją rzuca, zabija go i jego syna. Gdy porzucona kobieta pragnie zemsty, nawet przelotny romans staje się śmiertelnie poważną sprawą.

Wykute w ogniu 10, odc. 5

Tytuł oryginalny: Forged In Fire

Kategoria: seria | Biblioteka: History

Biblioteka: Free VOD – History.
Który z kowali po przebrnięciu przez trzy wyczerpujące próby stanie się pierwszym mistrzem Wykutych w ogniu i zgarnie 20 000 dolarów w gotówce oraz wart 10 000 dolarów sprzęt do swojego warsztatu?

Megakonstrukcje przeszłości, odc. 2

Tytuł oryginalny: Ancient Superstructures

Kategoria: seria | Biblioteka: National Geographic

Biblioteka: Free VOD - National Geographic.
Twórcy przełomowej serii ujawniają sekrety dawnych pereł architektury - Wielkiego Muru Chińskiego, Petry, Machu Picchu i wyspy Mont Saint-Michel.
Tym razem wraz z ekspertami odkrywamy tajemnice monumentalnej Petry - miasta zbudowanego na jordańskiej pustyni 2000 lat temu przez lud Nabatejczyków.

Poszukiwacze zaginionych skarbów 2, odc. 1

Tytuł oryginalny: Blood & Treasure

Kategoria: serial | Biblioteka: FX

Biblioteka: FX.
Po odnalezieniu skarbów Farouka, Danny i Lexi ruszają w nową przygodę tropem sztandaru Czyngis-chana. Uzbrojeni rabusie okradają Watykan, a Jay ginie w więzieniu przed przekazaniem im ważnych informacji. Bohaterowie próbują dotrzeć do jego córki Kate, która zostaje porwana. Okazuje się, że to tylko przykrywka dla jej pracy w CIA, a do poszukiwań włącza się groźny przestępca.

Zabójstwo nad Morzem Wattowym

Tytuł oryginalny: Mord oder Watt – Ebbe im Herzen

Kategoria: komedia | Biblioteka: Romance TV

Biblioteka: Free VOD – Romance TV.
Tim Seebach, znany aktor grający w telewizyjnym serialu komisarza policji, ma wypadek na planie filmowym. Postanawia więc odwiedzić swoją matkę mieszkającą w Bremerhaven. Niedługo po przyjeździe Tim znajduje ciało matki. Telewizyjny komisarz zakłada, że matka została zamordowana. Prawdziwa komisarka policji nie traktuje tego poważnie. Kiedy zostaje popełnione prawdziwe zabójstwo, Tim wtrąca się do śledztwa.

Asian Le Mans Series 2023/2024, odc. 1

Kategoria: magazyn motoryzacyjny | Biblioteka: Motowizja

Biblioteka: Free VOD – Motowizja.
Pierwszy raz od 2019 roku, Azjatycka Seria Le Mans udała się poza region Bliskiego Wschodu. Sezon 2023/24 rozpoczął się od dwóch czterogodzinnych wyścigów w Malezji. Podsumowanie pierwszego wyścigu na torze Sepang.

Superkoty, odc. 52

Kategoria: dla dzieci | Biblioteka: Disney

Biblioteka: Free VOD – Disney.
Superkoty nie pozwalają panu Pimpulkowi oszukiwać podczas konkursu talentów.

Lorde: Live at Coachella

Kategoria: Pop - Rock | Biblioteka: Koncerty Stingray Qello

Biblioteka: Koncerty Stingray Qello.
Coachella Valley Music and Arts Festival to coroczny festiwal muzyki i sztuki odbywający się w Empire Polo Club w Indio w Kalifornii, w dolinie Coachella. W 2017 wystąpiła tam Lorde.

Strażnicy Miasta 2, odc. 13

Kategoria: dla dzieci | Biblioteka: Jim Jam

Biblioteka: Free VOD - Jim Jam.
Animowany serial o przygodach pojazdów służb ratowniczych. W ich mieście każdy może zostać bohaterem!

Plemię Lakota vs USA

Kategoria: dokumentalny | Biblioteka: Sundance TV

Biblioteka: Free VOD – Sundance.
Plemię Lakota od stu lat walczy odzyskanie świętej ziemi na terenie Black Hills — miejsca pochodzenia ich ludu, które zostało im odebrane z naruszeniem traktatów.

Lokatorka

Kategoria: dramat | Biblioteka: AMC

Biblioteka: Free VOD – AMC.
Po śmierci swojej samotnej matki młoda kobieta wraca do Nowego Orleanu, do domu, w którym spędziła dzieciństwo. Zastaje tam dwójkę obcych, którzy nie mają zamiaru się wyprowadzić.

Królowa jednej nocy, odc. 1

Kategoria: serial | Biblioteka: FilmBox OD

Biblioteka: FilmBox OD.
Kartal (Murat Yildirim) jest adoptowanym synem Aziza (Ugur Polat), który odpowiada za śmierć jego prawdziwego ojca. Przystojny i inteligentny mężczyzna z czasem stał się prawą ręką przybranego rodzica i poślubił jego córkę, Esrę. Pewnego dnia podczas wyjazdu służbowego do Francji Kartal poznaje piękną Selin (Meryem Uzerli), Francuzkę o tureckich korzeniach, w której zakochuje się od pierwszego wejrzenia. Postanawia rozstać się ze swoją żoną, by związać się ze swoją nową sympatią.

Morderstwo w Rochefort

Kategoria: kryminał | Biblioteka: 13 ulica

Biblioteka: Free VOD – 13 ulica.
Emma i Adrien muszą przełożyć romantyczny wyjazd, gdy Adrien zostaje wezwany do zbadania sprawy śmierci instruktora w akademii żandarmerii.

Orphan Black: Echoes s. 1 odc. 7

Kategoria: serial | Biblioteka: Sci-Fi

Biblioteka: Free VOD – Sci-Fi.
Na psa urok. Kira musi pogodzić się z gorzką prawdą, a Jules kontynuuje wysiłki, aby odwrócić los rywalizacji z Darrosem i znaleźć wyjście z kompleksu.

Plastyczna fuszerka s. 7 odc. 1

Kategoria: reality | Biblioteka: E!

Biblioteka: Free VOD – E!.
Dwa wesela i prawnik od rozwodów. Dr. Dubrowa i dr. Nassifa odwiedzają dwie byłe panny młode, które nie mogły mieć ślubu swoich marzeń.

,