Menu główne

Informator VOD Nr 468

08-03-2024

Zapraszamy już dziś do serwisu Qczaj Fitness, do którego, z okazji dnia kobiet oraz przypadającego dwa dni później dnia mężczyzn, abonenci mają darmowy dostęp. Promocja te trwać będzie aż do 7 kwietnia.
Dla tych, którzy wolą filmy – zapraszamy do dwóch katalogów z filmami dla Pań i Panów, a wszystkie w promocyjnych cenach.

Koncerty Stingray Qello

Różyczka 2

Kategoria: dramat | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
Córka Kamili - Joanna Warczewska (Magdalena Boczarska) ma wszystko: wielką miłość i świetnie rozwijającą się karierę. To poukładane życie w jednej chwili burzy jednak zamach terrorystyczny, w którym ginie jej ukochany mąż. Kiedy los daje Joannie nową życiową szansę, dosięga ją kolejny cios. Ktoś wysyła zdjęcia i dokumenty kompromitujące jej rodzinę, żądając setek tysięcy euro w zamian za milczenie. Joanna decyduje się na własną rękę zmierzyć z szantażystą i z prawdą o własnej przeszłości. Gotowa jest zaryzykować wszystko, by odzyskać kontrolę nad swoim życiem i rozwikłać skomplikowaną intrygę, w którą została wciągnięta. Jaką rolę w tej dramatycznej grze odegrają tajemniczy agent, wpływowy polityk oraz przyjaciel matki z przeszłości? Jej wynik może mieć wpływ na losy milionów, a czas nie działa na korzyść Joanny.
W głównej roli, choć tym razem córki, zagrała ponownie Magdalena Boczarska („Magnezja”, „Idealny facet dla mojej dziewczyny”, „Różyczka”). W pozostałych wystąpili: Robert Więckiewicz („Pod Mocnym Aniołem”, „Trick”, „Baby są jakieś inne”), Janusz Gajos („Kler”, „Body/ciało”, „Układ zamknięty”), Jacek Braciak („Żyć nie umierać”, „Pokaż kotku, co masz w środku”, „Żaby nie było śladów”), Maria Seweryn („Matka swojej matki”). 

Horror Story

Kategoria: komediodramat | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
Tomek, świeżo upieczony absolwent bankowości, przyjeżdża do wielkiego miasta, by z przytupem rozpocząć dorosłe życie. Marzy o spektakularnym sukcesie, dzięki któremu odzyska względy swojej byłej dziewczyny i pokaże światu, na co go stać. Na początek, z braku funduszy decyduje się na wynajęcie pokoju w starej, rozpadającej się willi, zaludnionej przez gromadę ekscentrycznych lokatorów. Już pierwszej nocy orientuje się, że zamieszkał w domu rodem z horrorów. Wygląda na to, że stąd szybciej trafi do psychiatryka, niż do wymarzonej korporacji. Wielki świat szklanych biurowców, miłosnych podbojów i ogólnego „dolce vita” oddala się od Tomka, a jego młode życie pogrąża się w chaosie. Czy znajdzie w sobie dość siły, by wyrwać się z paszczy szaleństwa?

To przewrotny film o wchodzeniu w dorosłość, pełen ekscentrycznych postaci, które wprowadzają w życie głównego bohatera chaotyczną mieszankę horroru i komedii, burząc jego dotychczasowy świat. Na ekranie zobaczymy Jakuba Zająca (znakomita kreacja aktorska w „Zenku”), Michalinę Olszańską („Córki dancingu”, „Ojciec”), Paulinę Gałązkę („Dziewczyny z Dubaju”,„Wszyscy moi przyjaciele nie żyją”), Martę Stalmierską („Johnny”), Konrada Eleryka („Furioza”, „Liczba doskonała”, Wyrwa”), a także Annę Seniuk („Syn Królowej Śniegu”, serial „Czterdziestolatek”) i Mariana Opanię („Republika dzieci”).

Jedna dusza

Kategoria: dramat | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
Jest rok 1990, kiedy na świat przychodzi Alojz (Dawid Ogrodnik). Początkowo matka (Dorota Kolak) zamierza porzucić chłopca, jednak ostatecznie powraca po płaczącego synka. Mijają lata. Dorosły już mężczyzna jest twardym górnikiem, mającym charyzmę i posłuch kolegów. Jednak skłonność do alkoholu sprawia, że każdego dnia cierpią jego najbliżsi – żona Anna (Małgorzata Gorol) i mali synowie. Kiedy doprowadzona do ostateczności kobieta postanawia porzucić męża, dochodzi do niespodziewanego. Podczas katastrofy w kopalni, Alojz bez wahania ratuje życie kolegi, którego dotychczas bezlitośnie szykanował. Wypadek stanie się dla całej rodziny przełomem, który odmieni jej życie bezpowrotnie. Paradoksalnie jednak, mimo tragicznych konsekwencji, przyniesie też iskrę nadziei.
Poruszająca historia człowieka, który z dna prywatnego piekła rozpoczyna drogę ku czyśćcowi i odkupieniu oraz jego żony heroicznie walczącej o godność i ocalenie siebie. W rolach głównych trzykrotny zdobywca Polskiej Nagrody Filmowej – Orzeł, gwiazda box-office’owych hitów Dawid Ogrodnik („Chce się żyć”, „Ostatnia Rodzina”, „Wszystkie nasze strachy”, „Obietnica”) i Małgorzata Gorol („Śubuk”, „Magnezja”), którym na ekranie partnerują: Dorota Kolak („Lęk wysokości”, „Zabawa zabawa”, „Narzeczony na niby") i Tomasz Schuchardt („Demon”, „Kebab i Horoskop”, serial „Wielka woda”).

Oczy demona

Tytuł oryginalny: Don’t Look at the Demon

Kategoria: horror | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
Amerykańska telewizyjna ekipa poszukująca zjawisk paranormalnych na całym świecie, udaje się do idyllicznego Fraser’s Hill na górzystym obszarze Malezji. W skład ekipy wchodzą między innymi piękna, ezoteryczna Jules i sceptyczny Ben. Mają tam nagrać materiał o nawiedzeniach starego domu. Jego nowi właściciele Ian i Martha twierdzą, że doświadczyli tam dziwnych fenomenów. Zgłębiając zagadkę, ekipa napotyka przypadki opętania i upiory tak przerażające i silne, jakich nigdy dotąd nie napotkali w swojej praktyce. Jules w dzieciństwie zetknęła się z nieziemską mocą, może to sprawi, że jako jedyna będzie w stanie stanąć do walki ze złymi mocami.
W filmie wystąpili: Fiona Dourif („Tenet”, serial „Czarna lista”), Jordan Belfi („Pionek”, serial „Ekipa”), Malin Crépin („Krew Saamów”), Harris Dickinson („Czarownica 2”, „King’s Man: Pierwsza misja”).

Ula

Kategoria: dokumentalne | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.

To jazzowa historia miłosna, nakręcona na taśmie 8 mm. To filmowy portret najlepszej polskiej wokalistki jazzowej Urszuli Dudziak. Jej podróż ze Straconki zza Żelaznej Kurtyny do Nowego Jorku i najlepszych klubów jazzowych świata wydawała się niemożliwa. Gdy po latach wyrzeczeń i pracy przyszły światowe sukcesy, jej mąż – Michał Urbaniak i jednocześnie szef zespołu odszedł do innej kobiety. Uli świat się zawalił. Zawalił się ponownie, gdy jej wielka miłość, Jerzy Kosiński, autor „Malowanego ptaka”, odebrał sobie życie. To historia opowiedziana z wykorzystaniem prywatnych nagrań, rejestrowanych kamerą Super 8, między faktami a stanem ducha.

Brzask

Tytuł oryginalny: Sunrise

Kategoria: thriller | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
Dręczony głodem krwi Fallon trafia do odległej amerykańskiej doliny, gdzie wygłodniałego przejmuje pani Loi - wdowa z dwojgiem dzieci. Pan Loi, głowa rodziny, został zamordowany przez Joe Reynoldsa, trumpowskiego demagoga chcącego oczyścić dolinę z przyjezdnych. Fallon staje po stronie rodziny w walce ze zbirami Reynoldsa.
W głównej roli wystąpił Alex Pettyfer („Katyń – ostatni świadek”, „Magic Mike”). W pozostałych: Guy Pearce („Bez pamięci”,„Egzorcyzmy dnia siódmego”, „Swingujące wakacje”), William Gao (serial „Heartstopper”), Olwen Fouéré („Pod ciemnymi gwiazdami”, „Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda”).

Murarz. Na granicy spisku

Tytuł oryginalny: The Bricklayer

Kategoria: thriller | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
Doświadczony, były agent CIA Steve Vail zostaje przywrócony do służby, by stawić czoła szantażującemu agencję przeciwnikowi.
Reżyserem filmu jest Renny („Elita złodziei”, „Egzorcysta: Początek”). W roli głównej zobaczymy Aarona Eckharta („Dziennik zakrapiany rumem", „Dziękujemy za palenie", „Krytyczna godzina", „Między światami". W pozostałych wystąpili: Nina Dobrev („Chloe"), Clifton Collins Jr. („Ekstrakt"), Tim Blake Nelson („Co w trawce piszczy", „The Good Girl", „Poza systemem").

Zanurzeni

Tytuł oryginalny: Submergence

Kategoria: dramat | Biblioteka: VOD

Bibioteka: VOD.

Laureatka Oscara Alicia Vikander („Kochanek królowej") oraz James McAvoy („Atomic Blonde", „Mój syn", „Brud") w przejmującym romansie Wima Wendersa („Niebo nad Berliniem").
Spotkali się na północnym wybrzeżu Francji. Ona - badaczka oceanicznych głębin, a on inżynier. Wystarczyło kilka dni, żeby to, co miało być przelotne, stało się ważne. Jednak przychodzi czas kiedy muszą się rozstać. James wyjeżdża do Somalii i nie ma możliwości skontaktowania się z Danielle, która prowadzi prace badawcze na dnie oceanu. Kiedy James trafia w ręce terrorystów, tylko wspomnienia i marzenia żeby być razem z Danielle, trzymają go przy życiu.

Siła marzeń

Tytuł oryginalny: Wild Rose

Kategoria: dramat | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
Obsypana nagrodami na międzynarodowych festiwalach historia niepokornej szkockiej dziewczyny, która pragnie zostać gwiazdą muzyki country.

23-letnia Lynn wraca do domu po rocznej odsiadce za posiadanie narkotyków. Dziewczyna ma dwoje dzieci, którymi podczas odsiadki opiekowała się jej matka. Lynn ze wszystkich sił pragnie uporządkować swoje pogmatwane życie. Chce także zrealizować swoje marzenie o wyjeździe do Nashville i karierze piosenkarki country.

Rezyserem filmu jest Tom Harper („Kobieta w czerni 2 - Anił śmierci"). W głównej roli wystąpiła Jessie Buckley („Men", „Córka", „Pod ciemnymi gwiazdami").

Jutro będziemy szczęśliwi

Tytuł oryginalny: Demain tout commence

Kategoria: dramat | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
Gwiazdor „NIETYKALNYCH” Omar Sy („Chocolat", „Ochotnik", „Nocny konwój") w komedii producentów „Rozumiemy się bez słów”.
Zabawna i wzruszająca opowieść o miłości, która wszystko stawia na głowie i o szczęściu, które spada jak grom z jasnego nieba.
Samuel bardzo lubi swoje beztroskie życie na Francuskiej Riwierze. Znakomicie odnajduje się w towarzystwie pięknych turystek i ani myśli o ustatkowaniu się. Los ma wobec niego jednak zupełnie inne plany. Pewnego dnia na plaży zjawia się Kristin - jedna z jego przelotnych przyjaciółek i wręcza mu bardzo szczególny prezent. „To twoja córka” – mówi i znika. Od tej chwili Samuel staje się pełnoetatowym samotnym tatą maleńkiej Glorii…

Dwie siostry

Tytuł oryginalny: Two Sisters

Kategoria: horror | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
Mei Xi i Mei Yue są siostrami. Po tajemniczym zajściu w dzieciństwie - starsza dziewczynka trafia do szpitala psychiatrycznego. Po dziesięciu latach wychodzi. Wraz z siostrą wyrusza do domu rodzinnego, by odkryć tajemnicę sprzed lat. 

21 mostów

Tytuł oryginalny: 21 Bridges

Kategoria: akcja | Biblioteka: VOD

Biblioteka: VOD.
Gwiazda „Czarnej Pantery” Chadwick Boseman w roli bezkompromisowego detektywa, który odkrywa spisek w samym sercu nowojorskiej policji.
Film twórców hitów „Avengers: Koniec gry”, „Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów i „Avengers: Wojna bez granic”.

Podczas włamania do ekskluzywnej nowojorskiej restauracji należącej do mafii, zamordowanych zostaje ośmiu policjantów. Sprawcy uciekają z kilkudziesięcioma kilogramami kokainy. Śledztwo prowadzi detektyw Andrew Davis, znany z tego, że nie ma litości dla zabójców policjantów. Z rozkazu władz Manhattan na całą noc zostaje odcięty od stałego lądu. Wszystkie mosty i tunele zostają zamknięte. W tej sytuacji ujęcie zabójców wydaje się tylko kwestią czasu. Wkrótce okazuje się jednak, że są w mieście wpływowi ludzie, którym bardzo zależy na tym, by uciekinierzy nie trafili w ręce policji.

W pozostałych rolach wystąpili: Sienna Miller („High-Rise", „Zaginione miasto Z"), J.K. Simmons („Scenariusz na miłość", „Dzień chwały", „Nocna jazda", „Ranegaci", „Rozdzielne światy") i Alexander Siddig („Wybaw nas", „Zanurzeni").

Pasja

Tytuł oryginalny: The Passion of the Christ

Kategoria: dramat | Biblioteka: Filmklub

Biblioteka: Filmklub.

„Pasja” jest wstrząsającym opisem ostatnich 12 godzin życia Jezusa Chrystusa. Reżyser starał się być wierny przekazom historycznym, biblijnym oraz teologicznym. Aby podkreślić autentyczność historii, aktorzy posługują się dwoma wymarłymi językami: aramejskim i łaciną. Film Mela Gibsona - twórcy „Breavheart - Waleczne Serce”, wywołuje wiele emocji i kontrowersji. „Pasja” to obrazowe dzieło sztuki prowokujące do poważnego myślenia i refleksji nad śmiercią Chrystusa osoby o różnych przekonaniach religijnych.

W roli głownej wystąpił Jim Caviezel („Kochając Grace"). W rolę Magdaleny wcieliła się Monica Bellucci („Mafia Mamma", „Co kryje miłość", „Na mlecznej drodze", „Noc w Ville-Marie").

Kryminał: Gliny, odc. 1

Kategoria: dokumentalny | Biblioteka: CI Polsat

Biblioteka: Free VOD - CI Polsat.
Ekipa drogówki chwilę po odprawie musi pędzić na sygnale na prawdziwego poznańskiego klasyka. Na rondzie Śródka doszło do kolizji. Funkcjonariusze wywiadu polują na tych, którzy pod osłoną nocy prowadzą szemrane interesy.

Tajne akta UFO: nowe otwarcie, odc. 1

Kategoria: dokumentalny | Biblioteka: History

Biblioteka: Free VOD – History.
Gdy radary bazy wojskowej Andrews i lotniska w Waszyngtonie wykryły UFO, dwa F-94 natychmiast przemknęły nad stolicą kraju w poszukiwaniu latających spodków.

Państwa Osi: droga ku porażce, odc. 4

Tytuł oryginalny: How to Lose a War

Kategoria: Państwa Osi: droga ku porażce | Biblioteka: National Geographic

Biblioteka: Free VOD - National Geographic.
Do upadku państw osi przyczyniły się ich okrucieństwo wobec okupowanych narodów i ich nieludzki wyzysk. Spotykało się to z oporem mieszkańców.
W roku 1941 wyglądało na to, że państwa osi opanują świat. Kilka lat później poniosły jednak sromotną klęskę. Analizujemy, jak do tego doszło.

Sposób na śledztwo, odc. 1

Tytuł oryginalny: The Irrational

Kategoria: serial | Biblioteka: FX

Biblioteka: FX.
Profesor nauk behawioralnych Alec Mercer zostaje wezwany do zbadania sprawy zabójstwa influencerki modowej, której chłopak, odznaczony orderami żołnierz i syn senatora przyznał się do zbrodni. Mercer podejrzewa, że ta historia ma jednak drugie dno.

GT Festiwal 2023, odc. 1

Kategoria: magazyn motoryzacyjny | Biblioteka: Motowizja

Biblioteka: Free VOD – Motowizja.
GT Festiwal już od czterech lat łączy ludzi pełnych pasji do motoryzacji. Tym razem 4. edycja tej wyjątkowej imprezy odbyła się przy okazji 7. Rajdu Śląska pod „Kotłem Czarownic” w Chorzowie. Gościem specjalnym GT Festiwal 2023 był drifter Bartosz Ostałowski.

Sarah Brightman: Hymn In Concert

Kategoria: koncert | Biblioteka: Koncerty Stingray Qello

Biblioteka: Koncerty Stingray Qello.
W sercu zapierających dech w piersiach Alp Bawarskich leży bajkowy zamek Neuschwanstein, dumnie położony w czarującej krainie znanej z magicznych jezior, surowych gór i historycznych zamków - w tej cudownej scenerii wystąpiła Sarah Brightman.

Inga Lindström: Dom nad jeziorem

Tytuł oryginalny: Inga Lindström: Das Haus am See

Kategoria: obyczajowy | Biblioteka: Romance TV

Biblioteka: Free VOD – Romance TV.
Liv, młoda lekarka weterynarii, pragnie spełnić marzenie swojego życia: wrócić w rodzinne strony i pracować w klinice weterynaryjnej doktora Teisena. Musi jednak pokonać pewną trudność: doktor Teisen wyznaczył jej okres próbny. Zanim będzie mogła zacząć pracę w klinice, musi udowodnić swoje umiejętności w stadninie Ingmara i Harriet. Ci jednak są sceptyczni wobec tego pomysłu, a są to najważniejsi klienci kliniki. Jednak zarówno ich syn Mikael jak i treser koni Birger wierzą w Liv. Czyżby był jakiś głębszy powód niechęci Anderssonów?

To Be Someone

Kategoria: komedia | Biblioteka: Sundance TV

Biblioteka: Free VOD – Sundance.
Komedia osadzona w świecie brytyjskiej subkultury modsów. Danny i kumple, dla których liczą się przede wszystkim muzyka i moda, zostają wciągnięci w mroczny świat przestępczości.

Goodland

Kategoria: thriller | Biblioteka: AMC

Biblioteka: Free VOD – AMC.
Thriller kryminalny z Kipem Nivenem w roli głównej. Miejscowy szeryf próbuje rozwiązać zagadkę morderstwa popełnionego w jego małym, rolniczym miasteczku.

SurrealEstate s. 2 odc. 10

Kategoria: serial | Biblioteka: Sci-Fi

Biblioteka: Free VOD – Sci-Fi.
Odpuścić. Susan wraca do agencji, ale nic już nie jest takie jak dawniej. Luke musi wykorzystać odzyskane moce, aby ocalić zespół.

,