Menu główne

Jak dobrać pakiet internetowy do potrzeb studenta?

Jak dobrać pakiet internetowy do potrzeb studenta?

17-01-2022

Poprzedni rok akademicki upłynął pod znakiem nauki zdalnej, weryfikując potrzeby studentów w kwestii łącz internetowych. Semestr zimowy 2021/2022 rozpoczął się w formie zajęć stacjonarnych, co nie oznacza jednak, że potrzeba szybkich i stabilnych łącz internetowych jest nieaktualna.

Chyba nie ma dziś studenta, który byłby w stanie poradzić sobie bez dostępu do Internetu. Jest on przecież potrzebny, by móc swobodnie wyszukiwać i przesyłać informacje, wymieniać się notatkami, czy też kontaktować się z wykładowcami. Co oczywiste, pozwala też korzystać z mediów społecznościowych, komunikatorów, serwisów z filmami, czy platform edukacyjnych.

Na co zwracać uwagę?

Najważniejszym czynnikiem jest jakość produktu. W tej kwestii królują łącza stacjonarne, które mają wiele przewag nad Internetem mobilnym. Nikt przecież nie lubi przerywającego połączenia, problemów z przepustowością łącza czy też wyczerpującego się limitu transferu danych. Jakość internetu dostarczanego przez operatora można sprawdzić za pomocą rankingów prędkości takich jak certyfikowany UKE - PRO Speed Test. Za pomocne można uznać oczywiście opinie innych użytkowników internetu, a także kolegów z roku. Oprócz prędkości ważna jest stabilność oraz tzw. ping, czyli w uproszczeniu, z jakim opóźnieniem działa łącze (ping im niższy tym lepiej).

Tak jak w przypadku innych usług, również przy wyborze łącza internetowego istotną rolę odgrywa cena. Warto zwrócić uwagę, czy operator, z którego usług chcielibyśmy korzystać przygotował dla studentów specjalną promocję.

Elastyczna umowa

Niewątpliwym atutem ofert dla studentów jest możliwość zawarcia umowy na krótszy okres niż przy standardowej ofercie. Wielu studentów z różnych względów nie chce wiązać się długoterminowym zobowiązaniem. Preferują umowy na 7, 8 lub 9 miesięcy. To duże udogodnienie ze strony operatora, bowiem można zapewnić sobie dostęp do sieci wyłącznie na czas trwania roku akademickiego. Po zakończeniu sesji egzaminacyjnej i ewentualnej wyprowadzce z wynajmowanego mieszkania, nie trzeba zajmować się formalnościami i ponosić niepotrzebnych kosztów – dostawca Internetu po prostu przestanie świadczyć usługę. Warto zapytać czy w przypadku przedłużenia umowy na kolejny okres możliwe jest jej zawieszenie na czas wakacji.

Dodatkowe korzyści

Dostawcy Internetu prześcigają się w dodatkach do umów internetowych. Dwuzakresowe WiFi, które jest bardziej odporne na zakłócenia, najlepiej z możliwością obsługi wielu urządzeń to warunek konieczny dla studentów wynajmujących jedno mieszkanie w kilka osób. Na promocyjnych zasadach często można zakupić także inne usługi, takie jak telefonia komórkowa z pakietem mobilnego internetu czy telewizja cyfrowa.

Sprawdź ofertę TOYA dla studentów w ramach, której otrzymasz kartę zniżkową do Klubu Wytwórnia: https://toya.net.pl/studencki

,