Menu główne

Informator VOD Nr 474

19-04-2024

Zapraszamy do serwisu Koncerty Stingray Qello i katalogu Ostatni Dzwonek, gdzie znajdują się koncerty Blondie, Coldplay, Deep Purple, Duran Duran, Shakira, Pharrell Williams i Pet Shop Boys, które już za tydzień zostaną zastąpione występami Pixies, Radiohead, Robbiego Williamsa, Linkin Park, Lorde i Megadeth.

Koncerty Stingray Qello

Powstaniec 1863

Kategoria: dramat | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
Rok 1920, chwilę przed bitwą warszawską. Jeden z obecnych w koszarach żołnierzy okazuje się weteranem powstania styczniowego i powraca wspomnieniami do niespokojnych czasów sprzed blisko 60 lat. Wtedy to wspólnie z księdzem Stanisławem Brzóską działał w konspiracji przeciwko Imperium Rosyjskiemu. W obliczu branek do carskiego wojna i kolejnych represji ze strony zaborcy rodzi się pomysł organizacji powstania. 22 stycznia 1863 roku, w dniu wybuchu narodowego zrywu, ksiądz Brzóska staje na czele oddziału, który przeprowadza zakończony sukcesem atak na rosyjski garnizon wojskowy. Duchowny zostaje mianowany oficerem i naczelnym kapelanem. Wkrótce tropem ks. Brzóski rusza płk. Maniukin zwany „Katem Podlasia”, ale przez najbliższe dwa lata polski bohater pozostanie nieuchwytny siejąc popłoch wśród wojsk Imperium Rosyjskiego i dając polskiemu społeczeństwu nadzieję na wydostanie się spod carskiego zaboru.
 
Tadeusz Syka, po sukcesie filmu „Wyszyński – zemsta czy przebaczenie” podjął się opowiedzenia historii innego duchownego - księdza Stanisława Brzóski - kapelana i generała z czasów powstania styczniowego. Superprodukcja z doborową obsadą jest pierwszą od ponad 30 lat fabułą opowiadającą o najdłuższym w naszej historii zrywie niepodległościowym. Premiera filmu wpisała się w obchody 160-tej rocznicy powstania styczniowego.
 
W roli głównej wystąpił Sebastian Fabijański („Psy 3. W imię zasad", „Gwiazdy"), a na planie towarzyszyli mu: Ksawery Szalenkier („Zimne ognie", „Wyszyński - zemsta czy przebaczenie"), Cezary Pazura („Ajlawju", „Ja wam pokażę!", „Diablo. Wyścig o wszystko", „E=mc2"), Olgierd Łukaszewicz („Republika Dzieci", „Wyklęty", „Panie Dulskie", „Daas").

Pies i Robot

Tytuł oryginalny: Robot Dreams

Kategoria: animowany | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
Pies zamieszkujący Nowy Jork ma dość samotności i ulega słodkiej obietnicy telewizyjnej reklamy. Niebawem jego życie nabiera barw a błahe czynności zamieniają się w cudowną przygodę dzięki dziecięcej ciekawości przyjaciela – Robota.
Nominowany do Oscara film Pablo Bergera w prosty sposób odpowiada na pytanie czym jest samotność, przyjaźń, dbanie o drugą osobę i jej potrzeby.

Obsesja

Tytuł oryginalny: May December

Kategoria: thriller | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
Gęsty, tajemniczy thriller w reżyserii Todda Haynesa („Mroczne wody”, Carol”, „Daleko od nieba”) z brawurową rolą Natalie Portman, która prezentuje studium szaleństwa na miarę jej nagrodzonego Oscarem aktorskiego popisu w „Czarnym łabędziu”.
Film otrzymał cztery nominacje do Złotych Globów, w tym dla Najlepszego Filmu oraz nominację do Oscara w kategorii Najlepszy Scenariusz Oryginalny.
 
Aktorka Elizabeth jest zafascynowana Gracie: historią jej życia, jej małżeństwem, domem, dziećmi. Korzystając z zaproszenia, szczegółowo obserwuje jej życie z bliska i coraz odważniej wkracza w świat, w którym początkowo miała być jedynie gościem. Zawodowa fascynacja z czasem przeradza się w niebezpieczną grę pozorów, w której każdy będzie pilnie strzegł swoich tajemnic – i swojej wersji prawdy.
W rolach głównych – laureatki Oscara: Natalie Portman („Planetarium", „Vox Lux", „Jackie") i Julianne Moore („Bel Canto", „Next", „Być jak Flynn", „Inkarnacja", „Chloe", „Plan Maggie"), a także fenomenalny Charles Melton („Król Internetu", „Droga zwycięzcy"), który za swoją przełomową rolę zdobywa kolejne branżowe nagrody i nominacje (w tym do Złotego Globu!).

Trzej Muszkieterowie: Milady

Tytuł oryginalny: Les Trois Mousquetaires: Milady

Kategoria: przygodowy | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
Konstancja zostaje porwana na oczach d’Artagnana. Aby ją uratować, młody muszkieter musi połączyć siły z tajemniczą Milady de Winter. Tymczasem sytuacja w kraju jest coraz bardziej napięta, a kardynał Richelieu ma coraz silniejszy wpływ na króla. Gdy muszkieterowie docierają na linię frontu i są gotowi krzyżować szpady, mroczna tajemnica z przeszłości nieoczekiwanie burzy wszystkie stare sojusze.
Reżyser Martin Bourboulon („Eiffel”) w kontynuacji swojego przeboju ponownie zaprosił do współpracy gwiazdy kina takie jak: Eva Green („Proxima", „Śnieżny ptak"), Vincent Cassel („Pentameron", „Asteriks i Obeliks: Imperium Smoka", „The World Is Yours", „Władca Paryża", „To tylko koniec świata", „Nadzywczajni"), Louis Garrel („DNA", „Hiszpański romans", „Moja miłość", „Z innego świata", „Forever Young"), Vicky Krieps („W gorsecie", „Mój zdrajca, moja miłość"), Romain Duris („Dziewczyna z lilią", „Nowa dziewczyna", „Wspaniała") i Pio Marmaï („Nasz najlepszy rok", „Tańcz, Elise", „Siła naszych marzeń", „Delikatność", „Mikołaj i spółka").

Miara zemsty

Tytuł oryginalny: Measure of Revenge

Kategoria: thriller | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
Kiedy słynny muzyk, syn aktorki Lilian Cooper nagle umiera z powodu rzekomego przedawkowania, kobieta rozpoczyna własne śledztwo. Z pomocą byłej dilerki narkotyków jej syna, bohaterka za wszelką cenę szuka odpowiedzi, sprawiedliwości i zemsty.
W postacie tych dwóch silnych kobiet wcieliły się laureatka Oscara Melissa Leo („Labirynt", „Snowden", „Charlie musi umrzeć") oraz Bella Thorne („W blasku nocy", „The Duff", „Zabójczy kochankowie").

Mroczny dom

Tytuł oryginalny: The Housekeeper

Kategoria: thriller | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
Młoda kobieta przyjmuje obiecującą posadę w domu zamożnej rodziny, której poprzednia gosposia zaginęła w niejasnych okolicznościach. Szybko zdaje sobie sprawę, że ktoś z domowników może skrywać mroczną tajemnicę. Nie wiedząc komu zaufać, musi rozwiązać zagadkę, unikając zbliżających się przerażających konsekwencji.
 
W filmie wystąpili: Denise Richards („Samolot z forsą”, „Porwanie”, „Mikołaju, ratuj!"), Richard Gunn („Amerykański sen”, serial „Dark Angel”) i Ilean Almaguer („Her Body”, seriale „The Flowers”, „Odpowiednik”).

Strefa wroga

Tytuł oryginalny: Land of Bad

Kategoria: akcja | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
Tajna operacja sił specjalnych w południowych Filipinach przeradza się w brutalną walkę o przetrwanie. Elitarny oddział młodego oficera Kinneya wpada w zasadzkę głęboko na terenie wroga. Ich jedyną nadzieją jest kapitan Reaper, doświadczony pilot sił powietrznych, który ma szansę ich stamtąd wyprowadzić, wykorzystując najnowszą technologię.
 
W najnowszym filmie Williama Eubanka, twórcy „Paranormal Activity: Next of Kin” zagrali: Russell Crowe („Ojcowie i córki”, „Gladiator”), bracia Liam („Niezniszczalni 2”, „Killerman”, „Miasteczko Cut Bank”) i Luke Hemsworth (serial „Westworld”), Milo Ventimiglia („Teraz albo nigdy”, „Sztuka ścigania się w deszczu”, „Joker” oraz seriale „Kochane kłopoty”, „Tacy jesteśmy”) oraz Daniel MacPherson („Osiris Child”, seriale „Fundacja”, „Kontra: Operacja Świt”).

Słodkich snów

Tytuł oryginalny: Night Night

Kategoria: thriller | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.

April Davis przez nieostrożną jazdę doprowadza do tragicznego w skutkach wypadku samochodowego. Gdy po jakimś czasie odzyskuje przytomność w szpitalu - jest przy niej chłopak. Okazuje się, że mężczyzna wszystkim się zajął i przygotował dom na jej przybycie. Przy wypisie lekarze ostrzegają April, że leki, które musi brać, mogą powodować skutki uboczne, wśród których są także halucynacje. Jednak życie April z dnia na dzień zaczyna przypominać koszmar.

W roli głownej wystąpiła Brenna D'Amico („Crusher", „Następcy").

Wojownik

Tytuł oryginalny: Warrior

Kategoria: akcja | Biblioteka: Filmklub

Biblioteka: Filmklub.
Tom Hardy („Capone", „Incepcja"), Joel Edgerton („To przychodzi po zmroku", „Zabójczy szept", „Przełamując strach" i znakomity Nick Nolte („Piknik z niedźwiedziami") w mocnym, pełnym emocji filmie.
 
Były żołnierz piechoty, Tommy Riordan po 14 latach nieobecności powraca do rodzinnego miasta. Kiedyś tragiczne wydarzenia poróżniły go z ojcem i resztą rodziny, a rany do tej pory nie zostały zabliźnione. Jednak chłopak zwraca się do ojca, eks-alkoholika i eks-trenera, o pomoc w przygotowaniu do startu w turnieju MMA. To wyjątkowy turniej – zwycięzca zgarnie najwyższą nagrodę w historii sportu. Tommy pnie się do góry, wygrywając kolejne brutalne pojedynki, aż w końcu przychodzi mu stanąć na ringu twarzą w twarz ze… swoim starszym bratem. Brendan, kiedyś zawodnik MMA, obecnie nauczyciel, ma kłopoty finansowe i turniej jest dla niego ostatnią deską ratunku.
 

Stróże zła: przestępcy w mundurze, odc. 6

Kategoria: dokumentalny | Biblioteka: CI Polsat

Biblioteka: Free VOD - CI Polsat.
Sierpień 1988 roku. Do Pedigree Petfoods dociera tajemnicza paczka, zawierająca puszkę po karmie dla psów produkowanej przez adresata i karteczkę z żądaniem 100 000 funtów okupu.

Gwiazdy lombardu 22, odc. 19

Kategoria: seria | Biblioteka: History

Biblioteka: Free VOD – History.
Do lombardu trafia dawna czapka kierowcy żółtej taksówki. Czy Rick skusi się na jej zakup? Potem klient przyniesie automat na gumę do żucia. Czy jego cena okaże się atrakcyjna?

Sydney: lotnisko pod kontrolą. Deszcz i pożar

Tytuł oryginalny: Inside Sydney Airport

Kategoria: Sydney: lotnisko pod kontrolą | Biblioteka: National Geographic

Biblioteka: Free VOD - National Geographic.
Intensywne opady deszczu i burze utrudniają samolotom lądowanie. Podczas ćwiczeń przeciwpożarowych służby dostają sygnał o wybuchu ognia.
Przedstawiamy kulisy funkcjonowania jednego z najruchliwszych portów lotniczych na półkuli południowej i największego w Australii.

La Brea 2, odc. 8

Kategoria: serial | Biblioteka: FX

Biblioteka: FX.
Harrisowie znów cofają się 10 tysięcy lat przed naszą erą, żeby wgrać wirusa, który powstrzyma powstawanie zapadlisk, choć wiedzą, że tym samym uniemożliwiają sobie powrót do domu. Nietypowy przywódca atakuje Polanę, żeby zmierzyć się z nadciągającym prehistorycznym zagrożeniem.

Do trzech randek sztuka

Kategoria: romans | Biblioteka: CBS Europa

Biblioteka: Free VOD – CBS Europa.
Prezenterka radiowa nie ma czasu na randki. Pewnego dnia dowiaduje się o nowej, podobno niezwykle skutecznej aplikacji, pozwalającej znaleźć miłość w trzech prostych krokach.

Taka jak ta

Tytuł oryginalny: Eine wie diese

Kategoria: obyczajowy | Biblioteka: Romance TV

Biblioteka: Free VOD – Romance TV.
Początek lat siedemdziesiątych. Młoda sekretarka Siggi Thieme ma jedno wielkie marzenie: pragnie zostać oficerem śledczym policji. Jako jedna z pierwszych kobiet kandyduje do policji kryminalnej, rzucając tym samym wyzwanie dotychczasowym wyobrażeniom o roli mężczyzny i kobiety i zadając kłam utartym scenariuszom życiowym. Na każdym kroku napotyka na mur niezrozumienia: ze strony ojca, którego śladami koniecznie chce podążać, ze strony przyjaciół, a nawet ze strony partnera życiowego.

Dzwon, odc. 4

Kategoria: magazyn motoryzacyjny | Biblioteka: Motowizja

Biblioteka: Free VOD – Motowizja.
Najciekawsze, najbardziej spektakularne wypadki z tras i torów Polski oraz całego świata. To wszystko w programie Dzwon!

Chomi i Greta, odc. 25

Kategoria: dla dzieci | Biblioteka: Disney

Biblioteka: Free VOD – Disney.
Kevin utknął w domu przez skręconą kostkę, a reszta ekipy próbuje złapać złodzieja biżuterii. Profesor Wykrzyknik zniknął, a Greta i Nordle chcą go znaleźć.

Bring Me the Horizon: Reading and Leeds Festival 2022

Kategoria: koncert | Biblioteka: Koncerty Stingray Qello

Biblioteka: Koncerty Stingray Qello.
Festiwale Reading i Leeds to festiwale muzyczne odbywające się co roku w tych miastach w Anglii, a zaproszone zespoły występują na obu imprezach. W 2022 wystąpił pochodzący z Sheffield zespół Bring Me The Horizon.
 

Tomek i Przyjaciele 19, odc. 18

Kategoria: dla dzieci | Biblioteka: Jim Jam

Biblioteka: Free VOD - Jim Jam.
Dzięki przygodom Tomka i jego przyjaciół dzieci dowiadują się jak ważna jest przyjaźń, uczciwość, umiejętność pracy w zespole - no, i co to znaczy być Naprawdę Użytecznym Parowozem.

Mój Boże

Kategoria: dokumentalny | Biblioteka: Sundance TV

Biblioteka: Free VOD – Sundance.
Przez trzy lata Peter Rodger podróżował przez 23 kraje, zadając pytanie Czym jest Bóg? — by dowiedzieć się, jak różni ludzie rozumieją byt, który określają tym słowem.

Sparrow

Kategoria: horror | Biblioteka: AMC

Biblioteka: Free VOD – AMC.
Grupa młodzieży wybiera się na biwak w miejsce historycznego morderstwa, które uznają za miejską legendę. Szybko okaże się, że nie mieli racji...

Big Little Crimes, odc. 2

Kategoria: reality | Biblioteka: CBS Reality

Biblioteka: Free VOD – CBS Reality.
Instynkt gliniarza prowadzi do złapania na gorącym uczynku uzbrojonych rabusiów. Niebezpiecznie jadący kierowca okazuje się dilerem narkotyków.

Gra w czworokącie

Kategoria: komedia | Biblioteka: FilmBox OD

Biblioteka: FilmBox OD.
Carol (Alice Taglioni), ilustratorka książek dla dzieci, umawia się na wizytę do ginekologa. Okazuje się nim znajomy, Lionel (Francois Cluzet). Carol i Lionel podczas tej wizyty przypadkiem wpadają na to, że ich partnerów łączy romans. Oboje chcą uratować swoje związki - Carol z Thomasem, Lionel z Dlatego umawiają, że zrobią wszystko, żeby odzyskać partnerów. Chwytają się różnych metod i sposobów, często komicznych, by osiągnąć cel. Wkrótce coś głębszego zaczyna łączyć Carol i Lionela. Zemsta jest słodka…

Chicago P.D s. 11 odc. 6

Kategoria: serial | Biblioteka: 13 ulica

Biblioteka: Free VOD – 13 ulica.
Odcinek 6. Hank Voight (Jason Beghe) i jego zespół nie mogą liczyć ani na chwilę odpoczynku wobec piętrzących się nowych spraw i wyzwań.

Orphan Black: Echoes s. 1 odc. 5

Kategoria: serial | Biblioteka: SciFi

Biblioteka: Free VOD – Sci-Fi.
Czy się znamy?. Trzy dekady wcześniej, przełomowe badania Kiry przyciągają uwagę Paula Darrosa oraz budzą sympatię profesor Eleanor Miller.
,