W latach 90. XX wieku telefon stacjonarny był obecny w niemal każdym, polskim domu. Wraz z rozwojem technologii i zmianą oczekiwań rynek podbiły najpierw telefony komórkowe, a potem bardziej nowoczesne smartfony. Z wersji stacjonarnej korzysta nadal ponad 3,5 mln polskich Abonentów. Jakie są zalety telefonu stacjonarnego? Sprawdź, dlaczego warto go mieć w swoim domu i pracy.
Telefon stacjonarny – w domu i biurowcu
Popularne „komórki” opanowały rynek telekomunikacyjny. Ze smartfonów korzysta ok. 90% Polaków. Telefon stacjonarny coraz częściej znika z polskich domów. Najczęściej korzystają z niego osoby starsze, dla których nowsze rozwiązania są zbyt trudne w obsłudze. Służą przede wszystkim do szybkiego kontaktu z bliskimi.
Ciekawostka:
Dlaczego telefony stacjonarne nadal są aktywne w niektórych domach? Badania wykazują, że najczęstszym powodem jest przyzwyczajenie (57,8%) oraz wygoda (20,8%).
Chociaż tradycyjnym telefonom stacjonarnym daleko do nowoczesnych smartfonów pod względem funkcjonalności, nadal mają wiele zalet. Sprawdzają się w „rozgadanych domach”. Nielimitowany abonament jest tańszy niż kilka numerów komórkowych. Dzięki rozwiązaniom bezprzewodowym można swobodnie wędrować ze słuchawką po mieszkaniu lub ogrodzie i rozmawiać bez końca.
Telefon stacjonarny jest nadal popularny w biurach. Tradycyjne numery dodają firmie wiarygodności i wzmacniają zaufanie klientów. Co więcej, wiele dodatkowych usług, które ułatwiają pracę, jest dostępnych za darmo. Bez problemu można równoległe prowadzić dwie niezależne rozmowy z różnych aparatów, decydować o połączeniach oczekujących oraz je przekierowywać, prowadzić telekonferencję, a także uruchomić pocztę głosową, której nagrania zostaną przekierowane na mail. Telefon stacjonarny zawsze pozostaje na swoim miejscu – dzięki temu nie zabieramy pracy do domu.
Zalety telefony stacjonarnego
W przypadku smartfonów plusów można wymienić naprawdę wiele. Chociaż z numeru domowego korzystamy coraz rzadziej, nie bez powodu pozostają one nadal w wielu domach. Jakie są zalety telefonu stacjonarnego?
1. Prosta obsługa – telefon stacjonarny dzwoni i odbiera połączenia, więc spełnia podstawowe funkcje. Brak dodatkowych opcji jest dużym ułatwieniem dla osób starszych lub tych niezaprzyjaźnionych z technologią.
2. Ograniczona mobilność – dla wielu może to być minus, ale warto na to spojrzeć z innej strony. Taki aparat zawsze pozostaje w domu lub biurze.
3. Wysoka jakość połączeń – w przypadku telefonu stacjonarnego problemy z łącznością są rzadkością i nie ma kłopotów z zasięgiem. Z łatwością można również korzystać z połączeń alarmowych bez względu na sytuację.
4. Niska cena – telefon stacjonarny w przeciwieństwie do smartfonów to niewielki wydatek i to na lata.
5. Oferty w pakiecie – telefonię stacjonarną można kupić w połączeniu z szybkim internetem i telewizją. Dzięki temu płacimy jeden rachunek, który jest niższy niż w przypadku oddzielnie wykupionych usług.
Ofertę telefonii stacjonarnej TOYA można znaleźć tutaj: toya.net.pl/telefonia